Hudební styly

hele mám napad chci udelat neco jako encyklopedii ale potrebuju znat ruzny styly coz je problem...
kdyby ste me sem popslai jednotlive styly tak bych vas napsal do seznamu lidi co me pomohly napr. cim se vyznacuje Punk jak pozate Death metal atd.
Punk? Mno... ujetý oblečení, ujetý účesy, ujetý xichty, ujetý lidi... skvělá hudba ;-)))

Death metal? Ujetý oblečení, ujetý účesy, ujetý xichty, ujetý lidi... ujetá hudba :-)))

Jen se ptej, já su odborník :-))))
Punk ... hudba pro decka - idiotsky ucesy, vymatlany xichty, stupidni nazory, fetaci, velmi primitivni hudba ktera nic neresi

Seznam metalovych stylu: Black Metal, Death Metal, Viking Metal, Doom Metal, Folk Metal, Thrash Metal, Heavy Metal, Speed Metal, Power Metal, Industrial Metal, Gothic Metal, Progressive Metal, Avantgarde Metal, Pagan Metal, Dark Metal, Traditional Metal, Symphonic Metal & Extreme Symphonic Metal, 'galm', Grindcore + nekolik dalsich a predevsim jejich kombinace

Nu-metal, *core a podobny shity s metalem nijak nesouvisi.

Kdyby ses soustredil jen na true metal a vynechal takovy bullsh!ty jako punk, mozna bych ti pomohl ;]
oooo Ypkis>ty jses celkem zaujatej, punk nic neresi a metal jo? To by me celkem zajimalo co metal resi. Vubec se v nem neviznam.

co se tyce punku souhlasil bych asi s timhle "idiotsky ucesy, vymatlany xichty, fetaci " flakaci a "Ujetý oblečení"
"idiotsky ucesy, vymatlany xichty, fetaci " flakaci a "Ujetý oblečení"
-jojo, to je pravda, ale taky hodně klasiky...

... ale názory jsou různý...
spook: Trosku si protirecis ne? Kazdopadne, metalove texty jsou kapitola sama pro sebe, co styl to jiny typ. Nicmene metalova kultura prinejmensim vyvraci drogy, horko tezko zaslechnes metalovou pisen o fetovani, kradeni, anarchii nebo podobny detinsky zhovadilosti.

'Nevyznam' btw piseme y ;]
Tak tak metal the best
Triko: Pročti si allmusic.com Máš tam vývoj všech žánrů , podžánrů atd. Akorát je to anglicky a musíš se regnout (ale zadara)
Až tak? Nedokážete si vybavit fakt nic lepšího? ? ?

Jenom se ptám...
jakysi seznam je v mp3encoderu... vic nevím, já dělím hudbu na tu, co se mi líbí, co se mi nelíbí a dechovku... i když dokážu si představit stav, kdy by se mi dechovka líbila... a vůbec rozdíl mezi líbí - nelíbí je proměnlivý závisí to na mnoha faktorech.
Marek: !POPIŠ STAV, KDY BY SE TI DECHOVKA LÍBILA! omlouvám se za caps lock ;-)
Ypkis
ja se na nic nesoustredim nejradsi mam metal ale tu stranku chci udelat o vsem abych tak kazdy nasel co chce. Techno Hip hop, Metal Punk Dechovka Country, Jazz Metal proste vsechno
...to s tou dechovkou... to si ale děláš šoufky, viď? ? ? (zvracející smajl)
ne proste VSECHNO
Tak na me zapomen. Techno a hip hop je uz vazne moc, ostatni bych este snesl.
tak napis jenom metal a treba narazim na nejakyho idiota ktery tyhle shity posloucha a ten me zas poradi neco jineho....
Já též snesu všechno... ale něco jenom jednou, když spim...např:

metal... to se mě zdá právě úplně o ničem... jako něco se mi líbí (radši nebudu menovat, pač si nejsem jistej, že to metal je ;), ale většinou je to takvový divný...

Nejradši mam takový ty odrůdy punku... někdo tomu řiká pop punk, rock punk a podobný... ten takovej klasickej je opravdu skoro o ničem...

Co je hrůza je Techno... to už je ten metal stokrát lepší... rap... no... nic moc... spíš nic než moc...
Ypkis>ani moc ne. Nenapsal jsem ze punk je best of. Ale rad si ho poslechnu. Ja osobne posloucham vsechno.


Co se tyce toho "y" --> tak jsem dvojtej (uredne potvrzenej dis). Tak doufam ze ty moje hrubky budete ignorovat.
Ja jen to kvalitni, nastesti.
triphop (Portishead), blues rock(Meat Puppets), jazz rock(?), industrial rock(Rammstein, částečně NIN), grunge(Nirvana), rap metal (Rage against The Machine), punk rock, hip hop(Naše Vjec), rap, electric pop, electric rock, blues, jazz,
Žánrů je milion, v podstatě v čisté podobě hraje nějakej styl jen málo interpretů.
...souhlas s goddardem, ale já můžu i acid jazz, klíďo občas reggae, i ten punk - okrajově... v podstatě jsem schopná najít zalíbení takřka ve všem. Krom dechovky a popu, samozřejmě... ony jsou totiž rozdíly v kvalitě interpretace, že...

Možná by bylo zajímavý udělat jakous takous tabuli TOP ten nejoblíbenějších kapel, nominace by byla podmíňená tím, že by ji chtěli navrhnout alespoň dva lidi tady...
a ještě jsem si vzpomněla - a co underground? ? ?
True Metal == Underground
Fakt? To je blbost, ne?
Trů Metal = Manowar :-D

Onehdá jsem se podílela na velmi zkratkovitém shrnutí nejvýznamnějších metalových směrů:
http://mozek.cz/info/metal