Cestovatelé!

Tak se mi zase po čase možná podaří na chvíli vypadnout z téhle podělané země a jelikož mám pouze občanku a propadlý pas, tak se chci zeptat, jestli někdo z vás nemá nějaké čerstvější zkušenosti s cestováním po Evropské Unii. Jak to probíhá na hranicích, jestli se nějak kontrolujou doklady nebo se na to sere, jestli někde nedělajou s občankou problémy atd. Především mě zajímá prostor - Německo, Dánsko, Nizozemí, Švédsko ..

Stejně je tu při pátku nuda jak cip! :-)
pokud máš op vydanou po roce xxxx(nevím kterej to byl), no prostě pokud máš op se strojově čitelnou zónou, tak s ní ven.

Do německa fpoho. ty další nevím
Jj, občanku mám vydanou v roce 1999. To by mělo být fpoho. Sice je odrbaná jak sviň, prožila těžké časy, ale snad nebudou dělat problémy:) Co to vůbec je ta strojově čitelná zóna nebo co, taky už jsem ten pojem slyšel ?:-o
Normální lidi tomu tuším řikají čárkový kód. Někdy to taky bývá magnetická vrstva, ale ta u občanek snad není. Ještě by to mohl být čip, ale to hódně pochybuju. (nevím to, mám starou občanku)
Na té mojí občance je maximálně nějaký stříbný proužek, kterým je částečně přelepená fotka. Čárového kódu nět, čip - tak to cheche určitě. Ale dočetl jsem se na stránkách min.zahr., že platné jsou OP, vydané po r.1993, tak snad ...
imho to je ten kod co je na predni strane dole... takovej ten retezec pismenek a cislic a < a >
Tonik: Wago jako, ten tam vůbec nemám! Ta občanka je ještě taková ta buzno-růžová, ty asi myslíš tu zelenou nebo jakou ....
tak to si (imho) radsi zarid pas:)

ted jsem se koukal na na svuj op(vydanej letos) a od pasu z r. 2000 se lisi docela dost

ted to spiz vypada jako propustka do strezenyho objektu:)
jo, ja myslim tu zelenou
hanyZ prostě chce vycestovat do světa s ostravskym ružovym prukazem (pokud možno ještě s tou důchodcovskou salát-knížkou, kde vlají cáry papíru a všemu vévodí olezlá zažloutlá fotografie pána s licousy a tupé), no to bude ostuda jak cyp (nebo cip?) ... ))
jéžiši, já už někde ztratila i to duhý očíčko! (
no imho jde o to vyznaceni eu(a samozrejme i o ten novej kod)
Platne jsou vsechny obcanky vydane po roce 1993. Nemecko je OK (osobni zkusenost). Pouze zpocatku byl problem, ze celni urednici na hranicich kratce po vstupu jeste nevedeli, co plati...
I s tou růžovou občankou můžeš do EU. Myslim, že by měli vzít jakoukoliv, která je jako kartička.
Na hranicích to afaik ještě kontrolujou.
> Na hranicích to afaik ještě kontrolujou.

Jak kdy. Nekdy jo, nekdy te nechaj a nechtej videt nic.
... a někdy chtěj vidět zas věci a místa, která neukazujeme ani mamince, ani panu doktorovi... :)))
laura: Opravdu? Tak s tím sem se ještě nesetkal. Jaký místa :)
A někdy se tě ptají jak řešíš problémy se zánětem močových cest.
Ci na problemy s prostatou a erekci.
sojkovec: fakt ti nezavidim :)
po těhle zkušenostech na hranicích radši přestanu cestovat. to je horší než u doktora
hhe proc, to je jako kdybys zkousel zapnot firefox a slo to fakt spatne a nakonec by si to vzdal a v zivote nevlez na net...
tak jo, tak budu cestovat
Ahojda lidičky, díky za cenné rady! Především Quinixovi a Sojkovcovi. Lauře nedík, páč si o mně asi myslí, že mám 106 let nebo kolik, pchá a já jsem při tom ještě mladík, nedávno odrostlý školním škamnám afaik ...

Jsem nečekal, že nám threadek takhle nabobtná :)

Pokud budou chtít ukázat ta místa, která neukazujeme ani mamince a kam slunce nesvítí, tak jim doporučím, že mi ona místa mohou políbit. Co se týče prostatických a podobných problémů, rád na ně odpovím. Jsem rád, že vím, co mám na hranicích čekat, chich ...
S těma intomnostma, co neukazujete nikomu laura určitě myslela váš bordel v kufru. Nebo vy jste ochotni své matce ukázat svůj bordel v kuftu? Na co zase myslíte? ;-D