položim svůj život

jestli někdo máte ze školních dob doma herbář (40 kytek i s kořeny, kvetoucí byliny nebo cokoliv s květem), a jesli mi ho prodáte, budu vám sloužit po zbytek života jako otrok a zemřu za Vás.... prosím....
Tam u vás nemáte ani jednu blbou louku? Pampeliška - na každým rohu. Kopřiva - u každého příkopu. U příkopu celkem asi 7 druhů, které se dají sebrat a mají určitou vizuální úroveň. U cesty bývá i zvonek! Nemluvě o těch pár desítkách druhů, co roste na louce. Na skalách také něco najdeš, nebo tam u vás nejsou skály?

Jinak omlouvám se, rád bych herbář prodal, ale nemám v něm tolik kusů a ten druhů jsem už asi před rokem vyhodil. Přece jenom, studuju průmyslovku a tam se na biologii naštěstí zvysoka s*. :|
to je jedno ja koupim i míň než 40. no ja mam kytek spoustu kolem sebe, ale problemem je datum odevzdani: 10.června.
10. červen? To máš cirka 2 týdny. Neříkej, že nic neulovíš. Udělej si dva odpolední výlet, týden to suš (doporučuju v suchém prostředí, pomoct si můžeš solí, která přitahuje vlhokost) a lisuj, mezitím si připrav papíry s popiskama a do 10. června odevzdáváš. Jen nesmíš nic zameškat, proto vyjdi ven hned teď, dokud je pěkně.
Ježiš. Místo toho blbého vysedávání seber své tělo a vyraz někam ven. Napadá mě, že bys mohl ukecat nějakou kost, že potřebuješ pomoc se sběrem kytek do herbáře. A jako důkaz, že ti nejde o nic jiného (jako), ji můžeš nechat nahlédnout sem.... Aha, raději ne.... No, a pak doufej, že se to sbírání kytek moc nezvrhne. I když vylisovat je potřebuješ. ... Jéžiš já ti závidím... :-D
Pro jistotu ještě upřesnění:
kytky bejvaj aspoň zčásti zelený, většinou se daj najít na zemi
když to má nožičky a utíká to, tak to většinou kytka není
kdyby se ti to nechtělo vejít na A4, tak to radši netrhej, taky by to moh bejt strom
až budeš pokládat ten život, tak koukej kam, ať nějaký kytky nezválíš (bylo by jich škoda)
zdenek: aha
To je uplne v pohode. Kdysi sem taky musel mit herbar. Za hodinku jsem cca 30 druhu (vcetne stromu) bez problemu.
Sojkovče, jak jsi potom ten herbář dostal do školy? Nebyl moc těžký? Nebál ses, že by ti shořel? A co dřevomorka?
sojkovec: v praze?
pokud vim tak klasterec :)
Já chci vidět Sojkovce, potažmo skaffa, jak sbírá stromy i s kořenama :-D
:)))))
Já radši ne. Byl by to otřesný pohled a musela by jim nejspíš být udělena pokuta za černou těžbu. A jelikož je občanskou povinností bonzovat (je to v nějakým zákoně, ale ty přece nikdo nedodržuje), tak prostě nechci o sbírání stromů vědět.
Ne, ze stromu se sebere vetyvka, kvitek, listek a kus kury, plod, atp. :)

Leda ze bych delal herbar s jerabem :-))
Hele, tak místo klasickýho herbáře odevzdej herbář skunků - 40 vzorků různejch modelů:D Pokud máš teda tak bohatou úrodu...:)
Skunk, tchoř, já... mohli bychom pokračovat ;)
Elis: Hmmm, bych to do ty skoly nikda nedonesl v celku, ale ve svym herbari jsem konopi mel :-))
Hm, ta sbírka jeřábů by nebyla marná: stromy, ptáci, stroje... Nemoh bych ti tam, Sojkovče, poslat jako exemplář našeho kolegu Jeřábka? Leckdo by si tu oddychl...
OK, na dobirku ve formaldehydu.. Beru! :)