Komunikace na PC přes příkazový řádek

Dá se nějak přes příkazový řádek např přes echo donutit, aby na ostatních pc v místní sítí vyskočil nějakej dialog nebo něco? ....nebo klidně nějakej jinej jednoduchej způsob, ale né přes žádnýho kecálka ani nic co by se muselo držet zapnuté. Asi celkem náročný dotaz, ale předem dík I.
<HTML>Pokud jsou to počítače se systémem Windows a jsou v místní síti, pak lze použít příkaz <code style="background-color: #ddd; padding: 1px;">net send</code>. Existují i různé nástavby, třeba <a href="http://www.stahuj.centrum.cz/komunikace/lokalni/net-send-gui/">Net Send GUI</a>. Na cílovém počítači to vyžaduje pouze nainstalovaný systém Windows. Ale ani to nemusí fungovat, protože příjem net sendů se dá vypnout.

<small>Poopraven název tématu</small></HTML>
a jak se dá případně zapnout? Win XP mi píše že to není podporováno, a Win 2000 na druhým pc, pouze ignoruje
Podle toho, co máš za verzi Win. Ony totiž nejsou XP jako XP ;)
Pokud máš XP home, tak jsi v kýblu, pokud máš Pro, tak spusť konzoli ( [WinKey]+[R] -> cmd) a tam napiš net /? a tam ti to vypíše, co to umí a co ne.
<HTML>Musí běžet tzv. kurýrní služba, hledejte v nápovědě systému Windows. Co se týče odesílatele, o tom se zmínil Tom.</HTML>
tak sem asi v kýblu :) ...na jednom jsou XP home, na druhým 2000 Pro
Mam XP home se SP2 a NET SEND
...mi šlape

*omlouvám se za rozdvojení příspěvku
aha, už jsem na to došla jak to zprovoznit, dík , není to nějak zvlášť nebezpečné? ....při připojení k internetu?
nebezpečné to je zhruba stejně jako Windows ;)