rozdelenie pevneho disku: navod

plz ludia mohli by ste mi poradit ako si mam harddisk rozdelit na C: a D:?
Diky moc, keby daco, mozte pisat aj na e-mail
este raz diky
musíš si ve Win 98 udělat bootovací disketu. Zazalohuj si véci, který nechceš ztratit. Potom restartuj komp, ale než se vypne, zandej tu disketu. Nabootuj z ní a zadej příkaz fdisk.exe (myslím). Pomocí nabídek rozděl disky, potom je zformátuj (format c:, format d:) a nainstaluj OS. A hotovo:-). Díky za návod co mam napsat za návod:-)
mam winxp
to bude problém, protože ta bootovačka na winxp je nějaká #%^*$! a nepochopil jsem na ní vůbec nic...
Stačí instalační CD WinXP, nabootovat z něj, tam se disk rozdělit dá.
<HTML>umi to fdisk
nebo primo ve windows Partition Magic</HTML>
Jsou dvě možnosti:
1. Rozdělit disk při instalaci WinXP. Musíš ale pak znova nainstalovat všechny programy a hlavně si před tím zálohovat data.

2. Rozdělit to pomocí Patrion Magic. Nemusíš pak přeinstalovávat widle a všechny programy.
fdisk je program ještě z DOSu. Zcela spolehlivě zničí všechna data na celém disku. Po jeho použití je nutno všechny nově vzniklé disky formátovat.
Pokud to neděláš na novém disku, doporučuji něco jiného, co udělá totéž bez ztráty dat. Ale zálohuj si je radši taky.
1. Mám winxp home (ale to vam bude asi na prd)
2. mam asi 45 gb dát, to vsetko si mam zalohovat?
3. kde ziskam info o tom patriote magic? jak funguje?
<HTML>http://www.powerquest.com/partitionmagic/

Jinak tohle rozdeleni umi i Spravce disku ale nevim jestli je v Home verzi XP.
45GB neni myslim dnes takovy problem ja nedavno zalohoval 8x tolik kdyz mi spadl sata disk</HTML>
Zálohuj si své výtvory. Těch nebude tak moc. Př. fotky a další. Toho už může být víc. Nezálohuj programy, ty stejně musíš znovu instalovat - snad máš instalačky, nebo víš, odkud jsi je stáhnul.
Eště že je ten torrent ..
na rozdeleni pevneho disku je nejlepsi sekacek, jeste lepe sekyra. Dobre je Hdisk polozit pred rozdelenim na pevnou podlozku, at si neponicite parkety/linoleum ci co mate doma... Odbornici doporucuji pripravit si jeste fix na disky, pripadne nalepky, predejdete tak zamene disku C:\ a D:\
-----
Pokud se rozdeleni disku nedari, je dobre jej reklamovat.
a nebo nůžky na plech (strojní smaozřejmě)