Pro programátory

Ahoj...
Tentokrát bych potřeboval pomoc nějakého programátora...
Stáhl jsem si z webu program Programmer's Wizard 2 (CZ) se záměrem, udělat si nějaký program ve formátu .exe....
Dát si tam jenom nějaký základní nastavení:
velikost okna + spustit v okně soubor index.html...
A aby v tom okně šly otevírat i programy.....
Jenže neznám programátorský jazyk, a tak vás tedy prosím o pomoc...
Jo a když jsme u toho programování, tak aby si mohl taky z internetu stáhnout aktualizaci.... dejme tomu že by to byly dva soubory a adresa jejich umístění by byla http://www.aktualizace.cz
a jejich jména třeba install.bat a program.html
PW je jenom editor, samo o sobe to na vytvoreni programu nestaci

>> Dát si tam jenom nějaký základní nastavení:
>> velikost okna + spustit v okně soubor index.html...
Pokud chces vyrobit .exe aplikaci, tak do toho nemotej HTML, teda pokud nechces vyrabet vlastni prohlizec (ale o tom silne pochybuju)

>> Tentokrát bych potřeboval pomoc nějakého programátora...
A ta pomoc se jako tyka ceho? Naucit programovat?

Kup si knizku, bud o Pascalu nebo C ( C++ ) a precti si to. Pak te mozna prejde ta idea vytvorit .exe program, kdyz ne tak se zeptej (kdyz bude nejakej problem jako ze bude)

a taky tu mame builder.cz
Já sem chtěl udělat program, díky kterýmu by byloto olno nějak velký a mohl by se tam zobrazit i třeba exe soubor... to v html nejde.....
A taky, aby mohl z adresy víše uvedené stahovat aktualizace... já bych si to pak upravil.....
zkus zajit na builder a nekoho tam prekecat aby ti to napsal.(to bude imho nejjednodusi:-))))
www.builder.cz?
"by byloto olno nějak" - co to je? nějak to nemůžu přečíst....
jinak prohlížečem nemůžeš provádět nic s exe, maximálně tak stáhnout a ano, samozřejmě když pošleš prohlížeči špatnou hlavičku podívat se na rozsypanej čaj...

a ten tvůj progema, co sem tak pochopil, zkusil bych třeba VisualBasic než pascal. VB sice hafo věcí neumí, ale aspoň ti vytvoří hned "okýnka a tlačítka..."
jj, nejspiz se ti to nepovede nekoho prekecat ale za pokus to stoji.
Myslím že na posledním Chipu (na DVD) byl nějaký free Visual Basic od Microsoftu, ten by ti měl stačit.

Marek - u Visual Basic.NET neplatí, že "hafo věcí neumí".
ok ok pravda.... VB jsem byl nucen se naučit docela solidně a nějak mě to moc neoslovilo, .NET jsem nikdy neměl takže mlčím a šoupu nohama :D

každopádně myslim že VB bude pro astronoma to pravé ořechové...
Myslíš?
co jestli myslím? pro tebe? určitě....

pro tebe jedině objektové programování, nemusíš se patlat s formulářema... což je obrovské plus a pro hafo programů to stačí... na swojom webu mam nějaký programy ve VB... co je taková zajímavost tak VB nemá konstantu pi, musíš si jí sám počítat... :)
A kde se to dá vůbec stáhnout?
VB se samozřejmě stáhnout nedá, je to placený program.

Marek
Const PI As Double = 3.14159265358979 :-)
Ano, máš pravdu, VB do verze 6 nemá zabudovanou konstantu PI, ale podle toho bych teda rozhodně kvality vývojového prostředí nehodnotil...
(Já vím řekl jsi to jako zajímavost, ale v souvislostech ..., no to je fuk.)
VB.NET konstantu pi má ;-)
Tak to je teda pěkně blbý, když je to placený...
Kolik to vůbec stojí?
Jestli víc jak 150 tak si to můžou strčit někam....
Bude to v řádu tisíců.
A strčit si to někam můžeš ty pokud nemáš zájem, MS se kvůli tomu nepoloží.
no jasně, jen pro zajímavost to pi, tak si ho dycinky spočítám no... protože Const PI As Double = 3.14159265358979 je hrozně nepřesný :)

myslim že mrkvosoft vyhlásí černej den, protože astronom nebude mít VB studio....

no a stáhnout se to dá, ale v kombinaci s větou že to je placený program to dává nelegální řešení že? :D
Hrozně nepřesný? To je maximální přesnost datového typu double. Když si pi vypočítáš nějak jinak (nevím jak), tak ho stejně přesnější mít nebudeš.
jasně jasně, taky pak následuje :).... (kdo to má psát?)
jinak:
pi = (Atn(1) * 4)
Ale jako když to stojí několik tisíc, tak je to stejně naprd5... protože si to ani nemůžu koupit, když mám 1 tis....že?!
Drahý jak prase.... ( no... spíš jak počítač.... )
Jo a ta stránka www.builder.cz neměla moc smisl... sou tam protivní lidé jak nevím co....
S nima se asi nedomluvím....
no abych řek pravdu tak se jim nedivim... ani sem nepochopil co to vlastně hodláš tvořit...?
Astronome, toto není pro tvoje oči/uši, NEČTI TO!:

Astronomem nás Bůh trestá za to, že jsme hřešili!
Uvalil na nás mocnou kledbu v podobě tohoto démona otázek,
který nás má jimi zavalit a znemožnit nám naši produktivní práci.
Máme to za to, že jsme psali chybné a neužitečné kody,
vytvářeli nevalidní stránky a písmo měli velikosti 9px, které nejde
v IE zvětšit (Pán Bůh má smlouvu s MS a blbě vidí).
A proto se Pán rozhněval a seslal na nás tuto metlu kodérů a programátorů.
Jedině pokání a banIP nás může ochránit od tohoto netvora.

Astronome, jestli sis to přečet přestože jsem tě výrazně varoval, tak máš smůlu. Víme o tobě. Tvůj konec brzy nadejde. A skus se o mne slůvkem otřít a sežehne tě večný žár pekel!
Astronom, pokud chceš něco zadarmo, tak si stánhi nějakou distribuce linuxu. Tam je programovacích jazyků *ZDARMA* tolik, že ti nebudou stačit prsty.
Pokud bys chtěl zdarma něco pro win, tak zkus hledat na googlu. Něco pod GPL se určitě najde. Když to nebude zrovna VisualBasic, tak určitě bude nějaké GCC, nějaký free pascal bych se vsadil taky existuje. No a když nic jiného, tak php přes www rozhraní taky není úplně k zahození. Je to sice něco jiného, jako klasický "tlusťoch", ale k začátkům programování taky poslouží. No.....
Pro začátky programování je taky dobrý Karel (ten jsem neviděl od dob IQ 151), logo taky není úplně špatné a teď jsem viděl jakýsi baltazar, ale ten jsem jenom viděl.

Pohledat stánout a jak říkal Lenin (Uljanov) - učit se, učit se a (to třetí jsem zapomněl) - (syfilitik jeden zapráskanej)