IE 7.

Co si myslíte o IE 7.
? :-)
Co si o něm máme myslet, když pro běžné smrtelníky zatím není k dispozici ani betaverze?
No jóóóó ale jestli myslíte že jestli bude lepší než 6 nebo hroší nebo stejný.Já bych řekl že se to nějak moc nezmění
Já si o něm myslím, že je to nová verze prohlížeče IE a že je zatím v přípravě a ve fázi mazání medu kolem pusy (to není útok na Microsoft, takhle se chová skoro každý když se chystá vydat něco dlouho očekávaného).
Jinak viz Freya.
Bude lepší, i když bude taky mít mouchy. Možná bude mít nějaké mouchy, které IE6 nemá. Ve výsledku z toho bude binec, protože čím víc verzí IE má, tím víc je prohlížečů, pro které se musí zvlášť optimalizovat. Byla bych ráda, kdyby byl tak standardní jako třeba Gecko a nedělal jeden bug za druhým... ale optimista se vždycky nejvíc spálí :-)
vzhledem k absolutní spokojenosti s Operou je mi IE 7 putna...
ale lepší rozhodně bude.. bude plný nových funkcí, bude mít krásný vzhled (což MS umí), bude zaměřen hodně na bezpečnost, bude integorván přímo do systému... pokračovat by se dalo dlouho, otázkou je, co z toho opravdu vyleze...
Mám z něj obavy, jak již napsala Freya, bojím se, že to bude úplně jíný prohlížeč, bude mít spoustu nových chyb a nebude se chovat ani standardně, ani tak blbě, jako předešlé IE, takže bude třeba zvlášť optimalizovat pro něj a nebo nějak přesvědčit lidi, aby to nepoužívali
Třeba mrkvosoft překvapí a bude se držet standartů w3...
Si myslím, že vývoj aplikací nakonec bila donutí psát za tu cenu lepší aplikace, než doposud....
Euroska: Jenomže Bill už dlouho žádné aplikace nepíše, má na to své lidi ;)
Psát to určitě nepíše..... Ale neřekl bych, že stojí úplně bokem...

Podle mě jim hodí na stůl struktůru programu, co má kde dělat a ať se stím popasujou....
a ani tak to nejspíš nebude, protože vývoj softwaru na téhle úrovni je věcí týmů.... A navíc má Velký Bill hromadu jiných starostí (konference, vize budoucnosti, plány ovládnutí světa etc...) :)
NO, žekl bych, že to je to jedna z jeho vizí.... Jinak jak se říká... Do psí hlavy nevidíš.... Ale jako marketingový tah super ;)
Já si teda možná stáhnu tu betaverzi ale potom ne 99% ne.Protože mám nejradši Netscape.
Tak jsem zašel přímo ke "kováři", píšou:
- vylepšená bezpečnost, nějaké nové vychytávky, omezující/kontrolující odchozí informace.
- nový vzhled pro lepší každodení práci (záložky, inline vyhledávání (hehe))
- čtečka RSS
- vylepšená podpora CSS a integrovaná podpora průhlednosti PNG

Plus takové ty zpětné kompatibility, možnost integrace s novými produkty a td.

Jinými slovy, pokud nepotřebujete integraci s ActiveX nebo jinými MS produkty (.NET, ...) můžete s klidným svědomím zůstat u svých Oper a Mozill. Kdo používáte IE, asi to bude zase krok kousek dopředu.
Vývojáři se možná dočkají toho, že se sjednotí box model (třeba tam bude přepínač)
:-D
http://www.jakpsatweb.cz/weblog/b/1122601805-ie-7-prvni-zkusenosti.html

Tak jo, pokud se od téhle betaverze IE7 výrazě nezlepší, je to ještě větší fiasko, než jsem čekala...
No on se do toho autor té kritiky nějak moc zažral a zapomněl že kritizuje první beta verzi. Vyčítat betě chyby při instalaci a podobné věci (celá první část článku), to je teda síla.
No... já používám IE6 a jsem celkem spokojenej...
A abych pravdu řek, tak se na IE7 těším a myslím, že bude určitě lepí, než dosavadní verze... protože jinak by se do toho vývojáři nepouštěli.... je fajn že bude větší podpora CSS a že se dají víc na zabezpečení, protože mám zkušenosti se spyware virem a v IE to dělalo celkem binec... tak doufám, že se to vylepší i tam... a pokud jde o ostatní prohlížeče tak já bych IE nevyměňoval.... I když se tomu nechce věřit...
Vezměte si, že kdybych si nainstaloval jiný prohlížeč, tak to zabírá víc místa a kdybych IE odinstaloval, tak je to zase blbý, protože Windows IE potřebuje. A navíc si vezměte toto: Proti spyware viru se můžu chránit Spy botem a ne prohlížečem a jak mám zkušenosti od bráchovýho komplu, ( tam byl odinst. IE a nainst. Mozila Firefox ) Tak to zase není tak nejlepší rozhodnutí, odistalovat IE...
Brácha má Win98 a např. moje složka byla skrytá a šlo se do ní přes jinou složku, ve které jsem si změnil soubor folder.htt bo jak se to jmenovalo...
Prostě jsem si upravil HTML složky a když se do ní najelo, tak tal bylo zadej heslo, a přes to jsem vjel do té skryté složky... soubory z té složky už zase nemohla zobrazit mozilla firefox, protože to byla skrytá složka... jedině zapnout mozilu a tam napsat file:///a adresa souboru a to už bylo těžký.... A když jsem do adres. řádku v té skryté složce připsal jméno souboru, ( ve Win98 byl adresovej řádek ) tak už se mi ten HTML soubor zobrazovalúplně blbě, protože IE byl odinstalovanej... bylo tam jenom to nejnutnější. A to mě odnaučilo opouštět IE... co myslíte? Hodilo by se to dát jako článek na net, jako protiklad toho kritickýho článku o IE7?
Kdo někdy zkusil Operu, případně Firefox se imho nemůže vrátit k IE, to je jako se projet v Audi TT a pak jít zpátky do Škody 120 a říkat, že je to lepší nebo dokonce bezpečnější....
ROFL.... moc sem nepochopil o čem to povídáš, kromě toho že se ti IE líbí...

1-spyware neni vir...
2-máš na disku 100Mb celkově? prohlížeče jsou dosta malý programy...
3-spy bot nepoužívám, ale proč něco pustit dovnitř a pak ničit?
4-to o win98 sem moc nepochytal, ale systém to je úžasnej.... :D
5-ie je dost těžký odistalovat (prohlížeč)
6- sorry, ale sdresovej řádek nevim co je a dál sem to nepochopil, netvrim ale že to sou blbosti ok? takže v klidu...
Jo, jinak instalační soubor Opery zabírá celé 4MB, zatímco Instalace IE, který umí zhruba 7% toho, co Opera, zabírá myslím okolo 60MB
Co slovo to perla.... IE ja zabudovany do windows a asi ho ani neodinstaluješ, protože díky němu můžeš prohlížet složky ap.. viz průzkumník.....

Taky je to capina dělat v době, kdy jsou 160 Gigové disky (ja mam zatím jen 4giga, ale mam IE, Mozzilo, FF a Operu (default))...
2VzA> nejak jsem ten tvuj prispevek preletel a nejsem z neho moc moudrej. to jako ze ff ti nezobrazoval dobre stranku a ie jo, svedci o kvalite ie? jestli si to tak myslel, tak doufam, ze tam je nekde skryta ironie kterou jsem nenasel.

jinak ja uz bych nedoporucoval ani widle98. jestli se totiz nemylim, tak MS prestali pro tuhle verzi vydavat zaplaty.
A k tomu IE pak potřebuješ, aby to jakž takž slušně běželo ještě spoustu záplat a spybotů a podobných mrkvosoftích hovadin, takže se celková spotřeba místa na disku vyhupne do stovek MB... imho
Džej Ár: Podle mě je to to nejlepší řešení, jaký může existovat...
Vem si, že máš já nevim, autobus, ale nelíbí se ti tam motor na naftu, a tak si tam namontuješ benzíňák... ale časem zjistíš, že je pro tebe víhodnější dát si tam Naftovej motor, než ten na benzín.... nafty spotřebuješ míň..
Marek:spyware virus se to nazívá kdyby něco.
a v jistým smyslu to virus je... 100MB je taky místo a nepotřebuju v komplu dva prohlížeče... na co by mi to bylo? Pak budu každou stránku prohlížet v jiným prohlížeču a jednou si řeknu.. Sakra.. otevíral jsem webzdarma ve firefoxu, nebo v exploreru?
A když si nepochopil to s Windowsem 98, tak si nepochopil podstatu toho příspěvku... viděl jsi někdy Win98? A to seš tak... že nevíš co je adresovej řádek, nebo co?