wave

Když si vygrabuju audio CD do formátu wave, nezhorší se tim kvalita
hudby (třeba jako u mp3)?

Předem díky odpovědi.
Ani tak moc nezáleží na příponě, jako na použité kompresi... ale obecně se pro wav-y ztrátová komprese nepoužívá, takže by to mělo být ok
Aha, teď sem se na to koukal a je tam nastaveno 16 Bit a 44100 Hz. Je to dostačující?
asi jo.... pokud ti to bude zabírat okolo 30-50MB na jednu písničku, tak to bude bezztrátové
Tak je to O.K. Díky!
jen tak informativně by mě zajímalo na co potřebuješ naprosto kvalitní zvuk... to máš absolutní sluch?
no napriklad kdyz to bude chtit nejak upravovat, tak je blbost pouzivat ztratovou kompresi. naopak pokud to ma jenom na poslech, tak ztratovou kompresi pouzit muze a pokud to udela dobre, tak ani s absolutnim sluchem a vysoce kvalitni audiovybavou nemusi poznat rozdil. o to pri te ztratove kompresi totiz tak nejak jde...
> "o to pri te ztratove kompresi totiz tak nejak jde"
právě proto to říkám ;)
no jo, ale pri upravach jaksi potrebujes treba prubezne ukladat. a tim opakovanym ukladanim porad zhorsujes kvalitu. navic to dlouho trva
pochopitelně, ale počítal jsem jenom s pasivním poslechem, tam nekvalitu u citlivě vychytaný mp3ojky pozná málokdo
jj, souhlas. hlavni je, ze se nakonec shodneme ;-)
... ale třeba Čajkovskij, klav. k. b moll se v MP3 bez radikální úpravy nedá poslouchat. Když se do toho hoši obujou, tak mi repráky choděj kolem monitoru a naopak ty tiché kusy nejsou slyšet. ;)
<HTML>Nejde ani tak o wav jako o to, co s tim dal...
nechat to ve wavu je blbost, dat to do mp3 to je tak do sluchatek a pro nejake lepsi (hlucnejsi) vyuziti pouzit OGG nebo VQF</HTML>