náhodný wallpaper

dá se nastavit win xp nejak aby vybiral ze slozky po kazdym prihlaseni nahodny wallpaper?
jednu dobu sem na to měl soft... už netušim jak se to menovalo, ale bylo to ze slunečnice. jinak myslim že samotný xp asi ne...
webshots.com
Pokud win xp umožňují jako obrázek na pozadí použít nějakého zástupce na náhodný obrázek, tak ano. Jinak přes různý 3rd party soft :) K čemu je náhodný obrázek dobrý?
nevim, nebaví mě když to musim měnit :D
LOL, no já myslím, že vůbec nejjednodužší bude si třeba v C++ udělat jednoduchý soft, který vygeneruje náhodné číslo od 1 do počtu souborů v určitém adresáři a pak si vybere soubor s daným pořadím, pak si sáhne do registru na HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\LastTheme a změní hodnotu Wallpaper na danou cestu....

(ta cesta platí asi jen pro win XP, pro jiný win musíš hledat sám)

a to můžeš spouštět třeba se startem windoze.... případně v určitých intervalech....
no myšlenka zajímavá, jenom kdybych uměl programovat :D
skaff btw, proč to vůbec chceš furt měnit? Já mám na pozadí svou přítelkyni a dokud s ní budu, tak měnit pozadí nebudu ;) doufám, že teda už nikdy :p

jinak myslím, že naučit se něco podobného naprogramovat nezabere moc času....
ja nemam rad kdyz je neco furt stejny a nebavi me to menit. btw ja bych si nemoh dat na desktop svoji holku, me by ten clovek omrzel, vzheledm k tomu ze kdyz sem doma tak na monitor cumim od sesti rano do dvou v noci :D ja nak dycky potrebuju lidi chvili nevidet aby me to zas bavilo :) je to divny...
Tak to neřeš změnou pozadí, ale prostředí - chvíli počítač, chvíli venkovní prostředí, chvíli televize, chvíli knížky, chvíli nějaký koníček... :)
heh, no ja na monitor cumim zhruba od jedne odpoledne (pro me rano) do 4 v noci (pro nektere rano) ale na pozadi se obcas cely den nepodivam....
Nípal: dyt rikam, kdyz sem doma. nejsem zas takovej ten bílej vybledlej linuxák zapařenej co kompiluje nějaký BOTy 2 dny v kuse :D ale kdyz sem doma, nemam nic jinyho na praci...

btw měl sem kámoše co hrál age of empires 3 dny bez přestávky, pak dostal epileptickej záchvat a skoro umřel. našla ho jeho 5 roční sestra ležet v bezvědomí pod stolem, v dost nepříjemný slizský tekutině :/
>> me by ten clovek omrzel, vzheledm k tomu ze kdyz sem doma tak na monitor cumim od sesti rano do dvou v noci
No já nevím ale já vidím pozadí když spustím počítač a pak když ho vypínám. A někdy třeba jednou dvakrát během té doby. Ty na něj koukáš celý den? To bych teda zvážil vytiskutí na papír, budeš šetřit oči i elektřinu.