FTP neodesílá soubory

Pomocí klienta (TotalCmd, FileZilla, ftp.exe) se normálně připojím na server, normálně procházím adresáři, downloaduji, vypisuji soubory atd., ale při pokusu o upload se to sekne a za čas odpojí. To samé při uploadu formulářem přes HTTP a u form. i při odesílání delšího textu.
Total Commander zvládne při uploadu uložit max. 512 kB.
Dřív to fungovalo bez problémů. Jinak připojení mám ADSL od ČTc, žádný software ani virus to neblokuje, firewall jsem odinstaloval, systém W98.
Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo s tímto zkušenosti nebo aspoň nějaké tipy, protože já už fakt nevím.
Děkuji
jo-a nedivte se, že to posílám na tři příspěvky, protože najednou mi to nejde :|
>>Total Commander zvládne při uploadu uložit max. 512 kB.

Co to je za nesmysl?
Aha pardon já myslel že ten druhý příspěvek je už něčí odpověď, nevšiml jsem si že to ještě pořád pokračuje zadavatel otázky.
Myslel jsem že někdo odpovídá že bohužel TC větší soubory nezvládá.
jj to jsem byl eště já. Zkoušim to FTP hodinu co hodinu už asi tři dny a furt nic...
Ještě doplňuju, že na localhostu (Apache 2/PHP4/MySQL) mi funguje upload na HTTP bez problémů.
Co třeba: http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?27
226 Quotas: using 20572.00 of 50000 KB (41.14% used), takový kuře fakt nejsem.

ale tenhle problem nemam jenom na WZ, ale na vsech ftp serverech, co jsem zatim zkousel.
vysledoval jsem, že při pokusu o přenos rychle klesá rychlost přenosu a asi po přenesených 6 kB klesne na nulu a pak už se to nehne...