Super live Linux na disketu.

Neviete niekdo o nejakom Linuxe, ktory by mal velkost do 50MB? Nemusi tam byt graficke rozhranie...proste linux v prikazovom riadku. Ze by som si stiahol iso image, a dal to na cd (pripadne 30-40 diskiet :-). Viete o niecom takom? Ak ano, prosim ohlaste sa co najskor. Ja som cital na www.hysteria.sk, ze oni nieco vyvijaju pre seba, co by voslo na 4 diskety, ktore by sa postupne pchali do pc a tak by sa nastartoval system. Maju tam aj download beta verzie, lenze ja takymto webom moc neverim (este to aj nazvu ze BrutalWare Linux).
<HTML>proc jim neveris?
pokud ti jde o vyzkouseni linuxu bez instalace tak zkus treba http://www.knopix.org/ - jinak treba http://slax.linux-live.org/download.php
viz google: live linux</HTML>
No, co ja vim, tak nejaky minix byl na dvou disketach. Pak jsem videl jako demo linuxu, jmenovalo se to Knopix tusim. Mam to nekde doma. Bylo to CD, pres ktere se nabootoval linux, nepouzival HD a jelo to tusim v ramdisku. Min na to bylo 128MB RAM, coz ma dneska kazdy. A jelo tam gnome.
Dneska uz asi budou novejsi.
A navic je v linuxu spousta navodu jak si takovou instalaci udelat.
Kdysi jsem delal brigadu v nejmenovanem podniku a tam se o neco podobneho taky snazili. Nakonec dostali linux i s grafikou do 64MB.
Momentalne tu mam image linuxu (Debian 2.2) bez X, jinak je tam toho celkem hodne a zabira 300MB, ale tam je toho fakt dost (mail server, www server, komplet nastroje na prekladani z C, C++, taky nejake gamesy atd...).
For mira:
Ja linuxom verim, ja som povedal, ze neverim www.hysteria.sk

For MzM:
Knoppix mam aj ja na cd, davali ho zadarmo k pc revue zadarmo aj s priruckou, lenze nejde mi spustit. A co si hovoril, ze ma kazdy ram 128, tak tomu never. Ja mam 32MB.

For all:
Ja ale nechcem nejaky obrovsky 700MB balik. Ja potrebujem len proste prikazovy riadok - ziadne, alebo len velmi male graficke rozhranie. Tak aby to malo maximalne takych 50MB.
Vyzkousej Slax Frodo Edition, ma 47 mega nebo prohledej distrowatch.com
www.damnsmalllinux.org <-- 50 mb, pokud prezijes ze je to english only
Zoro 128 MB tuším pořídíš za necelých 500 Kč, to tak moc není, ne?