Opera

Odborníci, jak nastavit jméno a heslo pro proxy server v opeře? To, kde se nastavuje proxy jsem našel, ale nastavení jm a hesla tam nikde nevidím. Opera se pak brání projít tímhle proxy a je mi v podstatě... Nebo je to jinak? Nemám něco nainstalované, nastavené?
Dík.
jmeno:heslo@proxy.server.ip
tohle nefunguje. Po zadani proxy mi to do dvojtecky orizne...
Proc se opera nepta na jm. a heslo?
či tam ona nelezie cez systemove nastavenia, ja som kedysi liezol cez kamosov comp. na net a musel som mať u neho vytvorený účet podľa zalogovania do XP, ale neviem ako to presne bolo :(
No, predpokladam, ze si nastaveni mohl vycucat z nastaveni IE, ale tam mi to funguje. V opere ne.
mam pro te spatnou spravu. podle stranek opery, tak overovani hesla na proxy neni podporovano

opera takovouhle vec holt neumi. to je presne duvod proc ji nemam
Aneb nikdo není dokonalý. Ani Opera. ;-)
(To bylo pro zaryté příznivce Opery co ji vychvalují do nebes že to je jediný dokonalý prohlížeč, i s takovými lidmi jsem se už setkal.)
Hm, tak to je ale opravdu DOST velké mínus, ne? To je v polovině případů nepoužitelné. Prakticky všechny podnikové sítě jsou za heslem zajištěným proxy.....
Škoda. Ale předpokládám, že se to brzo změní nebo už teď je nějaký ten příšpulek (plugin)?
Já jsem někde na opera fórech viděl diskuzi, kde někdo radil,m jak nato, ale už nevím, kde.... já používám jen proxy bez hesla.... a opera je prostě nej ;)
http://theproxyconnection.com/operaproxy.html

třeba tady mají něco o proxy a heslech na opeře, nečetl jsem, jen jsem proletěl obrázky a vypadá to na velice archaickou verzi opery, ael tak o moc se to asi nezměnilo....
Dík zkusím.
Tak jsem vás trochu balamutil. Opera jenom nepodporuje typ autentifikace, kterou vyžeduje zdejší proxy. A ten nepředělám. Našel jsem sice spoustu návodů jak proxy odstranit, ale to asi nepůjde....
Tak nic, pátrám dál, třeba na něco přijdu.
aha, no tak, mohl bys poslat na operu bugreport... nebo do wishlistu jim napsat, ze bys chtel ten typ autentifikace taky....