Firefox - už mě pomaloučku štve....

žrát lysohlávky hned po narození ? :D tak to je výkon :DD

Astronom: ta sarkastická poznámka od Nípala v překladu znamená "nemachruj, když si ještě ani nebyl na světě". a i kdbys byl tak si to nemůžeš pamatovat
Tyjo astronome. Include, framy a pod. Co tak si najít více zdrojů? A zeptat se ten doporučuje to, ten zas to. "Ti říkají, že to nepodporují všechny, ti říkají že jo..." Tak třeba Džej Árův (ty jo DA to se blbě píše (-; ) lynx framy určitě nepodporuje. Několik málo grafických prohlížečů, které znám je zase podporuje. (Teď si nejsem jistý tím javáckým od Sun). Obecně lze říct, že s frames to může být někdy jednodušší, pokud nemáš dynamické stránky (php), pokud ano, tak získáš spoustu výhod, když přestaneš framesy používat. To je na jakpsatweb popsáno.
Prostě to chce ten gram analýzy. Přečíst nějaký ten web, knihu, článek v časopise, příspěvek ve fóru.
Třeba já osobně jsem se webama do poslední doby moc nezabýval, ale věděl jsem co je iframe, co include. Když si přečtu, že v případě, že si někdo schová adresu stránky s rozvržením frames a pak se podívá a není tam to, co chtěl, tak odkaz zase smaže, to mě přesvědčilo o tom, že framesy ne. A td. atd. prostě to chce pořád něco číst a pídit se a tak.
Pak když se podíváš na w3.org, a zjistíš, že v novějších std DTD frames nejsou, a že se tomu musí předepsat extra dtd a ještě je u toho napsané depreced, tak to taky o něcem vypovídá.
Chápu, že ve tvém věku se ještě oblasti s plněnými informacemi nepropojily (tohle neber jako nějakou urážku, to je prostě fakt, společný tvé věkové skupině), ale pokud ty oblasti v mozku zásobíš dostatečnými množstvími informací, nakonec se to vyplatí. Dějepis nevyjímaje...
No téma uletělo, raději to zakončím.
Prostě jak říkal profesinální revolucionář a syfilitik Vladimir Iljič Lenin (Uljanov): "Učit se, učit se, učit se." Nevím, kde to opsal...
MzM: jo v poho, ono by se to možná lépe zkracovalo, místo jako DA, třeba JR ;)
DA, ale to už není ono (-; DA se píše v poho, Džej Ár se píše děsně...
Nípal: 1) Jsem v 94. už dávno nebyl na houbách
2) Na tom komplu jsem pracoval asi od svých 7,5 let.
Skaff: To je výkon... co?
Á nedělej se mě vola... ještě nejsem tak starej, abych si nepamatoval, co to znamená.
Marek z Markova: Já se všech ptal na iframe, protože o frame jsem měl jasno. O iframe naprosto všichni ( a to tam bylo dost příspěvků ) říkali že to podporuje každej prohlížeč (asi) ... pak jedna holka řekla, že to asi nebude pravda, protože proč by se tam jinak psalo noframe nebo něco takovýho. A já pak na www.jakpsatweb.cz našel o iframe, že dnes už je podporuje každej prohlížeč, protože byl jeden co je nepodporoval a ten už vymizel. To mi vysvětlilo, proč se tam kdysi dávno psalo noframe a vyvrátilo to, co říkala ta holka. Pak jsem se ještě ale pro jistotu zeptal na include, jakej je to příkaz, kam se to dává, co to umí atd. a tak se v tom všeci motali, až jsem to přestal chápat. Tak jsem se zeptal: "No jo... Ale já chci, aby se když kliknu na odkaz v tom include změnil obsah. Jako u iframe pomocí target. A co je teda jméno include a jak má znít ten odkaz?" A na to jsem se dověděl, že include je příkaz, vlož sem zdroják z blablabla.htm a že žádný jméno nemá a že na něj nejde odkazem odkazovat. že include je tam na stálo s tím samým obsahem. Na jakpsatweb je o include taky prd, takže jsem tomu věřil. A rozhod jsem se pro iframe a ne frame!
Iframe má člověče snad ještě menší podporu, než frame. Ale už začínám blouznit či stárnout, ani nevím, proč ti říkám člověče…
Astronom, ok iframe. Když dáš do stránky include, tak v tom include pochopitelně nemusí být statická věc, ale i proměnná. Tu si můžeš předat třeba přes url (odkazem) a podle toho nahrát obsah tono žádaného iframe. Např.: zavolám stránku jako moje.php?str=o_me.html

a moje.php bude neco jako:
.....
<div class="jako_iframe">
include($_REQUIRE['str']);
</div>

a je to. pak to zavoas jako moje.php?str=odkazy.html a taky to bude fungovat.

Další tvůj problém: "...a tak se v tom všeci motali, až jsem to přestal chápat.". Samozřejmě ne všichni, co ti odpoví mluví pravdu, jsou to jenom lidi, tak tomu nesmíš na 100% věřit. Prostě to přečtu, vyzkouším a když to funguje, tak je to dobré.

<noframe> je logický doplněk k frame (i iframe?) nevím nepoužívám to. Kdy se prohlížeč informuje o tom, co dělat, když neumí frame. Co když se rozhodneš, že si napíšeš prohlížeč, ale zatím to iframe podporovat nebude? Použiješ informace z noframe. Slušně napsaná stránka by to měla mít ošetřené i pro lynx (ten iframe určitě nezvládá).

A co když si, jak už jsem psal někdo zobrazí něco na tvých stránkách, kde v iframe bude pro něj veledůležitá informace. Teď si řekne "jo, super, to si schovám, sem se vrátím", schová si adresu, pak se vrátí a ouha... Není tam to, co chtěl. To se ti s include nestane.

Zapomněl jsem na něco?
MzM: myslím, že jsi podal postačující výklad...
Marek z Markova: OK! Za dva roky znovu předělávám web. Tentokrát na iframe. ;-D
teda na include.
hmmm.
mám <?include "Uvod.htm"?>
protože bez ? to nejde a to $_REQUIRE už tam strčit nemůžu.
A odkaz index.php?Uvod.htm=on-line.htm nejde. Ani nic podobnýho. Jak to mám napsat?
Tebe už citovat nebudu... Ani se neptej, jak to myslím. :-)
hmmmm.
A mám další otázku:
Jak jde udělat, aby se include nenatahoval ale scrolloval jako iframe?
include? iframe? víš vůbec co dělá include? kde se používá?
jo. Ale když si naincluduju nějakej obsah něčeho, kde je <div> s height tak se mi to roztahuje. Já vím, že include vepíše do stránky text, ale nejde to zascrollovat?
Když to naincludíš do ifrejmu, tak to bude scrolovat :D
No jo... a jinak to nejde?
Include do divu..
aha... a v tabulce, to asi nepude. co?
si to nainklůduj kam chceš
když naincluduješ do divu, kterému nastavíš výšku a overflow na scroll, tak to myslím bude to, co asi chceš
overflow? To neznám. Díky.
No, a nejde nějak udělat, aby se zobrazoval jenom ten scrollbar, co je právě potřeba? když se mi zobrazuje ten v pravo, tak se mi zobrazuje i ten dole... sice nevybarvenej, ale zavazí tam...
jakej název musím do css napsat pro scrollbar, abych k němu mohl přiřadit cursor?