Firefox - už mě pomaloučku štve....

VzA: scrollbar? cursor? to nechápu

jinak třeba overflow:auto;
Quinix: ne....když máš na stránce nakreslenej cursor, kterej se tam bude zobrazovat, tak to jde, ale když najedeš na scrollbar, tak máš cursor, co je nastavenej v počítači. A já chci, aby tam byl taky ten, co jsem si nakreslil.
jo a pořád mi nikdo neodpověděl... jak to mám teda udělat s tím odkazem do iframe? Prosím, poraďte...
Includuj to do divu, kterýmu nastavíš rozměry a overflow:auto;. Koukni na http://www.jakpsatweb.cz/css/overflow.html.
VzA: To je imo funkce OS a udelat to nejde
? ste mi tu psali, ze to jde, odkazovat do includu!
hmm
Astronom:
zřejmě totálně nechápeš, co to ta funkce include je....

naučíme se to třeba na malé primitivní ukázce... udělej si soubor index.php:


<head>
<title>moje stránka</title>
</head>
<body>
<h1>toto je moje stránka</h1>
menu:
<a href="?i=prvni">první stránka</a> |
<a href="?i=druha">druhá stránka</a> |
<a href="?i=treti">třetí stránka</a>|
<hr/>
<?
if (isset($i)){include $i.'.html'}
?>
</body>


a pak si tam někam vytvoř soubory prvni.html, druhy.html a treti.html a do nich si napiš rozdílné obsahy a vyzkoušej...
Nutno podotknout, že tyto soubory nebudou mít celou HTML stavbu dokumentu, ale zkrátka jen nutný obsah, jako kdyby se vložil do Džej Árova přikladu na toto místo:

<?
if (isset($i)){include $i.'.html'}
?>
jasně no, to je sice samozřejmost, ale je pravdou, že by to někomu nemuselo dojít....
IMHO jemu by to asi nedošlo.
Astronom:

Vytvořil jsem jakýsi tutoriál na svých stránkách, ohledně toho co ti radil Džej Ár.

http://blahapet.wz.cz/index.php?file=524
Díky za rady..
PS: Mě to ale došlo... :-(
jo a zase mi to nechce jít.
že prej tam nepatří ta druhá závorka }
hmmmm... a to od blahapeta taky nefachá. se mi to zobrazí v celým okně a než na ten odkaz kliknu, tak je tam napsaná špatná sintaxe bo co.
aha. Tak teda ne.
kurnik šopa, tak přece mi to nefunguje! Funguje to jenom v úplně novým souboru.
no, jasně, jak teď na to po soobě koukám, tak mi tam chybí středník za include, ale tak to by taky už odle hlášení mělo kdekomu dojít...

if (isset($i)){include $i.'.html';}
aha.... vidíš. to mě napadlo a pak jsem na to jaksi zapoměl :-DDD
kurka chleba! Zase se mi to otevřelo jako Uvod.htm a ne jako index.php?i=Uvod.htm!
Džaj Ár: Netušíš, čím by to mohlo bejt? Nemá ta být ještě to jakýsi Insert meta tags here?
ježiš pardon!já tam přepisuju první odkaz co vcidím u okraje a přitom ten první je o řádek vejš a za spanem :-DDDDD Ještě jednou se omlouvám :-D
jo a co když chci, aby se, když se ten soubor nenačte zobrazil text nepodařilo se načíst obsah? document write mi nejde, goto mi taky nejde, přesměrování na script mi taky nejde... Chtěl bych, aby to šlo i bez include. Jak se to dělá?
VzA: viz ten návod od blahapet, tam to je - když se nenajde soubor, načte se stránka error.html.

jinak - čoveče, s tou samomluvou, s tou už si dojdi...
jj, a nebo tam staci hodit jenom

echo "Soubor nelze nacist";

misto

include("error.html");
:-))))


nejak se nemuzu zbavit dojmu ze si VzA plete JS s PHP