MS-DOS 6.22

OndraSter: Já jenom, že mám takový zlý tušení a tož. Prostě se bojím, aby to tentokrát jelo. Pochop. je to poslední možnost, která existuje. Pokud to nepojede, máme v domácnosti o 1 počítač míň.
Sorry práce...
Tak jinak, ty bootuješ z diskety, co vytvořil brácha na win98?
Jestli jo, tak to taky nějak půjde.
Zkus na tu disketu ještě od bráchy přenést sys.com. Ten bude taky ve windws\command asi... nebo ho najdi to je jedno.

pak to z té diskety nabootuj. Bude to česky bo w98 dos je česky.
Pak se přepni na disketu. máš tam teď ten sys.com. (možná je to sys.exe )
napíšeš sys a: c:
tím by se měl disk c: udělat sytémovým a mělo by se z něj dát nabootovat.

Přemýšlím, že to má ještě jedno úskalí. Fdisk.
Ten disk c: musí mít aktivní partition... Víš o co jde?
Ještě mám tak půl hodiny, pak jdu domů a pak budu na netu až po neděli.
nevím. Ale já chci zkusit ten DOS 7.10 od Ondry.
OndraSter: To je taky česky?
jo ještě jedna věc. nainstaluju to asi až zítra.
1) ten DOS se bude stahonat až do půlnoci
2) brácha má v pokoju návštěvu
3) Nebudu mu před očima brát jeho spouštěčku. Eště by mě domlátil, že to dávám do starýho zavirovanýho zgarba.
MzM: ten sys se tam dostal, když jsem zadal příkaz sys A:
ale v 286 sys C: nešel. se to seklo.
A navíc si stejně myslím, že je to jen příkaz. řídek. A jestli ne, tak bych (podle mě) musel celej autoexec vyprázdnit a nechat tam jenom PATH.
A msdos.sys tam taky nebyl.
MzM: Halo? Jsi ještě tam?
Já se na to vyseru! Mám posranej mejl nebo nevim.
Zase se mi z ničeho nic přarušilo stahování.
a proč to sem píšeš
To je teda sranda...
Sice se v DOSu moc nevyznam, ale opravdu si myslite, ze pojede os pro 386 a vyssi na 286, ktera ma podstatne jinou architekturu? Potrebujes DOS pro 286!

Ja bych vyzkousel Minix
http://operacni-systemy.net/art.php?artid=12
Neni česky. Tvůj kámoš ale musí znát takovýto cd xx, cd .. mkdir, rmdir atd;)
Na zakladce se neuci anglicky? Pokud chce v tomto smeru pokracovat anglictine se nevyhne. Muze zacit od tohohle: http://justfuckinggoogleit.com/
Kolik bude programu pro procesor 80286 v cestine? (bootovaci disketa z win98 na 286 nepojede)
OndraSter: No ale ty si mi to špatně poslal. Neočekávaný konec archivu. A fakt je to na 286?
mk: Ale já tam nemůžu najít odkaz na stáhnutí.
mě to ale de normálně všechno rozbalit!(rozbaloval sem to normálně v TC se zabudovanym ZIP (de)archivátorem a RAR (de)archivátorem(asi to bere ZIPa)
OS: A víš určitě, že je to na tom e-mailu nahraný správně? Jo a zkoušel jsem to extrahovat a podařily se mi extrahovat ty dvě bootovačky. Jenomže je tam jakejsi obraz diskety a to se na disketu nevleze. má to 1,44MB a disketa má přesně tolik.
jo. 2 bootovačky? tam je jedna boot, potom 2 s instalací DOSu. ta boot je miniWin311. Tam musíš dát makeboot.exe. Nemáš ICQčko? či Jabbera?
Ne. jenom mejla. No, ten win byl asi nedokončenej a pak tam bylo MS-DOS a v tom bootovačka1 a bootovačka 2 a ani jedna složka se na disketu nevleze.
kolikrát Ti mam ku*va (promiňte ale už sem dost naštvanej) že máš spustit soubor makeboot.bat vole!
OS:Aha. Ale ten stejně nespustím, protože to cos mi poslal nemá konec archivu.
OS: No už mám ty dvě diskety z té složky Dos 7.10 a to je jako všechno? Teď to dám do počítače a mělo by to fungovat. Jo?
hmm... tak jsem kompa chtěl spustit z té 1. disketovky a jediný co z toho mám je, že počítač už nejde nastartovat apsolutně z ničeho. Nefunguje ta disketa tvoje, ani od DOSU 6.22 a ni od bráchy ( Win98 ).´Ani ode mne ( WinXP :-D ) je to totálně po*
VzA: :-O tys to rooooooooozzzbiiiiiiiiiiiiiil :-D
Tonik: ROFL

imho je ten komp dobrej tak na rozebírání a skládání... ne na používání.... mno
VzA: Kolikrat mam rikat, ze programy pro 386 a vyssi NEBUDOU fungovat na 286!
Tady je nejaky dos, ktery pry jede na 286: http://operacni-systemy.net/art.php?artid=15
jestli myslíš DOS7.10 tak ten je od FreeDOSu, ne PTSDOSu