MS-DOS 6.22

VzA, hehe, o tom, že toho o PC víš víc jak celá rodina nepochybuju. Urážet dos? Něco takovéh jsem dělal? Když si dos pustíš, tak zjistíš, že vlastně nic jiného jak pustit exe, com nebo bat prostě neumí. Zkušel jsi v dosu třeba pustit dvě exe současně? Zoušel jsi udělat něco zabezpečeného? Zkoušel jsi tam třeba provozovat více uživatelů? Nedej bože pouštět tam něco jako server? Nic takového to prostě neumí. Takový w98 už se o to aspoň pokusil.
Ale co chceš po něčem, co se i s dokumentací vleze na jednu disketu.... To není urážka, to je holé konstatování.
Nic, jdu dom...
mzm: uvědomuješ si taky, že to je předchůdce Windows? A že to byl snad i první operační systém?
Tak teda takhle.
Který všechny soubory mají bejt v kořen. adres?
Vím že tam byl autoexec.bat a mirror. fill ale víc nevim.
A ještě je tam podsložka ebd nebo edb.
V ní je pár souborů. Ta musí v C:\Dos taky bejt? A autoexec.bat už doufám v dosu bejt nemusí. Pomoc
hele Astronom, třeba takový Unix existoval již před rokem 1973, zatímco první DOS naprogramoval Billy až v roce 1981...

v kořenovém adresáři by imho měl být config.sys io.sys command.com a volitelně i autoexec.bat....
A jak je to s těma složkama? musí tam bejt taky? Jo a čtu autoexec.bat a vidím, že to je asik jenom při spouštění přes disketu
složky s dalšími soubory nepotřebuješ, pokud nechceš používat rozšířené "příkazy"

autoexec je logicky od toho, aby se sputil při startu..
V mládí jsem se učil na DOSu,
často jsem se vrtal v BIOSu
command.com to byl můj ideál.
Že do módy přijdou Windowsy
Microsoft je rychle vybrousí
toho bych se nikdy nenadál.

Že do módy přijdou okýnka
říkavala moje maminka,
drž se hochu Windows radila.
Na každém stole bude pécéčko,
na všech servrech běhat NTéčko,
na Microsoft vždycky věřila.

A tak - já se rozhod' dělat pro Billa
tahle práce, ta mě chytila
v Microsoftu svý dny prožívám.
S bílou myší, s černým kurzorem,
v novejch Windows s širším obzorem,
po Infohighwayčasto jezdívám...

Na na nanana na na nana naaaa...
VzA:
1) ses si jistej tou konfiguraci pocitace? vzhledem k architekture procesoru 80268, tak tezko muzes mit vic jak 16MB ram

2) soubory IO.sys a MSDOS.sys jsou zapotrebi k tomu aby DOS vubec nabeh, takze je asi nekde mit musis (skus tu disketu z ktery bootujes pocitac)

3) snazis se nainstalovat DOS 6.22 nebo dos z win98 ? v 6.22 totiz neni zadna slozka EBD
Teď už dos z Win98
když dám z diskety sys C:
Tak se to sekne.
Nahrál jsem na disk
C:\
Autoexec.bat + path=C:\Dos
command.com config.sys io.sys sys.com
C:\Dos
Zde soubory + sys.com
C:\Dos\Ebd
autoexec.com
command.com
config.sys
io.sys

Ale jediný co se změnilo je, že mám českej scandisk a cosi jsem v příkazovým řádku viděl česky.
Jinak musím zas používat ty dvě diskety a po dokončení programu sek.
Jo a má to stejně pořád angl. kódování, takže ta čeština je taková zašmodrchaná.
Co mám teda dělat?
no, pokud mas harddisk prazdnej (tezko rict z predchoziho), tak nastartuj z diskety, ta ti vytvori ramdisk a na ten to rozbali obsah ebd.cab

takze das

D:
format C: /s


(to D: je samozdrejme presun na ten ramdisk, jestli to bude pismenko D, tezko rict, ale je to velice pravdepodobny. to se dozvis z hlasek ktery to vypisuje - Diagnostic tools loaded to drive ... )
Jako dát to na D:\?
Jo a jakej má vůbec mít ten autoexec.bat obsah? Jenom path?
Nebo i něco víc? Ten můj autoexec má totiž obsah pro spouštěcí disketu.
ne. tam bylo jenom diagnosticke nastroje byly zavedeny do jednotky. víc nic.
achjo, ze se vubec snazim


pri spousteni z ty diskety se ti v pocitaci vytvori novej disk, a je mu prirazeny nejaky pismenko. Nejcastejs je to pismeno D. na tenhle novej disk se z ty diskety samy nakopirujou souboru. jeden z tech souboru je format.com

format.com slouzi pro zformatovani disku, pokud se pouzije parametr /s tak se na zformatovanej disk zkopirujou systemovy soubory potrebny pro spusteni pocitace. takze potom uz neni zapotrebi ta disketa aby se spustil pocitac
Bass: Ale já ti říkám, že to žádnej disk nevytvořilo a že tam bylo jenom diagnosticke nastroje byly uspesne zapojeny do jednotky!
místo toho je tam mezera.
Ten počítač už to asi nerozchodí. Co?
jestli budeš mít śtěstí a najdu link na stránku, kde sem stahoval ten DOS7.10, tak máš vyhráno, protože tam je bootovačka DOSu i s různýma rozšířeníma, takže dáš jenom d: (pokud to budeš instalovat z CDčka) nebo a:(pokud z diskety) a máš to. Teď jenom doufej, že to najdu, protože sem si to už z oblíbenejch smazal...
no, máš štěstí. Ta stránka byla už předělaná, teď tam je něco napsaný v těch čongskejch znacích (http://newdos.yginfo.net/msdos71/index.htm), ale můžu Ti poslat ty věci, bo je mam u sebe na hárdu. Že mě to "vola" nenapadlo dřív:D
Jo. Tak mi to pošli na E-mail
a co vsechno chces poslat? asi bootarnu (1.50MB), 2diskety s dosem(3MB), 1cd s dosem a add-onama(antivir atd-asi10MB), Win98GUI(asi10MB)
boot, to jako zavede do jednotky potřebný soubory? Jo. To jo.
2 diskety s dosem
A antivirus, pokud se ty soubory dají rozdělit po 1,5 MB, protože v tom komplu není CD-Rom
A ten Win98GUI je co?
Win98GUI>>Windows 98 Graphic User Inteerface--zmensenina win98, doporucuju min 16mb ramky a 30mhz procak;)

zbytek poslu, ale antivir neni jistej, bo je zadelanej v ty cd verzi;)
tak ten win ne. To by tam určitě nešlo.
to ne no
já du na nakup.