Jaky použiváte barvy na webu?

Jenom by mě zajimalo, jestli máte svoje oblíbeny barvy? Při tvorbě webu a výběru barev taky hraje rolu obsah, to je jasny, ale když si mužete vybrat, tak jakym barvám dáváte přednost. Mě osobně se líbí kombinaca modré a stříbrné (resp. šedé).

PS: tim si nešplhám u WZ :o) a ani zrovna nefandim MS, kterej tyhle barvy hojně užíval
Já použival na svym webu klubový barvy .. nemohl bych tam propagovat třeba modrou a bílou (to má chomutov a dlaší např) my mámě prostě žlutou a černou a bílou a tak v těhle barvách... jinak moje oblíbená barva je modrá (v jakýchkoliv odstínech) ale ne zas už tyrkysová, jinak delam weby treba kamaradum, jim to stačí.. a tam si barvy vybíraj sami.. jinak na svoje osobky jsem si vybral šedou, bílou, oranžovou a takovou zelenou hodně do tmava.. nevm co je to za barvu :D
Prostě takové, jaké mě zrovna napadnou :) ale dost mám rád modrou a oranžovou, tak se vždy aspoň jedna z nich v nějakém odstínu objeví...
btw barva webu zalezi na obsahu... nemoh bych udelat ostre zeleny stranky pohrebniho ustavu.... :D nebo cerveny
Zato já radši takový ten podzimní mix ředěný barvou zrajícího obilí ;-)
To je otázka, se podívej, ne?
Já osobně, když se kouknete, mám nulový cit pro barvy. Tedy možná ne nulový, poznám, že něco není v pořádku, ale nevím co. Tak používám wellstyled míchačku barev. Když to nesedne, použiju ji znovu. A znovu. A znovu. Až to vypadá aspoň trochu přijatelně. To je ta horší varianta.
Nebo poprosím někoho, kdo to umí, ať mi udělá návrh (viz kucharka.web2001.cz). Prásknu, že 23k má taky prima cit pro barvy a desighn. Tuhle na něco šáhl a dalo se na to koukat. To se mi nestává, mě to sice funguje, ale dívat se na to nedá. Škoda, že weby musí být hlavně ke koukání....
MzM: mám úplně ten samý problém :) Taky mi výběr barev zabere nejvíce času a pak se mi to stejně moc nelíbí.... a když koukám, jak kamarádi sáhnou bez přemýšlení po té barvě, pak po támhleté a ještě to doplní touhle a vypadá to hned napoprvé skvěle, tak jen tiše závidím...
Já mám taky úžasnou neschopnost vymyslel design, nejen z hlediska barev, ale celkově. Paradox je že mám cit pro to poznat, co je pěkné a co ne, co k sobě ladí a co ne, ale když mám něco vymyslet, tak je to otázka náhody :-(
DA, Tom, tak to jste mě uklidnili, já myslel, že jsem v tom sám. (-;
Asi mi nezbývá nic jiného než optimalizace pro lynx.... :-D
Bžej Ár + Tom + Marek z Markova: Taky mi zabere dost času při vybírání barev a stylu. Můj web si jako příklad neberte. Tam sehrála ztrátu času úplně jiný věc. Ale jeví se to například u malování. ( ručního ) To přemýšlím půl hodiny, něž vymyslím, co budu kreslit. Pak si rychle hejbnu kostrou a do konce VH to stejně nestihnu. :-D
Ale když se to kreslí třeba 4 VH tak to je dílo, skoro jak od Picasa. :-D
Ne, že bych se chlubil. A pokud jde o ty barvy, Tak mě se strašně líbí žlutá.
A pak taková ta střední modrá. Ne moc tmavá ani světlá nebo moc výrazná. Taková akorát.
VzA, tak proč jsi to nenacpal na web? Ta zelená se žlutou je děsná....
MzM: myslíš? Já sjem ten odstín nemohl nikde najít.
MzM, Džej Ár, Tom: ja jsem na tom taky tak... posledni barveni webu mi zabralo dva dny
to je divný. já si řeknu. chci mít zelenej web. (betaweb.borec.cz) tak si v color cropu vyberu nejhezčí base zelenou, potom jenom podle pocitu jak to k sobě patří, co bude hezký.... a nad ničim nepřemejšlim
jen tak btw kdyz se tu bavite o barvach. rozumite nekdo takovejm tem zenskejm barvam, jako je treba mokasínová, mandlová bílá, akvamarínová,meruňková, půlnoční modrá,středně orchidejová a nazávěr moje oblíbená bodláková?
já teda vážně ne ale přítelkyně prej jo.za to zase vůbec nechápe html.
simon - to je něco jako "bílá bělejší" z reklam na prášek.
simon: jo přesně tohle sme dneska v noci řešili, prej: moře je azurový/tyrkysový atd. nene moře je buď modrý nebo hnědý, nic jinýho neni... nechápu to mozkový rozšíření ženskejch, přidělávaj si práci. buď bílá nebo černý, žádná bílo šedá s nádechem jarního vánku neni... :DD
skaff: souhlasim s tebou jen na půl. moře je ještě rudý a má to i v názvu :)
ale jinak máš pravdu.
no ale abysme nekydali hnuj jen na zensky tak hadejte kde jsem sebral ty nazvy barev, co jsem psal?ano hadate spravne; z úplné přesné referenční příručky CSS1 CSS2 CSS 2.1, kterou napsal Pavol Mikle.
Všechno važně neni jen černe nebo bíle:)
jj, nas ucitel architektury nam jednou prines docela velkej katalog barev. a to byste se divili jake jsou odstiny a jak se jmenuji(a to sme prej jeste nevideli vsechny)

ale imho se tyhle nazvy chytli pro lepsi popisovani pri strojovem michani.
Teda já si barvy pamatuju spíše v RGB módu, zato ženské uvažují v HSV. Zatímco v RGB vyvažuješ tři složky - červenou, zelenou a modrou - a tu zapíšeš jako #rrggbb (či jen #rgb), tak v HSV si volíš odstín z široké palety čistého barevného spektra, a pak už jen šteluješ sytost a jas. Těžko říct, jaký způsob tvorby barev pro web je jednodušší, no pixyho míchátko používá něco na způsob HSV. Ovšem já uvažuju čistě v RGB - potřebuju ztmavit, nebo šoupnout do ruda? No problém, prostě upravím určitou složku barvy. A můžu si s tím hrát. Ale o co mi vlastně šlo, proč tady tak senilně kecám…

RGB model by se dal přirovnat k mužskému přemýšlení - je pár základních barev a pošteluj si, he :)

HSV model je naproti tomu spíše ženský - spousta názvů odstínů by se dala vybádat už jen na ten základní "kruh" :) Ale IMHO ženy měly vždycky lepší cit pro barvy, tak jim to přejme ;)
mno omluvte pravopis(ostatne jako vzdy):-)))))))))
Nípal > já když potřebuju upravit nějakou barvu, nebo třeba najít nějakou blízkou, tak používám podle toho o co jde buď RGB nebo HSV (kontrétně v PSP ale to je irelevantní).
Když třeba mám barvu a chcu stejný odstín, ale trochu tmavší (třeba pro stín "3D" prvku) a nebo světlejší (pro odlesk), tak je mnohem jednodušší pošoupnout jedním posuvníkem u HSV než všemi třemi u RGB (btw tam to ani není tak jednoduché).
Na to jsou ve fotošopu imho krásné fce zesvětlit, ztmavit, jas&kontrast, výběr atd… ;)
Nejsou náhodou i v Gimpu? já sem línej spouštět Photoshopa tak mam Gimpa:) (sem byl na pc kurzu a tam sme se učili Photoshopa, ale pak spíš Gimpa, bo ten nam všem přirost víc k srdci:))
Určitě jo, jsou.