Problém s javascriptem

>>
if ((formular.odpovedi.value)+='ahoj') zobraz(ojmeno1);
if ((formular.odpovedi.value)+='ahojky') zobraz(ojmeno1); }
>>

tohle je naprostá hovadina, říkal jsem ti, že to máš udělat pomocí regulárních výrazů, tímto v imho podstatě připojíš ten řetězec za řetězec formular.odpovedi.value a je jasné, že pokud náhodou nedojde k nějakému selhání skriptu, tak to musí vracet vždy true.
Džej Ár:Regulárních? Co to probůh je? Můžeš mi dát aspoň nějakej náznak, jak to má vypadat? Jako <> nebo co je regulární výraz?
www.regexp.cz

no to je ten nejsilnější nástroj na zpracování textu, co znám... v javascriptu s tím nemám moc zkušeností, tuším, že se tam používá metoda match()

třeba bych udělal toto:

if (formular.odpovedi.value.match('ahoj')) zobraz(ojmeno1);

se vykoná vždy, když se vyskytuje řetězec ahoj, když bys tam zadal '^ahoj', tak by to platilo jen, když by to začínalo slovem ahoj 'ahoj$' by zase znamenalo, že ta musí ahoj končit atd... viz www.regexp.cz
Džej Ár: Aha... díky. To jsem nevěděl..... v těch náhodných pozdravech je taky match, ale já jsem nevěděl, co to znamená.... Mohl by ses ještě prosím kuknout na http://www.lukasuv-svet.wz.cz/holka.htm? Něco na tom mýmu editoru vadí a já nevím, co...
heh, nejde to nějak upřesnit? netuším, co je na tom špatně...
Já taky ne.... říká to, že 17. řádek.... na něm jsou externí styly a pak ještě někde za prostředkem, kde je script document.write.pozdrav .... pozdrav prej neexistuje.... jedině, že by to navazovalo na ten externí script, ale čet jsem to několikrát a chyba tam není.. ( podle mě )
No musí to být <script type="text/javascript" src="pozdravholka.js"></script>
Ale co je ja tom špatně?
No musí to být <script type="text/javascript" src="pozdravholka.js"></script>
Ale co je na tom špatně?
no nic, já bych viděl problém v tom, že v tom externím javasriptu, jak definuješ pole pozdrav máš před koncem ještě čárku, zkus ji dát pryč

jinak nespletl sis match a math ? :) jiné užití match jsem tamu tebe nikde nezahlídl...
Džej Ár: Ty brďo... seš machr... já si tý pitomý čárky vůbec nevšim... :-D
A jo no... máš pravdu. math! :-DDDDDDD
Hele, nechceš na tom pracovat se mnou? Když na tom budou pracovat dva, tak to bude líp vypadat a fungovat..... Že bysme udělali chyt pro osamělé ( popovídejte si s počítačem ) :-D Nechceš?
no popravdě se mi do toho fakt příliš nechce.... možná občas s něčím pomůžu, ale snaž se na co nejvíce věcí přijít sám, je to dobrá "škola" :)
Džej Ár: No.... víš, já jsem ani tak moc nemyslel pomoc s kódama, jako spíš pomoc s větama a doložením všech situací ( všeho o čem si někdo může povídat ) když jde o ty holky, tak přecejenom 100% nemám takový zkušenosti jak ty... a když jde o kluky tak taky zas tak moc ne....
Ale když se ti nechce, tak já tě nebudu nutit....
Díval jsem se na tu stránku, protože jsem chtěl vědět, jak mám udělat aby to mohlo být napsaný jak malýma písmenama, tak velkýma.... a vyčetl jsem [a-zA-Z] je to ono? Kam se to má napsat?
if (formular.odpovedi.value.match('ahoj')) zobraz(ojmeno1);
no [a-zA-Z] znamená, že tomu vyhovuje jakékoliv písmenko anglické abecedy.... ty bys to musel použít třeba takto

'[aA][hH][oO][jJ]' , což je tak trošku hodně práce, teoreticky by mohla mít metoda match nějaký přepínač, jestli to chceš mít case sensitive nebo ne... zkus hledat....
to jsem nějak nepochopil....... a tu spolupráci zahazuješ... co?
no prostě výrazu [aA] vyhovuje buď a nebo A, výrazu [ABC] vyhovuje A nabo B nabo C .... a tak podobně... takže pak výrazu [Aa][Hh][Oo][Jj] vyhovuje ahoj, Ahoj, AHoJ a pod... co je na tom složitého? Jen je to zdlouhavé, ale nějak jsem nepřišel na přepínač, který by to udělal case insensitive... ale imho musí existovat.....
Džej Ár: Aha.....jo... už to chápu.... však to je jedno... vždycky tam dám akorát [PRVNIpismeno] a je to... dík.. A ještě jsi mi neodpověděl.. do toho chatu se teda nepouštíš... co? Já tě nenutím. jenom se ptám.
no, momentálně ne, kdybych si to třeba někdy rozmyslel, tak se určitě ozvu :)
Džej Ár: jj. ok.jo a já jsem teďka zjistil, že tohle:
if (formular.odpovedi.value.match('ahoj'))[Aa]; zobraz(ojmeno1);
je špatně.... to zas bere jenom velký písmena....
Džej Ár: jj. ok.jo a já jsem teďka zjistil, že tohle:
if (formular.odpovedi.value.match('ahoj'))[Aa]; zobraz(ojmeno1);
je špatně.... to zas bere jenom velký písmena....
néééééé, tak né

if (formular.odpovedi.value.match('[Aa][Hh][Oo][Jj]')); zobraz(ojmeno1);
Aha.... dík.
Paráda! Už jsem si to vyzkoušel! Zatím to sice umí jenom ahoj, ale už teď je vidět, že to spěje k dobrýmu výsledku!
ještě teda potřebuju naposled poradit a pak už se na nic neptám.
Scripty:
<script type="text/javascript">
function zobraz (objekt) {objekt.style.display="inline"; prvni.style.display="none"; document.formular.odpovedi.value=''}
function skry (objekt) {objekt.style.display="none";}
</script>
<script type="text/javascript">
function odpoved() {
if (formular.odpovedi.value.match('[Aa][Hh][Oo][Jj]')); zobraz(ojmeno1);
else zobraz(error); }
</script>
Ten else je špatně, ale nevím, co je na něm špatně. Lépe řečeno, tuším, že před zobraz(error) má něco být, ale nevím co....
jak na to tak koukam, tak mi spise hlavne prijde divne to umisteni stredniku za podminkou, divim se, ze jsem si toho nevsimnul drive...

if (formular.odpovedi.value.match('[Aa][Hh][Oo][Jj]')); zobraz(ojmeno1);
->
if (formular.odpovedi.value.match('[Aa][Hh][Oo][Jj]')) zobraz(ojmeno1);