Problém s javascriptem

Čau.
Nikde nemůžu najít odpověď..
Potřebuju si udělat script se jménem pozdrav, co bude kontrolovat jména. Když má script se jménem jméno ( náhodně vybere jméno ) vygenerovaný jméno Emil, tak script pozdrav odkáže na script pozdravkluk a když má script jméno vygenerovaný jméno Anička tak to přesměruje na script pozdravholka. Jmen je tam víc, ale chci, aby mohli jinak odpovídat holky a jinak kluci. Asi si říkáte, že je to naprd, ale já z toho chci udělat takovou "seznamku" s počítačem. Prostě počítač vybírá jméno, a pak řekne pozdrav. Pak mu odpovíte do textovýho políčka, submitem odkážete na script co vyhodnotí vaši odpověď, a podle toho odkryje div se scriptem pro náhodnou odpověď. Asi takhle:
Radek:
Zdar, kde se touláš?
Já: hledám tě
Script --> hledání
Radek:
Já hledal tebe, ale to je jedno. Jak se máš?
Já:
Šíleně
Script --> šílená nálada
Radek:
Čéče já taky. Dneska je nějakej blbej den...
Atd. atd. Je to špatný? Možná bych to i dal na internet, ale napřed fakt potřebuju vědět ten script. Prosím. Dík..
musis tam mit promennou pohlavi a v ty bud mit m(male) nebo f(female) ci to samy akorat v CZ
Nechápu... jak? Že bych si z options vybral jestli chcu holku nebo kluka? To ne. Stejně ten script potřebuju i na vyhodnovování textovýho pole.
v tom souboru s jednotlivejma jmenama u nich uvadej i POHLAVI, ktery potom nactes a if(pohlavi=="muz") udelej to else: udelej to. Ja JS neznam tak nevim jak to tam je s IFem
nebo ještě lépe - udělej si dva oddělené seznamy jmen - holky, kluci a hoď si korunou, ze kterého budeš vybírat ;)
Heh, pokecat si s počítačem, to musí být odvaz... Jendak vymýšlíš vymyšlené (tohle běhalo i na ZX Spectrum tj. asi rok 1985, tos byl ještě na houbách), jednak je to krok od lidí. Zkus to najít na webu. Teď si vzpomínám, že existuje plugin do mirandy, dělající zrovna toto.
Ptákovina, soustřeď se raději na absorbování informací, které k něčemu budou... I když, tohle by mohl být dobrý tréning, kdybys to dělal sám...
MzM: No.... Jako ono to není tak špatný, když tam můžeš pokecat s někým, kdo tě např. nesnáší, nebo když máš zakázaný chaty a ICQ atd. to se celkem hodí. Akorát jedna chyba: Je to celý v JS. Jo. S holkama a klukama to udělám dva soubory...
Ale ten script stejně potřebuju, na vyhodnocování toho textovýho pole...
Doufám, že vás s tím neotravuju, ale, kde mám chybu?
<script type="text/javascript">
function odpověď() {
if (odpověď.odpověďi =='ahoj') jméno();
else pozdravkluk()}
</script>
<form name="odpověď">
<input type="text" id="odpověďi" name="odpověďi" size="40" value=""><input type="submit" id="pozdrav" onclick="javascript:odpověď()" value="Odpověz"></form>

Scripty na který odkazuju tam mám, ale nejde mi to.
heh, no hlavně mě teda fakt zaráží diakritika v názvu funkce, to snad ani nemyslíš vážně, ne?
Džej Ár: To nemůže?
Tak jo.... to předchozí už jsem vyřešil.. teď jde o ten JS. všecko mi funguje, ale místo toho, aby se mi při napsání "ahoj" zobrazilo ahojkyyyyyyyyy
tak se mi to refreshne... poradí někdo? Je to na http://www.lukasuv-svet.wz.cz/Pozdrav.htm
no tak se mi to teda zobrazí, ale jenom na chviličku dokud se to nerefreshne....
VzA: lol fakt hrozny hlasky :D prej "ahojky brouku" :D
Jo tak už jsem na to přišel... přidat return false... ale i tak, moc díky!
skaff: nějakej problém? A není tam ahojky ale ahoj.
jo mám problém.
skaff: A jakej? Já tebe. a ty?
http://www.lukasuv-svet.wz.cz/Pozdrav.htm

mi hlási toto:
Chyba 404 soubor nenalezen!


Pokud jste zadával(a) adresu do adresového řádku ručně,

vraťte se prosím zpět a příště k prohlížení webu používejte levé menu.
Vraťte se na předchozí stránku a k brouzdání po webu používejte menu!



Poukud k prohlížení webu používáte levé menu a to vás dostalo sem,
je prevděpodobné, že stránka se opravuje nebo dokončuje
a vy jste ji v tomto termínu přistihl(a)...

Neuděláte však špatně, když mi napíšete,
Napište mi hlášení o chybě
na co jste klikli a že se vám zobrazilo hlášení o chybě.
Děkuji za pochopení.
VzA: tvuj mozek je na moje problemy moc nevinnej a nevyzralej a tupej. jeste bys dostal sok a epileptickej zachvat
Džej Ár: Já už jsem to vyřešil, takže jsem to smázl z webu... vypadá to, že jedinej kdo to krom mě viděl, je skaff.
skaff: si myslíš. A nespamuj!
a ještě poslední otázečka...
jak mám udělat ten script, aby to nekontrolovalo přesnej obsah text. pole?
Např. když tam někde bude ahoj tak se bude vybírat z pozdravů.
A ne aby ten příkaz zněl : Když tam bude přesně toto - ahoj tak se bude vybírat z pozdravů.
Pak bych musel vypisovat: Ahoj, ahojky ale, ahoj! ahoj, jak se máš? ahoj kámo atd.
Script:
<script type="text/javascript">
function odpoved() {
if ((formular.odpovedi.value)=='ahoj') zobraz(ojmeno1);
if ((formular.odpovedi.value)=='ahojky') zobraz(ojmeno1); }
</script>
prosím, je to moje "poslední" otázka! Už jsem zkoušel dávat tam + ale nešlo mi to...
zkus regulární výrazy.... viz. třeba www.regexp.cz
jo tak už nemusíte... první = se nahradi + a pak se do scriptu zobraz připíše podmínka, vyprázdnit textový pole...
Tak jo... teď už ale mám problém, kterej v životě sám nevyřeším.
Scripty:
<script type="text/javascript">
function zobraz (objekt) {objekt.style.display="inline";document.formular.odpovedi.value=''}
function skry (objekt) {objekt.style.display="none";}
</script>
<script type="text/javascript">
function odpoved() {
if ((formular.odpovedi.value)+='ahoj') zobraz(ojmeno1);
if ((formular.odpovedi.value)+='ahojky') zobraz(ojmeno1); }
</script>
Když do pole napíšu ale ahoj, tak se mi ojmeno1 zobrazí.
Problém nastane, když napíšu čau a jak se máš? Ono to prostě reaguje i na 1 písmeno ( v tomto případě na "a" )... jak to mám zpravit?
Chci to takhle:
Script kontroluje textový pole ( odpovedi ) ve formu ( formular ) zda někde neobsahuje některá daná slova. Ale když do scriptu napíši kontrolu slov ( např. se máš ) tak aby ta slova mohla být přehozená. ( máš se ) a taky, abych tam kromě toho mohl mít napsané i něco jiného. ( A jak se máš ty? )
Tím dosáhnu, když bude ve scriptu +='se máš' ale nechci, aby to reagovalo i na část slova. ( když napíši: "se"s tak to nesmí reagovat. )