vlastní server

chtěl bych si udělat doma svůj server nemáte někdo zkušenosti?
To je opravdu hodně neurčitá otázka.
Jaký server?
Musis mat velmi vela priestoru na diskoch a nainstalovany Apache (apache.org)...
Apache už mám a co dál?
Ked si to nakonfigurujes, tak mas server... nastavenia apachu najdes napr. na interval.cz
něco mi říká, že ještě by to chtělo veřejnou IP adresu, záznam v DNS, přiměřeně rychlé připojení... ale jsem laik, já na to mám lidi... ;-) jen to tak zkouším, jestli někdo ví víc
teda já to pochopila jako že chceš prostě ostrý veřejný server.. Pokud jde o PHP na lokále, tak je ten můj předchozí příspěvek mimo mísu :-)
Apache, PHP a MySQL v jednom - snadná (skoro žádná) konfigurace, to je EasyPHP. Jestli to chceš používat jen doma - ideální, s veřejným provozem nemám zkušenost.
>> chtěl bych si udělat doma svůj server nemáte někdo zkušenosti?

Vyber si podle toho na co se ptáš (není to postup, je to výběr):

a) Nakup součástky a postav si ho.
b) Nainstaluj a nastav Apache.
c) Spusť hru, dej Multiplayer a Založit server.
d) Něco jiného, cokoliv kde se používá princip serveru a klientů.
Tak to nepokud ouzivas easy PHP tak to snd neni mozny. dit je to na picu
Chtěl bych prostě mít svoje www stránky na svým disku.
Ale nevím jak na to! Apache už mám!
potřebuju zveřejnit můj web a chtěl bych to skusit přes můj počítač.Prostě mít ty stránky na svím disku. Mám php home.
hod si soubory do rootu toho phphome, nastav v configu allow from all (nebo jak chceš) spust ho a hotovo. pak odkazujes http://tvoje_IP/index.html
nebo si tu ip zaregistruj u homeip.net (a pod.) a můžeš mít web třeba sipka.homeip.net
Dík už to mám mohl byste se tam někdo kouknout a napsat jestly to funguje?dík adresa je: http://www.sipka.dnsalias.com/
no, s velice rychlou odezvou mi naběhlo toto:
Brontosauři
Stránky byly přesunuty na www.brontosauri.unas.cz
http://www.sipka.dnsalias.com/ - asi to funguje, ale dávat si na úvodní stránku obrázek cca 300x200 s velikostí kolem 115 kB - je nesmysl. Zkomprimuj ho - pokud jej tam chceš mít, určitě to půjde tak na 1/3.
Mám zaregristrovanou doménu na www.forpsi.cz a chtěl bych ji převést na moji IP ale nevim jestli to vůbec de! dík
Co sem se o to zajimal, tak staci nastavit dns u poskytovatele domeny na tvoji. Ale imho je to zbytecne, pokud nemas system, ktery drzi nonstop, ma rychle připojení k netu a stiha provádět všechny požadavky...

Ale pokud by sis to chtěl udělat.. Každepádně by to už neměl byt počítač, na kterém si hraješ ;)
no, tak pokud bude mít návštěvnost okolo 50-100 lidí za den, tak to snese i obyčejné adsl myslím celkem v pohodě...
Taková blbá otázka. Pokud by chtěl mít své stránky na svém disku PC, kde by měl server, tak pro přístup zvenčí by musel mít neustále zaplej komp, aby se na ně kdokoliv a kdykoliv dostal, nebo se pletu?
blahapet: No, to je celkem logický, ne?
Docela dost elektriky v řiti za měsíc. Vyplatí se to?
Blahapet, no tak s tím se samozřejmě asi počítalo, ne? To je asi docela out dotaz.... jinak já jsem taky své pc už asi něco přes dva roky nevypnul, jen příležitostný restart...