Problém s počítačem

Ahoj. V poslední době mám problém se svým PC.
Asi tak 2 poslední týdny mi PC začalo hlásit, že má nedostatek ramky a Windows XP se proto ukončil.
Když jsem se podíval na správce úloh, nebyl jsem zrovna nadšen.
Bylo tam úloh co žraly ramky jak hovado krve.
25MB, 15MB, 10MB atd., atd...
Tady jsem pro jistotu dal správce úloh:
www.lukasuv-svet.wz.cz/ulohy.gif
www.lukasuv-svet.wz.cz/ulohy2.gif
je to v gifech, takže doufám, že se na to někdo kukne.
Na jeden obrázek se to nevlezlo ani když jsem to přetáhl přes celej scren.
A dnes, 7.září roku 2005 jsem spustil počítač a ejhle!
přihlašovací zvuk nikde!
Nastartuje se mi účet a okamžitě: Nenalezen zvukový hardware!
že prej se to dá nainstalovat z céda.
dám ho tam a ono to hledá minutu a nakonec to nic nenašlo.
Já nevim, kde ten hardware je, protože jsem to měl už nainstalovaný v koupeným počítači.
U testu kompatibility systému to nic špatnýho nenašlo.
Co mám dělat?
1) který úlohy jsou tam zbytečný?
2) je možný, že se jedná o virus? ( mimochodem. současně s tou RAM nemoh RUNDLL najít jakejsi soubor a AVG + avast! hlásili, že nemůžou testovat e-mailovou databázi. už jsem to opravil tím, že jsem smazal jakousi složku z PC. )
3) Jak mám vyřešit ten zvukovej hardware? Bráchovi to taky nejde, ale tomu se to nepokazilo za takovejch okolností.
4) Co si mám o tom všem myslet?
Virus je samozřejmě možný ... Jinak ohledně toho zvuku, tak bych znova nainstalnul ovladače ke grafice (někde na CD u základní desky, pokud máš intgrovanou, pokud ne, tak jinde ;))

Jinak někdy je prostě se s tim lepší (jak se lidově říká) nesrat a reinstalnout WIN ;-). Nejjednodušší a nejefektivnější řešení.
Podla mna ta uz ten tvoj pocitac, imho nema rad :-) a nemoze sa pozerat ako tu lamrujes... si nainstaluj linux, neeee?
btw mas toho moc spustenyho..
ja sem na 29 procesech, a mam v tom DC++, FF, KPF4(mozna 2 procesy) AVG, Jabber, ICQcko, WinAmp Agent a mozna i neco dalsiho z rezidentnich...
Není divu, že bráchovi nejde PC, když jej máte společné ! :-))

Dva antiviry v systému? Vypadá to na krutý souboj AVG s Avastem. Kvůli tomu jejich souboji nemají čas na to, aby zachytili nějaký virus. Ten se pak v nestřeženém okamžiku dostal i do bráchovy částí tvého počítače a užral kus paměti z jeho ramky, přitom se tvářil, že si ukousl z té tvojí půlky. Být tebou - dávám si pozor - jsi v ohrožení života (PC).

A ještě něco jiného tě trápí? :-))
zbytecny sou vsechny ktery nejsou systemovy. to znamena vsechny u kterejch neni SYSTEM nebo LOCAL SERVICE, teda snad krome kernelu ;) mas tam milion bordelu, bloatwaru a ruznejch agentu na pozadi ktery sou treba nainstalovany s ovladacema, nebo tam vidim i spyware z Kazzy (nebo Kaazy?), proste by to chtelo reinstal + nLite. A neinstalovat si kazdej debilni program kterej najdes na stahuj.cz

Taky tam nevidim zadnej firewall, takze zavirovanej comp mas na 150%, klidne si tisickrat kontroluj s Avastem vsechny disky ale nic nenajdes, nebo najdes minimum. Ale naplanovat si v Avastu test pred spustenim systemu a nainstalovat si firewall a SPRAVNE ho nastavit, to je efektivnejsi :D
format disku... Trebas ja kdyz se nam nenatahnul antivirak (tata nepockal na odpocitani>>legalne pouzivam omezenou jako full;)>>maj tam big bug) a vir tam najednou byl.. Nejdrive XPcka... potom 98micky.. potom ovladac zvukarny... pak akorat pomohl format HDDcka a novej install systemu(obou)
Proste jak rikal skaff. Chce to reinstall a nLite. návod - http://hulan.cz/blog/item/windows-xp-reloaded-jsou-tu
2Revealman: hmmm, zajimave to budu muset vyzkouset.
S nLite mám jen dobré zkušenosti, vřele doporučuji, windoze mnohem svižnější a ani už tak nežerou ty ramky...
jj je to good. Hlavně to pak při startu žee něco kolem 70 MB RAMky :D. Samozřejmě, pokud si hlídáte co se Vám zpouští a taky občas prohlížíte procesy, zakazujete atd. Hlavně nebeejt něco jako VzA. To už pak nLite ne nLite ... prostě win v háji ;-)
skaff: V "normálních" XP žádnej proces kernell.dll neexistuje (aspoň u mě ne :), takže je to imho spyware :)

VzA:Co je, a co není potřebné a kčemu to patří ti jako vždy řekne kamarád Google. Stačí základní angličtina.

Nejrychlejší možností se tohohle všeho zbavit je format c: :-)
1) brácha má jinej počítač než já i když má na mým účet, ovšem nepoužívanej.
2) reinstal jsem zkoušel dříve, než mi přestaly jít ty repráky.
3) format je dost riskantní vzhledem k tomu, že mám jeden disk.
4) Kaaza má spyware?! Sviňa jedna! Už je pryč!
5) DC++ 0.7.14 bo tak nějak sem měl.. instalačku. A ta mi psala, že prej se to nenainstaluje, že mám vadnej HD, bo co.
6) Firewall mám nejnovější verzi, tak nevím, co skaffovi vadí.
7) ty úlohy jsem ukázal jenom kvůli tomu POSERKA. To jsem já a zdá se mi, že je tam nějak zbytečnej bordel. Teda IE žere dost... Ale nevěděl jsem, že mám víc jak 1000RAM, já měl na kompu napsaný, že to má 517 bo co.
8) ten agent na plochu, to myslíte Hydravision - MultiDesk? To slouží k přepínání motivů plochy a jakoby úplně zavře programy. Uzavře je do určité plochy. Potom dete třeba na plochu 5 pro učení a tam si dáte programy na učení. Pak na plochu 7 a dáte si tam programy pro editaci webů a neplete se vám to dohromady. A zase další plocha má jinej obrázek a je volná. A multidesk zavádí třeba stíny ukazatele, oken, pomalý zviditelňování okna při otevření, zprůhlednění při přetahování atd. To je náhodou bezva.
9) jak to, že se v tom tak vyznáte? Já podle názvu poznám akorát IE, AVG, avast!, Kaazu, Open Office, 1st Page 2000 a možná ještě něco.
A dostal jsem se k něčemu.
K teorii, což si myslím, že je pravdivá.
Jak fungují všechny programy a OS? Na bázi příkazů do příkazové řádky?
Když kliknu pr. tl. na myši, zobrazí se místní nabídka. To zase Win pošle do příkazové řádky příkaz? Nebo to na řádce vůbec neleží?
2) kde se ve WinXP zapisují motivy vzhledu? ( modrý, stříbrný atd.) A jak je můžu změnit, když ten dotyčnej soubor přepíšu?
3) Kterej soubor uchovává ve WinXP úlohy, co se mají provést po startu? 6e bych tam nějakou připsal... Já vím, zahrávám si, ale nejsem amatér. To mi věřte. Už jsem dost proslídil a celkem to chápu.
Mě to slouží k programu, co by mi dělal něco jako multidesk. Víte, abych ho mohl smazat. Přihlásím se pod svoje jméno a jenom mě se zobrazí Dávkovej soubor pro MS-Dos a pomocí echa bude požadovat šablonu vzhledu. napíši motiv škola a spustí se mi MOTIV ŠKOLA.bat kterej ve Windows přepíše obrázek plocha na obrázek škola, ovšem se stejným jménem a změní motiv vzhledu. zviditelní složky speciálně určený pro školu a ty pro jinou práci skryje. Pak zobrazí plochu, otevře do novýho okna příkazovou řádku a v ní soubor skola.bat a do dalšího okna rozvrh.
Sebe potom příkazem exit zavře.
K tomu ještě taky potřebuju pomoct:
1) Jak udělat, aby se činnost dávkového souboru pozastavila a však ne, příkazem PAUSE ale tak, abych mohl něco napsat?
2) Jak udělat script s funkcí if, ovšem který nebude testovat zda soubor existuje, ale zda bylo v příkazové řádce zapsáno slovo, třeba rozvrh?
V praxi
Zadej další příkaz:
foto
Script [ rozvrh*zamítnuto* | foto*přijato* | úkoly*zamítnuto* | profesoři*zamítnuto* ] { [(+ výpis pravdivých argumentů +) = vyhledání stejně pojmenované funkce - provedení funkce] }
+ výpis funkce( neviditelně, s funkcí příkazů ) +
(start C:\foto třídy.gif;
echo Byla vykonána požadovaná funkce
goto start)
Byla vykonána požadovaná funkce
Zadej další příkaz:

Chápete to, jak to myslím?
Můžete mi s těma příkazama pomoct?
A jak to mám udělat s tím OS? Mám fakt formátovat? Já jsem si ještě nedodělal to DVD s automatickým nainstalováním... :-(
Chjo. Formátovat...... Myslíte, že je to spyware? Nepomůže mi Spybot?
proč se ptáš, proč to nezkusíš ;-)
zkoušim furt, ale jako obvykle... najde jich 5,6 Aware taky a to je konec. a vše se opakuje.
Začínám si myslet, že mi to dělá spybot. Když spustím kontrolu, v poho.
Ale jak jsem v prostřed, žuch! Paměť v... nebudu říkat kde. To si asi dovedete představit. Zkusím ho odinstalovat a pak vám řeknu. Jo a jak se dá zbavit Windows Messangera? Je mi celkem k ničemu.
1) mám zakázaný chatovat
2) k přihlášení na e-mail mám notifikátor
3) heslo k majlu mi nevzal
4) zabírá místo.
Taky se mi asi zbláznil CCleaner. Píše mi po každým čištění:
Removed 522MB
tyvole, až moc otázek na jeden post... už si nepamatuju ani jednu, sakra...

ten konec byl nějaký zmatený, ani jsem mu moc nevěnoval pozornost.

jo, hlavně v tobě pozoruju některé mé dětinské vlastnosti, co jsem před xy lety měl... to s tou grafikou, že se něco překresluje a pod... jo efekt je to pěkný, ale hodně brzo poznáš, že je to vše jen na obtíž a začneš se toho zbavovat, to mi věř.

Jinak po spuštění weindows se vykoná vše, co nahraješ do nabídky start/programy/po spuštění.... pak ještě vš v registru pod klíčem HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
a vše, co uložíš pod klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Runonce se vykoná jen po následujícím spuštění systému a hned se odtamtud vymaže.

Motivy se ukládají do C:\WINDOWS\Resources\Themes ale windows ti nepovolí použití jiného motivu, než takového, který je podlesán od M$, ledy by sis stáhnul crack(už nevím odkud, zeptej se gůgla) nebo to pomocí nLite vypnul přímo v instalátoru windows.

Jak fungují os se zetej nejlépe jejich programátorů... možná by sis mohl zavolat do Redmondu. No, jako kdybys někdy něco naprogramoval, tak se takto asi neptáš....

pak nevím, jestli jsi chtěl ještě něco kromě toho konce, který jsem jaksi asi úplně nepochopil....
s tím stuštěním po přihlášení, to jsem myslel, aby se to spustilo jenom mě.
Jde to i v naplánovaných úlohách?
A ten dávkovací soubor:
Chtěl bych znát do příkazové řádky kód, co jakoby vypne dávkovací soubor, ale nevypne ho. Stejný efekt dostanu, napíši-li tam PAUSE
Ale tam se ten soubor po libovolné klávese rozjede.
Já bych chtěl, aby se ten soubor pozastavil, nic se tam nepsalo a abych mohl napsát speciální příkaz pro ten soubor.
Např., napíšu do řádky rozvrh , potvrdím enterem a jak stisknu enter, v dávkovým souboru se rozjede script, co začne zkoumat, co jsem vlastně napsal.
když to ten příkaz nezná, vypíše to příkaz:
goto nerozpoznano
:nerozpoznano
echo.
echo Je mi líto, ale nerozuměl jsem ti.
Když to pozná jeden z příkazů v databázi, ( databáze bude mít třeba slova rozvrh,. foto, škola, profesoři, spolužáci )odkáže to na příkaz, co je pojmenovaný jako to slovo v databázi. V praxi:

rozbrh
Je mi líto, ale nerozuměl jsem ti.
rozvrh
[ goto rozvrh ]
[ :rozvrh
start C:\rozvrh.htm
echo Požadovaná akce byla provedena ]
Požadovaná akce byla provedena.
[ goto start
:start
echo Zadej příkaz ]
Zadej příkaz

( co je v [] je zdroj, kterej musí ten script vygenerovat. Už je to srozumitelnější? Jo a dík za ty složky. A fakt to nejde v nějakým souboru přepsat, abych měl jinej barevnej motiv? )
no, tak zaprvé to s těmi příkazy už zřejmě chápu, ale momentálně mě nenapadá, jak to udělet, nicméně myslím, že gůglo to vědět bude... taky myslím i v systému najdeš větší množství dávkových souborů, co používají podobné příkazy, jaké ty potřebuješ.

pak naplánované úlohy je podivná věc, já jsem to (za pomoci nLite) ze svého systému nadobro zrušil....

přes ten registr to jde.... když použiješ klíče, které jsem napsal (HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run) tak to bude jen pro aktuálně přihlášeného uživatele, aby to bylo pro všechny, tak je to klíč : HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

jinak na ty motivy opravdu myslím není problém si najít ten crack, co to povolí... ještě se porozhlédnu po webu a kdyžtak tu hodím nějaké odkazy...
A kam se ty klíče píšou?
A jak tím můžu pomocí dávkovacího souboru přepsat barvu stylu?
Nediv se, že se nedostává RAM, když ti tam běží takový p*čoviny, jako jsou stínování, efekty apod.

Nikdy! neměj nainstalované dva antiviry najednou! Nepřináší to nic dobrého.

Programy typu soffice, multidesk a pod ti SpyBot neodstraní, protože to není spyware.

Víc jak 1000RAM máš jenom virtuálně, XP mají virtuální paměť na disku

>Já vím, zahrávám si, ale nejsem amatér

:-D
tak jo, ten crack, co ti povolí používat jiné než MS motivy, ja tady: http://www.lucifiar.net/download/nw_uxpatcher.zip

jinak nějaké motivy postahuješ třeba z:
http://www.themexp.org/listings.php?type=vs&view=date
http://www.wincustomize.com/Skins.aspx?LibID=31
http://browse.deviantart.com/skins/windows/visualstyle/

a pod.
mám. A jak ho teď pomocí příkazovýho řádku můžu změnit?