JavaScript

Ahoj. Mám menší problém s JS.
Napřed mi normálně fungoval a teď už jaksi ne.
Místo dne, co bude zítra se mi zobrazí underfined.
Já jsem si to už přetvářel do php, takže to mám jako dlouhej text na třech řádcích. Doufám, že to nebude moc vadit.
je to na adrese http://www.lukasuv-svet.wz.cz/rozvrh.htm
tak tam mas asi neco spatne , neco spatne nastavenyho...
hmmm... tak to asi nevim.
musis hledat :) ale kazdy den 6 hodin, to muze byt pohoda, to uz si dlouho nepamatuju, kdyz jsem naposled mel takovy fajn rozvrh.. i kdyz zase mas oproti me nevyhodu, ze mas skolu i v patek :D
ty ne? To máš teda blbý. Já už to nenajdu! :-D Help me please!
jsem právě přišel z celodenní zničující brigády v zimě a dešti a jsem z toho totálně zničený, nemyslí mi to, jen jsem schopný ti ukázat svůj rozvrh: http://www.fit.vutbr.cz/study/studygs-l.php?id=52&sem=Z&rok=2005

je to skupina 35

myslím, že do 5-ti minut tu u toho usnu..
My máme taky chutný rozvrh :) http://quinix.wz.cz/rozvrh.htm

VzA: Předělej to do php
Džej Ár: hej, ja byl pred dvema rokama 1BIA ;-) tak to uz nas nejak v tom Brne pribyva... to tam za chvili muzem udelat wz sraz, na kterym bude vic jak tri lidi ;-) btw kde bydlis?
Tonik :)

no ja zatím bydlím doma v Kopřivnici, ale od 24. budu bydlet pod Palackého Vrchem. Jinak s tím srazem jako už počítám :p
Hmmm.... Tak jak vidím, mě už se tu nikdo nevěnuje...
Opakuji: VzA: Předělej to do php
To je proto, žes měl špatně napsaný IFy (nevíš, co ti vrátí getDay)... takže někdy ti to ukazovalo správně a někdy blbě (v neděli)
Navíc to máš zbytečně složitý...obejdeš se i bez některých proměnných...--- do stránky napíšeš pouze:

<script type=text/JavaScript src="rozvrh.js"></script>

A rozvrh.js bude vypadat takhle:


var now = new Date();
var dName = now.getDay();
var Day;


if (dName == 0) {
Day = "pondělí";}
if (dName == 1) {
Day = "úterý";}
if (dName == 2) {
Day = "středa";}
if (dName == 3) {
Day = "čtvrtek";}
if (dName == 4) {
Day = "pátek";}
if (dName == 5) {
Day = "sobota";}
if (dName == 6) {
Day = "neděle";}

document.write = ("Zítra bude " + Day + "blablabla")



Ještě jsem tam našel pár věcí, který by mohly vyvolat rozruch v některejch prohlížečích, tak sem je opravil. Jako například žes nedeklaroval Day, to bys měl udělat. (starší prohlížeče ti to automaticky neudělaj, ty nový už jo), ale jo toho mnohem víc
Takhle by to mělo snad fakat, pokud jsem to napsal správně.
(ale udělej to, pokud trváš na js, v php je to mnohem lepčí)

Jinak, nevim jak vy ostatní, ale podle se mě rozvrh většinou píše tak, že dny jsou ve sloupečku svisle, a hodiny jsou vodorovně, ty to máš obráceně
>> Jinak, nevim jak vy ostatní, ale podle se mě rozvrh většinou píše tak, že dny jsou ve sloupečku svisle, a hodiny jsou vodorovně, ty to máš obráceně
v dnesnim svete je treba byt originalni, zaujmout, upoutat pozornost! ;-)
Záleží spíš na výtvarném a estetickém cítění autora :)
"oni mají skvělé estetické cítění" (z filmu 3 do tanga)(oni, jako 4% menšina:)
Ty jo.... Ja jsem dneska zapl comp a už mi to jde. Ani jsem nic nepřepisoval.. :-D
Ale mám teď problém s PHP. Přes metodu post se dostanu k souboru, kterej mi ten rozvrh, ale teď mi to píše, že po1 po2...... neexistuje. Existuje v předchozím souboru.... a tak jsem tam dal pro jistotu i id a class.... beze změny.... http://www.lukasuv-svet.wz.cz/vytvor.php ... pomozte prosím...
Už ten rozvrh nutně potřebuju.
VzA >>> ty woe, dyť ti to řikám, máš špatně napsaný ty IFy... nebude ti to fungovat každou neděli... zkus si přenastavit den ve widowsech na neděli a zase ti to nepude
VzA: To bys musel ukázet i zdroják, takhle ti jen řeklu, že na řádce 7 máš blbej parametr pro fputs().
Quinix >>> já si ten zdroják našel a má to tam fakt blbě napsaný... krom toho to má zbytečně složitě (rozdělil si to do dvou scriptů) má tam asi 2 proměnný zbytečně navíc.

V neděli mi to prostě nikdy nepude.
Nebude to jednodušší čmárnout fixem na papír? :-))

Má to spoustu výhod:
1. máš to pořád po ruce
2. nemusíš zapínat PC
3. nebude ti do toho nikdo mluvit
4. v případě nutnosti jej můžeš použít na WC
5. ... a spousta dalších výhod...
>>> Ahoj. Mám menší problém s JS.... nebo s něčím jiným...

Tak takhle začínáš klasicky thread, který z tvého "menšího" problému udělá několika set příspěvkové téma :-))
1) zdroják je dost dlouhej:
<?php
$f=fopen("rozvrh.htm", "wb");
// adding header
$text="<!DOCTYPE HTML PUBLIC '-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN'><head><title>Rozvrh</title><meta http-equiv=Content-Type content='text/html; charset=windows-1250'><link rel=stylesheet type=text/css href=rozvrh.css><script type=text/JavaScript src=rozvrh.js></script></head><body><br><div class=nadpis>Rozvrh hodin I.B</div><br><script language=JavaScript type=text/javascript>document.write('<font size=4 face=mistral>Zítra je' +todaysDate+'</font></b>');</script><table><td class='nula'><script type=text/javascript>function po() { document.write('<table><tr><td class=den>".$_POST['po1']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['po2']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['po3']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['po4']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['po5']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['po6']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['po7']."</td></tr></table>'); }function ut() { document.write('<table><tr><td class=den>".$_POST['ut1']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ut2']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ut3']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ut4']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ut5']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ut6']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ut7']."</td></tr></table>'); }function st() { document.write('<table><tr><td class=den>".$_POST['st1']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['st2']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['st3']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['st4']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['st5']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['st6']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['st7']."</td></tr></table>'); }function ct() { document.write('<table><tr><td class=den>".$_POST['ct1']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ct2']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ct3']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ct4']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ct5']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ct6']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['ct7']."</td></tr></table>'); }function pa() { document.write('<table><tr>";
$text1="<td class=den>".$_POST['pa1']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['pa2']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['pa3']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['pa4']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['pa5']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['pa6']."</td></tr><tr><td class=den>".$_POST['pa7']."</td></tr></table>'); }if ( todaysDate.match('pondělí')) po();if ( todaysDate.match('úterý')) ut();if ( todaysDate.match('středa')) st();if ( todaysDate.match('čtvrtek')) ct();if ( todaysDate.match('pátek')) pa();if ( todaysDate.match('sobota')) po();if ( todaysDate.match('neděle')) po();</script>";
$text2="</td><td class=nula1><table cellspacing=0><tr class=vrch><td id=v>Hodina</td><td>Pondělí</td><td>Úterý</td><td>Středa</td><td>Čtvrtek</td><td class=konec>Pátek</td></tr><tr><th class=spodek>1.</th><th class=hod>".$_POST['po1']."</th><th class=hod>".$_POST['ut1']."</th><th class=hod>".$_POST['st1']."</th><th class=hod>".$_POST['ct1']."</th><th class=hod>".$_POST['pa1']."</th></tr><tr><th class=spodek>2.</th><th class=hod>".$_POST['po2']."</th><th class=hod>".$_POST['ut2']."</th><th class=hod>".$_POST['st2']."</th><th class=hod>".$_POST['ct2']."</th><th class=hod>".$_POST['pa3']."</th></tr><tr><th class=spodek>3.</th><th class=hod>".$_POST['po3']."</th><th class=hod>".$_POST['ut3']."</th><th class=hod>".$_POST['st3']."</th><th class=hod>".$_POST['ct3']."</th><th class=hod>".$_POST['pa3']."</th></tr><tr><th class=spodek>4.</th><th class=hod>".$_POST['po4']."</th><th class=hod>".$_POST['ut4']."</th><th class=hod>".$_POST['st4']."</th><th class=hod>".$_POST['ct4']."</th><th class=hod>".$_POST['pa4']."</th></tr><tr><th class=spodek>5.</th><th class=hod>".$_POST['po5']."</th><th class=hod>".$_POST['ut5']."</th><th class=hod>".$_POST['st5']."</th><th class=hod>".$_POST['ct5']."</th><th class=hod>".$_POST['pa5']."</th></tr><tr><th class=spodek>6.</th><th class=hod>".$_POST['po6']."</th><th class=hod>".$_POST['ut6']."</th><th class=hod>".$_POST['st6']."</th><th class=hod>".$_POST['ct6']."</th><th class=hod>".$_POST['pa6']."</th></tr><tr><th class=spodek id=s>7.</th><th class=hod>".$_POST['po7']."</th><th class=hod>".$_POST['ut7']."</th><th class=hod>".$_POST['st7']."</th><th class=hod>".$_POST['ct7']."</th><th class=hod>".$_POST['pa7']."</th></tr></table></td></table><center><br><span class=text>Rozvrh si můžeš upravit <a href=edit.php>zde</a></span></center></body>";
fputs($f, $text, $text1, $text2);
fclose($f);
?>
No a vytisknout si to můžu taky a mám to taky na papíře. Ne?
Aha. On to asi není ten papír, na kterým to má být. On je moc velkej... Ale my máme nůžky! To je taková ta kovová věc na rozstřívání papíru...
Covece nauc se radeji PHP.

>> $f=fopen("rozvrh.htm", "wb");
Jde o obycejny text, tak k cemu binarni zapis? Staci "w"

>> fputs($f, $text, $text1, $text2);
RTFM
Kdyz uz tak

fputs($f, $text.$text1.$text2); // s teckou