Větráky :-O

Zdravím, tak zas po delším čase bych potřeboval o něčem poradit. Je to vlastně úplně jednoduché. Do case si chci koupit dva http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=57450&CatId=18842848 větráky. Zapojím je nad sebe, nad PCI sloty. Ale řeším problém, co mají dělat. Mám je dát tak, aby oba vháněly vzduch do case, odváděly z case, nebo jeden vháněl a druhý odváděl? THX za (skoro) jakoukoliv reakci
asi je nejlepší to zkusit a zvolit to uspořádání při kterém bude teplota nejnižší.
To záleží na tom, co chceš aby dělali,
a) chceš aby chladili komponenty na PCI - musíš vzduch posílat dovnitř
b) chceš aby odváděli teplý vzduch ven - at vyfukujou

:)
A nybylo by lepsi koupit jeden, co by privadel vzduch (klasickej) a potom druhej s termorugulatorem (vetra jenom, kdyz je to potreba) a ten by vzduch odvadel?
podle mě je lepší, když je necháš oba dovnitř..,. protože dokud tam nemáš někde studenej vzduch, tak nemá cenu teplej odvádět... alespoň tak by to udělal > dal tedy oba dovnitř..
Větráky vzadu v case jsou obvykle orientovány tak aby vyfukovaly vzduch ven.
Ideální proudění je nasávání vepředu dole a vyfukování vzadu nahoře (nebo celou zadní plochou).

Marcus - neboj se že pokud budeš vzduch jen odsávat tak bude v case vzduchoprázdno. Skříně mají vpředu (případně i v bočních krytech) otvory kterými se vzduch bude sám nasávat.
Tom >>> zas tak blbej úplně nejsem.. já to myslel krapet jinak..