Vysvětlete lamě, co je IRC a jak se dá používat

... (vim, že je to něco ohledně chatu)
Internet Relay Chat... :)

Pripojuje se na to ruznymi klienty.. Neni problem si ho i napsat. Pokud bys chtel format protokolu, napisu..

Klienti:
XChat -- zkus xchat.org (nevim, nezkousel jsem, akorat Nipal ho pouziva a jenom nadava ze porad ztraci socket(HemeDroid ale ne;) ))
Trillian -- homepage nevim, zagugluj; program na vsechno.. IRC, ICQ, YAHOO!, MSH etc..
Opera -- Udajne to jde i prez operu, tenhle server snad udajne ne(uz si stezovali 2 lidi)
mIRC -- asi pro tebe nejlepsi klient... mIRC.cz :) (jak necekane wtz)
jinak používáni je obdobné ICQ? akorát esli to chápu správně, tak pro multichat..
Proste normalni chat na webu, ale na vlastnim protokolu. Tedy nepotrebujes zadny web prohlizec, je rychly a moc nezere.
MF: http://mirc.cz/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=1&categories=IRC
Jestli používáš pro ICQ Mirandu, tak zapni i plugin pro IRC a budeš komunikovat v IRC ve skoro stejném rozhraní na jaké jsi zvyklý v ICQ (teda znovu opakuju - pokud používáš Mirandu). Akorát s rozdílem že v ICQ kecáš v jednom okně s jedním kontrétním uživatelem, zatímco v IRC se všemi uživately co jsou připojeni na stejném kanále jako ty.
Socket mi ztrácí všichni klienti, nejen XChat a nejen IRC. Ale každopádně doporučuju XChat nebo mIRC. Miranda či Trilian nejsou špatní, ale nejsou vyloženě zaměření na IRC, takže nemají tolik možností a schopností.

Opera je skvělý webový prohlížeč, ale na IRC sux.

BTW, jediný, kdo mi neztrácí socket, je PHP.
jinak, kde seženu mirandu?
(vono totiž to nový ICQ mrtě moc vytěžuje komunikaci v síti, protože dělá mrtě věcí kerý nepotřebuje,,, a tak dokonce v některejch slabších sítích (což naštěstí není můj případ) způsobí pád sítě...)
miranda-im.org