sitovka

Takze mam dva compy, pevne nastaveny IP 192.168.0.1 a na druhym 192.168.0.2, sit normalne funguje, sdileni, internet pres ProxyPlus.

Po restartu, vypnuti nebo proste druhy den kdy sou oba pc vypnuty a zas zapnuty, tak sitovy pripojeni mezi pc ukazuje ze je zapnuto, ale zadnej z pc nereaguje na ping, nejde sdileni ani net. Na compu krerej funguje jako gate jsem nahodou zkousel menit nejaky nastaveni na sitovce, menil sem rezim rychlost z 100 Full Duplex na Half, a celej system padnul, vypnuly se pevny disky a restart. Windows nabehl s tim ze system byl obnovenej po zavazny chybe a BLIK, sit funguje.

Mam pocit ze se pri startu PC (brany), se nejak "nezapne" sitovka ktera ma na starosti interni sit, ta na ktery bezi internet je v pohode. Zkousel sem uz sitovku reklamovat, mam uplne jinou znacku ale problem je stejnej. IRQ jsem menil, mel sem 4 zarizeni na devitce a ted mam tu sitovku na 6 jeste s zvukarnou... Ale nepomohlo.

Nevite proc ta sitovka chcipa? Obnoveni spojeni a sit se zapne dycky po nejakym takovym fatalu kdy se gate PC zhrouti.
..zacalo to samo od sebe? nebo si neco delal?
no ne koupil sem si druhou sitovku abych udelal tu sit neasi :D od ty doby se s tim furt seru, uz me to stve, dycky shodit windose aby se sitovka uracila se zapnout
hh.. ja to mam taky takhle udelany a zadnej problem s tim nemam :\
jediny omezeni mam ze kdyz vypnu bratruv komp, tak nemuzu na net ja..

a zkusils windowsy, aby si to nastavily, tak jak Bill chce?
nejde o nastaveni site ale o hardware
tak ja teda nevim.. akorat mi neco rika ze ty dve sitovky spolu bud neumej komunikovat a nebo je jedna z nich spatne dostrcena do sbernice.. :) ..nebo podobna banalita..
jo a po padu systemu se tam sama dostrci :D
:) treba jak do toho kopes, kdyz to spadne.. :))
nebo ji zkus dát do jinýho pci slotu... i když může být blbá i ta reklamovaná sítovka....

a co třeba je prohodit? tzn. připojit internet k tý "zlobivý" sitovce ;)
Quinix: no to me napadlo ale kdyz podelam nastaveni MAC adresy sitovky na chello.cz tak si budu muset zavolat k nim aby to zas menili... pci slot sem menil, neuspesne...furt to samy.
dementni napad od pajy:
neni mozny, ze internetova brana musi mit mensi ip nez klientni?

[(jak to myslim)
-vetsi 192.168.0.10
-mensi 192.168.0.1]
znova ti rikam, neni to nastavenim site. a brana by mela by mit 1 na konci, i kdyz je to jedno, nekde se pise ze to je lepsi ...
chjo.. snazim se.
ruskou metodu si zkousel?
ruskou metodu? polejt to vodkou a strcit do mrazaku ?!?!
Možná blbá poznámka, ale když si je propojuju doma, musím mít noťas připojený na zdroj. Na baterku prostě nesdílí.(acer)
donny: pravda.. rusko ma vice metod.. ja mel na mysli takovou tu "kopat do toho, dokud se to nerozjede.".. -|