forum - mazani zprav a jina zlepseni

bezpecnostni opatreni, ktere ma za pricinu mazani zprav
Pisete zpravu a nez ji dopisete, jste odlogovani. To by samo o sobe nevadilo, pokud by se tlacitkem ZPET v prohlizeci dalo vratit ke zprave, ze by si ji treba ulozil pred odeslanim do JS COOKIES? nebo nekam...

Timto vyhlasuji anketu, kdo je za to, aby
- se prodlouzil interval na odhlasovani
- aby se zprava nesmazala pri tlacitku ZPET
- aby se zobrazovala drobeckova navigace a bylo mozne urcit, ze zrovna pisete do kategorie MIMO TEMA

Pripadne nejake dalsi napady na zlepseni tohoto v celku dobreho fora.
Bezpečnostní opatření? Hm ... zajímavej název pro krátkou dobu platnostu session =)

Myslím, že tvé "požadavky" nejsou v moci PHora, na kterém tento systém (asi) běží. Tohle bude na vlastní fórum, nebo na jiný systém ;)

Jinak dobrý popud, třeba z něj něco vyjde.

PS: write faster!
reakce moderator Richarda na odhlasovani:
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=43404&t=43389
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=43686&t=43672
myslim, ze vic vlaken uz kvuli tomu nemusis zakladat.
co se tyka prodlouzeni intervalu, ja osobne s tim problem nemam - jeste se mi nestalo, ze by me to behem psani odhlasilo

a to, ze kategorie se zobrazuje v title, ti uz taky urcite nekdo rikal. neni to asi tak uplne ono, ale ta informace se zobrazuje a to je hlavni
Tonik (tonik.webz.cz)
"kategorie se zobrazuje v title"
Ahaaa. Mno, ono to neni 100%, neda se na to kliknout pro ZPET. Takze protestuji dal :)
jinak dik za odkazy.

"
Re: Odhlašování od wz
Autor: Richard (moderátor)
Datum: 06. 12. 2006 16:51
Nepis, je to tak nastaveno zamerne pro bezpecnost a menit se to nebude
"
To neva, stejne podavam stiznost. Treba se ozve vic lidi a primeje adminy k rozhodnuti. (treba, aby mne zablokovali psani do fora :) )

"
Re: odhlasovani z uctu na Foru
Autor: Tonik (tonik.webz.cz)
Datum: 17. 12. 2006 19:45
Kdybych vedel, ze mne to odhlasi tak brzy, tak to udelam.
ted uz to vis, takze problem vyresen, ne? a uz bych to taky uzavrel
"
Si pis, ze problem vyresen neni. Je to zkratka chyba fora. A protoze mi tato chyba vadi, tak se o ni budu dohadovat.
Odhlasovani jako takove by nevadilo za predpokladu, ze by se dal prispevek tlacitkem ZPET opet zobrazit.
Ale protoze nefunguje ani jedno, tak to povazuji za 2 celkem zavazne chyby pouzitelnosti fora.

3. ze se nezobrazuje drobeckova navigace, kdyz nemam rezim stromove struktury.

4. ze se zobrazuje treba 200 zprav, kdyz nemas zobrazen strom. Viz mimo tema ta anketa nnw.wz.cz nebo, jak to bylo.

5. spis jako bug vidim to, ze nelze kliknout na autora, aby se mi prepsal do textu zpravy
jednoduchy JS typu:

<script>
function sml(n)
{document.f.t.value+=" *"+n+"* "; document.f.t.focus();}
</script>

<form name="f" action="bbb.php" method="POST">
<input name="t" type="text"/>
<input type="submit"/>
</form>
<div class="smajlici">
<span onclick="sml(1)">1</span>
<span onclick="sml(2)">2</span>
<span onclick="sml(3)">3</span>
</div>
click=sml(this)
sml(Xthis)
document.f.t.value+=Xthis.innerHTML; document.f.t.focus();
>> Odhlasovani jako takove by nevadilo za predpokladu, ze by se dal prispevek tlacitkem ZPET opet zobrazit.
Nevim jak ty, ale ja s tim nemam vubec problemy. Pouzivam operu a ta si pamatuje prechozi stav (i s textem).
Jinak celkove s tim nemam vubec problemy. Pokud se rozhodnu psat roman, tak to nejdriv napisu a pak se prihlasim, vlozim a odeslu.

Chyba fora to zrejme nebude, to by pak Phorum jako takovy byl k nicemu.

Klidne si stezuj. Stejne te nikdo nebude poslouchat. Proc neco nenit, jen kvuli jednomu nespokojenymu zakaznikovi. Ostatni uzivatele nic nenamitaji.
Ted je to 3:1 ve tvuj neprospech.
<HTML>Ne ze neposlouchat, jen jde o to jestli je to problem vice lidi. Pak by se s tim melo neco delat. Uvidime jestli se nekdo prida (komparz se nepocita ;)</HTML>
zadnej problem tu neni, viz Tomík

2peta: bo kdyz pises tak dlouho, tak dej pred odeslanim Ctrl+A Ctrl+C a kdyz se ti to ztrati tak potom Ctrl+V

:D
//tohle forum se stejne nikdy nezmeni;)
<HTML>2spook: to už jsem mu radila :-)</HTML>
Já si teda nemyslím, že toto fórum má nějaké velké nedostatky v použitelnosti, ale i tak bych uvítal pár vylepšení: určitě drobečkovkou navigaci: Např. když teďka píšu tento příspěvek, a chci se dostat zpět na "Mimo téma" musím kliknout na fórum a pak na mimo téma. Něco takového bych uvítal. A hodilo by se alespoň jednoduché formátování textu - Jaktože vy moderátoři to můžete? ;-) ;-) Možná by stačila jen možnost odkazu...

>> Spook: ctrl+a +c +v dělám taky, souhlas s tebou :)

Ten strom nevím, zas tolik témat s 200 příspěvkama tu není... No myslím, že Peťa už de strašně do detajlů... ale i se k němu přidávám ve výše zmíněném: 3:2 v Peťův neprospěch :o)
<HTML>2Mike: zapomněl jsi započítat spooka - 4:2 ;-)</HTML>
jj 4:2 thx Thalia, teda jestli nejsem pocitanej mezi komparz;)
Mike wrote: "A hodilo by se alespoň jednoduché formátování textu - Jaktože vy moderátoři to můžete?"
<rejp>Všichni jsme si rovni, ale někteří z nás si jsou rovnější.</rejp>

Názor komparzu: jelikož a protože tohle fórum tak na 99% není původním výtvorem někoho z webzdarma (snad jenom ta <rejp>děsná</rejp> grafika), tak se zde požadované změny neuskuteční, ani kdyby já nevim co (třeba kdyby Mike přispíval korunu ročně na provoz ;D ). Jediné řešení by bylo vlastní forum engine, ale tomu, že se někdo rozhodne něco takového napsat fakt nevěřím. Jo, dalo by se toho hodně zlepšovat, ale ... viz výše.
No a to jednoduché formátování snad nemůže být zase až tak složité, vždyť i taková lama jako já, sem si napsal fórum, které to umožňuje ;)
Vidím jenom pár východisek:
1) my, obyčejní poddaní uděláme převrat, vrchnost pošleme po Labi do Německa
2) budem tak hodní, a napíšem pro WZ pořádný forum engine (jelikož jsme všichni lamy, tak to asi nedopadne ;)
3) Svěsíme prapor a smíříme se s krutou realitou.

VZPOURÁÁÁ! =D
Tom (manual.wz.cz)
Si nemyslim, ze je to spatne forum. A grafika je dobra.

Ale, myslim si, ze formatovani na forum nepatri. Staci, ze se podtrhavaji odkazy. Aspon na sve forum bych nic takoveho nedaval a odkazy bych mozna podtrhaval pres JS, cims se nezdrzuje generovani PHP stranky a nebo nezabira databaze odkazem.
peta: No to je ale pěkná kravina... nezdržuje generování PHP? databaze se nezabira odkazem? podtrhavani pres JS? :D
Jak dlouho asi trvá vyhodnocení regexp? pár milisekund? :D

S tím co tu peta navrhuje nesouhlasim, takze 5:2 :) pokud nejsem komparz ;)

BTW když seš v Mimo téma ve vláknu tak se na seznam vláken dostaneš kliknutím na Témata
<HTML>Nechtel jsem tady na to nijak reagovat, protoze jsem nevedel jak formulovat to si myslim/vim. Ale nakonec to nejak zkusim...

Upravit tohle forum je slozity (je to opravdu old verze).. proto pro nejake vetsi upravy je treba udelat vlastni.
Nove forum se tu resilo tusim nekdy v polovine roku 2004. (prosil bych nevytahovat tento stary thread)
Nejde ani tak o to, ze by tohle nebylo dobry, myslim si ale, ze uzivatel ktery prijde, polozi dotaz, precte odpovedi a uz se nevrati je s forem spokojeny.
Problem je spis u tech, kteri sem chodi odpovidat a jsou tu casteji. Vim ze tu chybi hromada veci jak uzivatelum, tak moderatorum. Prozatim se ale nove forum resit nebude ale urcite na to casem prijde... Az to bude aktualni vytvorim thread kde budou sepsane jiz vymyslene konstruktivni navrhy (vytazmo: sticky,locked,solved,.. thready; citace; syntaxe; formatovani; aktivovani url; atd. atd.. je jich opravdu hodne)
Pak tam muzete pridat vlastni navrhy a k necemu to bude.

Ted to ale opravdu nema smysl neco resit.</HTML>
Richard na hrad!
<HTML>Muj dum, muj hrad...
takze uz na hrade jsem :)</HTML>
Jujda. Kolik uz je tu prezidentu? Nejdriv Tom a ted i Richard :D
Tak muzem zalozit tema FORUM a rozebrat, co by na foru melo byt a proc. A jak by melo jednoduche forum vypadat a fungovat. Rozhodne bych to nekomplikoval nejakymi minibbtagy a pod.

A pak muzem zalozit tema FORUM programovani, kde proste muzem jednotlive casti psat :)

Richard (moderátor)
Pro mne upravit jakekoliv forum neni slozite. Spise mi to prijde jako vymluva. Ale na druhou stranu, ted resite problemi s novym FTP programem. Mozna by se dalo zkusit neco jako FTP commander nebo PHP commander, nazev presne uz nevim, ale byl to zajimavy programek :)
>>Tak muzem zalozit tema FORUM a rozebrat, co by na foru melo byt a proc.

cet si vubec Richarduv predposledni prispevek?
spook (vesmir.unas.cz)
"Prozatim se ale nove forum resit nebude ale urcite na to casem prijde"
myslis toto?
Ja mluvim obecne. Muzem navrhnout scripty na forum, jak si ho predstavujeme. Doladime to k dokonalosti a pak to muze nekdo pouzit. Neni receno, ze jen Richard.