Umíte někdo v delphi? potřebuju helpa

Ahoj, potřebuju poradit s jedním prográmkem v delphi.
Mel by byt vytvoren pomoci Console aplication nebo tak nějak.
A zadaní zní:
Vytvoř prográmek, do kterého zadáš určitý počet čísel, potom se ti vygeneruje zbytek nahodnych čísel podle toho, kolik jsi jich ty zadal i se stejným počtem řádků. Potom ti to sečte jednotlivě řádky a sloupečky.
př: Zadam cisla 5 6 8 7 a vypise se mi:

1 2 3 4 10
-2 -3 5 9 9
7 1 6 4 18
-5 5 2 -7 -5

1 5 16 10 64

takže poslední řádek jsou součty sloupečků
poslední soupeček jsou součty řádků
číslo vpravo dole je součet posledního řádku a posledního sloupečku

Plííís pomocte, jak to mám udělat?
Díky
V Delphi neumim, takže neporadim, ale když tak nad tím přemýšlím, tak je to celkem jednoduchý (teoreticky). Přece nechceš, aby sme to tady za tebe udělali, když jsi ten úkol dostal ty? Nebo snad jo?

Hodně štěstí =D
Hele, kdyz mi neporadis, tak nema ceno sem davat prispevek ne? a za druhy jak vis, ze je to ukol? a za treti kdyz nevim jak na to, tak co mam teda delat? porad mi schválně.
<HTML>>>kdyz nevim jak na to, tak co mam teda delat?
Já bych se možná zeptala na odbornějším <a href="http://forum.builder.cz/list.php?18">fóru</a>. I když i tady můžeš narazit na programátory.</HTML>
to je tak trivialni, ze pochybuju, ze nekdo bude ztracet cas tim, aby ti to psal. ale zkusit to muzes...
> jak vis, ze je to ukol?
Ten program je úplně k ničemu a takovýhle příklady se dávají právě jako úkoly... Taky jich mám pár za sebou.

Jinak viz Thalia ;)
Delphi umím, takže klidně poradím. Stvoř si dvourozměrné pole, do toho ve dvou zanořených cyklech nacpi náhodná čísla, v tom vnějším je můžeš sčítat, Pak vypsat.
Jde to najednou dvojicí vnořených cylků, ale můžeš to pro názornost (aby se v tom ten učitel, co ti to zadal vyznal) rozdělit na plnění, výpočet a tisk.
Zbytek už není programování ale zápis. To zvládne každý. Ještě doporučím nahlížet do manuálu.