Statistika přístupů - jak vypočítat?

Pod pojmem statistika přístupů si představuji přehlednou tabulku se sloupci LEDEN, ÚNOR až PROSINEC, kde budu mít zobrazeny sloupce, které budou znázorňovat počet uživatelů v daném měsíci...

Zní to jednoduše, ale je tu problém: nevím si rady s velikostí sloupců =D
Pokusím se vysvětlit: každý, kdo navštíví mé stránky se zapíše do databáze (web_pristupy a přidá se +1 - prostě klasika) a na konci měsíce se počet přístupů sečte. Zní to hezky, ale: když nastavím, že každý přístup bude odpovídat 1px sloupce, tak to bude vypadat hezky na stránkách, které mají okolo 300 uživatelů za měsíc (sloupec bude mít height 300px), ale co stránky, které budou mít návštěvnost v řádech tisíců? Ty budou mít sloupec řekněme 2000px vysoký a to už moc hezky nevypadá :D

Proto by mě zajímalo, jak to mám vyřešit, aby všude byly sloupce např. max velké 500px, ať už je návštěvnost 2 lidé/měsíc, nebo 20000 lidí/měsíc... Vůbec mě nenapadá, jak to dopočítávat, aby všechny sloupce odpovídaly svou velikostí - tzn. že když v lednu bude 10 návštěv a v dubnu milion, tak to stejně bude mít jen těch 500px (duben) a leden bude mít jen (cca) 5px...
Pro toto existuje termín "normalizace".

Před zobrazením grafu projdeš data, najdeš maximum a tomu přidělíš maximální šiřku sloupce, třeba 500 pixelů. Pro ostatní sloupce vypočteš jejich relativní velikosti (trojčlenku snad zvládneš). Samozžejmě musíš pak ke grafu vypsat i hodnoty, aby se vědělo, kolik to ukazuje.
ty seš zlatej =D
to mě nenapadlo... díky!