Vzhled webu

Jak na vás působí můj web? Přijde vám vzhled příliš kontrastní, nepřehledný, pro oči nepříjemný? Co by bylo vhodné změnit? Za každou radu moc děkuju
Já bych asi změnil barvu odkazů aby byla stejná z písmem textu, možná i to menu předělal. A nějak odlišit nadpis, třeba pomůže zvětšení. Jinak myslím dobré.
ne, v pohodě - vzhled není nijak křiklavý, nebije do očí, koukatelný to je. a přehledný celkem taky.

co bych změnil já: (seřazeno podle důležitosti :-)
1) rámy pryč
2) písmo bych změnil na arial / tahomu
3) webu chybí nadpis, hlavička (logo) + úvodní slovo. když se na něj podívám, nevím, o čem je.
4) toplist jako počítadlo stačí
5) no a v poslední řadě bych se zbavil blueboardu :)

tohle: http://audy.wz.cz/Obrazky%20a%20fotky/fotky.htm vypadá dobře - akorát teda nedělej mezery v názvech souborů ;-)
díky oběma za postřehy!
2cort: už jsem na tom zapracoval
2mike: 1) jenže já bohužel moc s webem pracovat neumím a rám je to, co mi ulehčuje práci - a jde to s dreamweaverem fakt snadno (i když to není moc profesionální). Nevím, jak bych to měl udělat, aby mi neustále zůstavalo viditelné menu a měnily se jednotlivé stránky
Vše ostatní předělám nebo se aspoň pokusím, protože to zní celkem rozumně :)
Nevím, jak bych to měl udělat, aby mi neustále zůstavalo viditelné menu a měnily se jednotlivé stránky

to, že menu zůstává a mění se jen stránky je iluze, ve skutečnosti se mění celá stránka, prostě se menu načte znova s celou stránkou
To menu pomocí CSS a máš svatej klid, ale vzhled mě nijak nerušil. Mike prosím proč ten font arial? Ćetl jsem to už vícekrát a nechápu důvod. Ptám se proto, že se mě to písmo nějak nelíbí, ale taky začínám. Je v tom důvod třeba pro prohlížeče?
písmo: existují zaručené kombinace, které mají fungovat pro většinu prohlížečů, např.:
http://www.webtip.cz/art/wt_tech_html/wt_cssserial_013.html
2ds: aha, s tím menu sem si myslel, že se pak bude každá stránka načítat o dost déle, takhle se menu jednou načte a hotovo...
- S CSS na mě nechoďte, to bych se musel učit psát kód :) (zní to dost barbarsky, co ?:) Asi budu muset přeci jen nechat rám...
To ds.: Já děkuji, a jdu studovat. ;o)
qad: když je menu vytvořené pomocí css tak je to doslova pár slov, pokud by tam byla použity obrázky tak ty se kešují a znova se nenačítají
jak to vypadá si můžeš prohlédnout tady:
http://css.interval.cz/menu/
a tady
http://css.interval.cz/
nebo si najdi nějakou free šablonu - hledej free web templates nebo free css templates
To se mi líbí, díky, jdu také studovat ;)
» ds
s písmama máš pravdu, ale není to přesně to, co jsem myslel ;-)

&cort;
asi věc vkusu, ale comic sans je opravdu děsný písmo ;-) a times se zas u začátečnických webů považuje jako neschopnost změnit rodinu písma :) je už jen na tobě, jesli zvolíš patkové nebo bezpatkové, ale podle mého názoru udělat web s patkovým písmem aby vypadalo pěkně je o něco těžší než s bezpatkovým :)

&qad;
jak říkal ds, je to iluze: máš 5 html souborů, a v každém menu, hlavičku a obsah (na můj web pod kterým jsem ted přihlášenej nekoukej, tam to mám trochu jinak) obsah je vždy jinej, a hlavička a menu jsou zkopírovány způsobem ctrl+c ctrl+v. když se podíváš na jeden můj výtvor čistě v html:
http://zsvychodilova.unas.cz
a prostuduješ si zdrojový kód, tak zjistíš, že až na obsah je téměř identických ve všech souborech - a to je to, o čem mluvím. rámy jsou zastaralé, a nepraktické pro obyčený web (mají své využití třeba v chatu, autohits systémech)

nakonec bych jen dodal, abys zkusil psát kód ručně. jakpsatweb.cz je výborná učebnice, a nemáš se za co stydět když budeš web dělat podle ní.
přeji hodně štěstí :oD
Tak jsem předělal celou grafickou stránku, jak by jste hodnotili můj web teď - bez rámů, pouze html? A co se vám nezdá? :) díky za postřehy
No vidím opravdovou změnu k lepšímu ;-) ...co bych změnil já:

- vycentrovat
- 3-sloupcový lay-out je zbytečný, ty hodiny také - hodiny bych ubral, a nechal jen 2 sloupce.
- tu hlavičku zkus nějak ohraničit
- definuj si bezpatkové písmo
- pro začátek raději html 4.01 transitional ;-)

tohle už má budoucnost, ale trochu na tom ještě zapracuj :-)

PS.: http://audy.wz.cz/kytara/kytara.htm
co ti brání, mít ty soubory přímo v kořenovém adresáři? :o) Jo a s table lay-outem můžeš snadno docílit toho, aby se ti natahovaly všechny sloupce se změnou výšky obsahu.
Páni, tomu říkám rychlá odpověď :)
- vycentrované to mám na svém firefoxu, ale ono se to asi dělá nějak poměrně, aby se to centrovalo každému v jeho prohlížeči...Bohužel na tuto fintu jsem nikde nenarazil, jak ji udělat....
- myslel jsem, že by do třetího sloupce přibyly ještě nějaké další blbosti, ale při pohledu na tvůj web předpokládám, že nejsi příznivec rádoby užitečných doplňků webů, co? :)
- pokud hlavičkou myslíš logo, pak jsem ji úmyslně neohraničoval, aby volně přecházela do pozadí webu
- budu se muset podívat, co to vůbec znamená patkové a bezpatkové písmo
- a tomuhle už vůůbec nerozumím

chtěl jsem mít v souborech jasnou strukturu, tak je dávám do složek kam patří, ale je fakt, že ta adresa se trochu protáhne a ne server se to taky nahrává dále (než všechny složky otevřu a tak...)

PS: používáš na svůj web nějaký autohits nebo ta návštěvnost je sama od sebe?
- vycentrované to máš předpokladádám ve svém rozlišení 1024x768 :) (firefox nefirefox) Já mám 1280x1024 a web je vlevo... prozatím zkus akorát <table align="center"> ...tento atribut sice nemám rád, ale má své využití :)

- logo budiž, byl to jen takový nápad - ale když se na web dívám trochu dýl, tak nabývám pocitu, že právě takovéto logo by se hodilo víc ke 3-sloupcovému lay-outu než ke dvou :-) (takže si za chvíli budu protiřečit)

- zálaží na tom, co vše chceš to "těch menu" dát - pokud to budou věci jako toplist, ikonky třeba na firefox, noie.wz.cz, zpětné odkazy na jiné weby, novinky webu, tak budiž... aj ty hodiny bych přežil, ale hlavně tam nedávej blueboard :oD

- písmo:
patkové: třeba Times New Roman a Georgia (která je mnohem hezčí - tohle písmo používám na webu)
bezpatkové: Arial, Tahoma, Verdana, Sans-serif. myslím, že pro tvůj web by se hodily více právě bezpatkové. navrhuji Tahomu...

pak je ještě taková třetí velká rodina písma - a to jsou tzv neproporcionální fonty typu Courier. zkus na webu hodit nějaký text do tagů <code> a uvidíš :)

- "příznivec rádoby užitečných doplňků webů" :) :) :) záleží na tom, kde a jak - ale pokud jde o počet sloupců v lay-outu například osobních stránek, tam tam podle mě bohatě stačí 2. navíc já mám rád, když se mi vleze web i na rozlišení 800x600 (což se ten můj vleze) a jak říkám, ty sidebary máš relativně prázdné, takže jsem tě zrazoval od toho třetího sloupce. ale tohle je spíš osobní názor, než nedostatek tvého webu.

- jj, používám autohits websurf - respektive "dopoužívávám" zbyly mi nějaký kredity, a nevím co s tím, tak jsem si znovu aktivovat zobrazování webu v systému...
tak už by se to snad mělo zobrazovat všem uprostřed - použil jsem procentuální vyjádření, takže by to od pravého okraje pravého sloupce až po levý okraj levého mělo zabírat 75% okna. Tím se mi ovšem vyskytl problém v IE, kde 75% sice zachovává, ale nějak náhodně mění šířku sloupců, přestože firefox to nedělá a nastavenou mám pevnou šířku. Zkoušel jsem všechno možný ale IE se přemluvit nedalo :(
stačí pevná šířka, margin: 0 auto; a body { text-align:center; }
tvůj problém je odlišná interpretace box-modelu...

firefox / opera: šířka divu = width + border + padding
ie: šířka divu = pouze width

(doufám, že to říkám správně...) a řešení je jednoduché - nepoužívat patřičný padding u oběktů s pevnou šířkou respektive výškou - raději nahradit dalším vnořeným divem a jeho marginem
IE je zkrátka špatný–noie.wz.cz