Můj redakční systém...

Ahoj,

pokud má někdo čas, byl bych moc vděčnej, kdyby odzkoušel můj novej redakční systém - FloweRS.

Můžete ho stáhnout na http://sourceforge.net/projects/flowers/, nejnovější verze je 2.1...

Dík za názory, pokud nějaký budou...


btw: PHP se učim asi dva roky, naučil jsem se ho sám, stejně jako CSS a xHTML, takže do profíka mám daleko :D
Koukám na to asi minutu a půl a viděl bych jednu OBROVSKOU věc na úpravu:
OPTIMALIZACE!

Jsou to sice prkotiny, ale je jich moc.

Další drobnosti:
- plácáš v kódu PHP s HTML dokupy, takže hodně omezuješ možnosti nejoblíbenější funkce všech RS: skinování.
- Instalace pouze s JS a ještě k tomu blbě. Zkus si ve FF chytit za scroolbar a natáhnout ho dolů ;)
- Nemaže to po instalaci install.php a ani mi neřekne, kde ho mám hledat, takže práce pro mě navíc
- nevím, kde mám hledat administraci ... aha v tak blbě pojmenovaném adresáři "flower". Všichni mají admin, jenom tady nee.
- Nemůžu najít dokumentaci!
- Instalace sice prý proběhla správně, ale v administraci vidím, že jsou tam chyby?!
- U přidávání článků mi chybí náhled před uložením
- spíš než "čisté" HTML bych v editoru zvolil Texy!, phpBB či podobnou šílenost.

Dvě připomínek ke kódu:
(1) if (isset($jazyk)) {}
else {
$jazyk = "cze";
}
(2) Pole s jazyky se dá mnohem efektivněji zapsat takto:
$lang = Array(
 'name' => 'value',
 'name' => 'value'
);
Víc jsem zatím nezkoumal ;)

Ale jinak klobou dolů. Sice nevím, kolik času jsi na tom strávil, ale tuším v tom slušný potenciál. Jenom to bude chtít ještě trochu potu a krve ;)

Btw, dal bych ti k inspiraci nahlédnout do svého RS, ale ten je právě v akci (šlape na tom web svicky.k47.cz) a už obsahuje dost citlivých dat, takže nemůžu. Měl jsi s tím přijít o pár dní dříve.
Dík za názor...
- instalace jde i bez JS, pomocí flower/install.php
- kde máš hledat install.php je v dokumentaci
- administrace je v adresáři flower, protože... ani nevim, je to blbost, uznávám
- readme.txt...?
- jaký chyby vidíš v administraci?
- náhled, dobrej nápad do budoucna
- phpBB je taky skvělej nápad, dík

Ještě jednou díky!
<HTML>V prvni rade musim ocenit snahu a usili pri vytvareni public RS.
Pokud budes pokracovat ve vyvoji i nadale urcite se na tom hodne naucis.
Sice se mi to nainstalovat nepovedlo ale nemam na to ted priliz casu, takze muzu aspon poradit jeden ze zpusobu jak takovy projekt psat a jak postupovat.
Prvnim a jednim z nejdulezitejsich kroku je analyza.
Sepis si zakladni myslenky a funkce
pr:
budou tam: clanky, komentare, ankety, diskuze, vyhledavani, jazykove mutace, ....
po te nasleduje hlubsi analyza: clanky budeme mazat, editovat, pridavat, vypisovat,.. (coz jsou vetsinou spolecne pozadavky pro vsechny prvky)

Po dokonceni analyzy ti vznikne projekt s presne definovanym cilem a nastava cas zvolit postup.

Neni dobre jak psal Tom plest html a php kod dohromady to je styl ktery ti vse komplikuje jiste ted a predevsim bude v budoucnu.
Nauc se pracovat s dynamickymi daty tak, jake skutecne jsou, tzn. nemaji nic spolecneho se statickym vystupem (nejakymi divy, tabulkami nebo formulari). Mrkni na nejake sablonovaci systemy jako smarty nebo fast templates apd. Vysledkem budou funkce zpracovajici data a sablony obsluhujici vystup. (Pointou je zpracovat data do pole a to pote pomoci napr. sablony efektivne a prehledne vypsat)

Jako priklad jsem hodil na web tridu ktera obsluhuje novinky na webu: <a href="http://master.webzdarma.cz/class.news.phps">kuk</a>
je to sice trida a jedna se tedy o metody a ne funkce ale princip je vzdy stejny... </HTML>
No, asi (ne asi, ale určitě) jsem se místy blbě vyjádřil, takže:

"instalace jde i bez JS, pomocí flower/install.php"
jo, už jsem to taky oběvil, ale poprvé mi to nešlo. Asi moje chyba. Promiň.

"kde máš hledat install.php je v dokumentaci"
Podívej se na to jako amatér a zkus si tu tvou dokumentaci najít. Já osobně bych to hledal v kořenovém adresáři.

"phpBB je taky skvělej nápad, dík" tím phpBB jsem půvoně myslel ten notoricky známý BBznačkovací systém třeba [b]text[/b] => <strong> text</strong>

"jaký chyby vidíš v administraci?"
To, že i když se systém nainstaloval korektně, tak se nevytvoří tabulky.
2 Richard: díky moc
2 Tom: je fakt, že to neni řešený úplně ideálně, ale aspoň ten RS sám pozná, že ty tabulky neexistujou a dá ti možnost je vytvořit - taky bys je mohl dělat ručně ;-)
MyFlower: zkusil jsem to doma na virtualhostu a ty tabulky se fakt nevytvořily. Navíc mi to po instalaci a pokusu o zobrazení napsalo nějakou nespecifikovanou chybu (bez technickeho popisu, už jsem to smazal) a dal se to nebavilo. Je někde nainstalovaný/používaný, že bych viděl, jak to vypadá?

Při instalaci odskakuje patička (aspon v opere a konqueroru).
Tý patičky jsem si nevšiml, ty tabulky se vážně mají vytvořit, až po instalaci po kliknutí na odkaz - ani nevim, proč jsem to nenechal součástí instalace - moje blbost. - a nikde na ukázko to bohužel nemám...