kodeky ... ASF => MP4

čaute,

mám problém. Potřebuji překonvertovat několik desítek videí ve formátu ASF do formátu MP4. Konvertér sice mám, ale úspěšnost je zhruba 40% (i když konvertér tvrdí že je vše v pořádku - Quick time to nepřehraje, leč Nero ShowTime ano - ale já to potřebuju do iPodu).

Dozvěděl jsem se, že ASF je takovej divnej balík dat, kterej může mít mnoho podob. A tak bych potřeboval nejspíš nějakej kodek, kterej by zařídil, že se z ASF stane "správná" MP4ka....

poradíte mi?
Já "problémová" videa konvertuji pomocí VLC.
VLC? to je co?
http://www.videolan.org/
Whitehouse (tarantino.wz.cz)
pouzivam virtualdub, kodeky pouzivam z divX.com , cili divX a ne mpeg-4. A propo, mp3 je hudba, mp4 neexistuje, mpeg-4 je win format videa. Ja jen, ze kdyz napises, ze vsechno umis a pak mp4, mno tak nevim, co si mam myslet :)

Co se tyce ASP, to je komercni format, jako i mpeg-4 a konverze z nej nemusi jit ve windows. Ale jsou na to programy...

Mozna by bylo dobre rici, proc to chces?
ASP je komprimovany a kompr. na kompr. rovna se ztrata kvality.
Peto, peto, peto. Kdyz neco nevis, tak radeji nepis.

MP4 existuje, ale jako pripona. A je to tak nejak specialni MPEG4 format urceny prevazne pro prenosne zarizeni - mobil, ipod, apod.
MPEG-4 neni od microsoftu, tudiz neni komercni, ale je to dalsi standard (jako MPEG-1, MPEG-2 a MPEG-3). Nejdriv ji uplatnil microsoft jako MPEG4 kodek. Od nej pak (puvodne ukradnuty) vznikl DivX a nasledne i Xvid.
ASF je uz spravne komercny format od microsoftu. Je podobny jako AVI.
A proc to chce? Neumis cist? Potrebuje to do iPodu a ten ASF neumi. Proto to chce prevest.
Tomík (tom.czweb.org)
:) Tak to mam stare informace.
V mych informaci mp4 neexistuje a pochybuji, ze by kvuli mobilu toto nekdo zakladal.
mpeg-3 take podle mych informaci neexistuje.
Mimo to by mel existovat mpeg-7 jako nasledovnik rady.
Tak jestli je to uz jinak, sory.

Nevim, co je iPod, zapomnel to napsat a na google je jeste brzo po ranu :)
Kazdopadne, zkusil bych najit kodek?

co se tyce prevodu:
google.com asf2avi
google.com asf2divx
google.com asf2mpeg4
Whitehouse: skus Nero Recode