<b>Nej Webzdarmí Web 2007 - výsledky</b>

Každý hodnotí, jak uzná za vhodné.

peta: Proč jsi tedy vůbec nehlasoval? Vždycky jsi měl plnou hubu řečí co je špatně. A když jsi to tedy mohl změnit a hlasovat, tak to neuděláš... Teď mi připadáš ty jako dítě, kterému uplavali hračky, když jím přihlášený web získal jediný hlas...
=Thalia=
No,jeslti do toho počítáš TopTeny tak ano :) Ja je nepočítal :)
Freeze: Ne, NWW je tu už od roku 2004 (čili letos bylo počtvrté) :)
=Quinix=
Tak to sry, asi jsem je prehlidl nebo zaspal ... :/ chráp , chráp :D
(tak to muze byt zlepseni do pateho rocniku;))
Tak si jdu taky rejpnout :-)

hodnotil jsem v jen v prvním kole, do dalších kol mě znechutil tak šíleně nízký počet hlasujících. proč nehlasovali alespoň ti, co byli přihlášení?

... loni vyhrála genetika, i když s žádnou grafikou, ale s kvalitním obsahem. to chápu. letošní vítěz hiddenapple je pěknej web, ale porotci ho pravděpodobně neviděli ve vyšších rozlišeních... 1280x1024 nepřečtu ani ťuk, musím dát hlavu tak 20 čísel před monitor.

naopak uplet je velice pěkně zpracovanej web, ale civilizace? ty jsem nevybral ani mezi těch 10 v prvním kole, protože minimálně přístupnost je u mě důležitější než grafika. tak co, kdo z vás viděl civilizace.mysteria.cz v opeře? ;-)

kde je třeba blahapet, ty šaliny nebo co, to byly pěkný weby :) tomovoakvarko taky dobrý, přehledný ... :-(
<HTML>2Mike: klidně si rejpni. To co popisuješ, je tím, že nikdo nehlasoval. Jak se sám přiznáváš, ani ty jsi pak už nehlasoval. Tak se ale nemůžeš divit, že to dopadlo, jak to dopadlo :-) Myslím si, že kdyby hlasovalo víc lidí, minimálně ti, co přihlásili své weby a tím pádem měli hlasovací právo, tak by to dopadlo úplně jinak. Já osobně jsem si myslela, že vyhrají šaliny nebo lokomotivy,</HTML>
Mike: Jenže, to co popisuješ není na nás. My jsme se snažili soutěž propagovat, posílal jsem hromadné maily všem registrovaným. Přesto hlasovalo jenom pár lidí.

To že do dalších kol nepostoupili jiné weby ale těžko můžeš dávat za vinu mně, nebo jinému porotci. Poroto rozhoduje jen na začátku, které weby se dostanou do hlasování, případně i v průběhu v případě shody hlasů. Jinak mám já, Thalia a další stejně hlasů jako všichni ostatní.

V NWW07 hlasovalo celkem 26 unikatnich nicku, z toho vetsina udelila jenom jeden jediny hlas. Všechny hlasy jsem udělil jenom já, Thalia a Tomík. To je opravdu žalostně málo, ale já fakt nevím, jak lidi přimět k tomu, aby hlasovali... :-/

Jinak konstruktivní rejpání je vítáno ;)
IMHO ten nizky pocet hodnoceni byl zpusoben napr temito duvody:
1) spousta lidi sleduje forum jen, kdyz neco potrebují... (pěkné by bylo poslat třeba všem registrovanym na wz.cz email o teto ankete..., protoze pochybuji, ze by o tomto hodnoceni vedeli vsichni na wz...)
2) dlouhe intervaly mezi jednotlivymi hodnoticimi koly (nemyslim tim cas na registraci) -> podle mne je tyden na hodnotici kolo mozna uz i hodne...
>>posílal jsem hromadné maily všem registrovaným.
mno potom je cosi schnilého v mém mailu, pač jsem se o finále dozvěděl až při ohlášení výsledků..., ale problém byl především v tom, že jsem začátkem ledna neměl moc času na procházení fóra a tak jsem spoléhal na email

snad příště;)
Ahojda všichni,
jak píše Freeze, že sledují lidé fórum, jen když něco potřebují... Ano a v tom je ten problém, protože v dnešním přetechnizovaném světě přeplněných informací (na netu) nebude se někdo s prominutím zabejvat nějakým hlasováním v anketě.

Co se týče prvního místa, tak nechci jako autor uplet.xf.cz obhajovat svůj výtvor, nicméně si myslím že hiddenapple si tuto příčku skutečně nezaslouží a počet bodů, kterým dosáhl už IMHO vůbec není regulérní. Jako adepty na TOP bych volil ty tramvaje a lokomotivy...
blahapet: "počet bodů, kterým dosáhl už IMHO vůbec není regulérní."
Asi takhle: všechny výsledky se nějakým nedopatřením ztratily, takže se prostě něco vymyslelo... ;) Ne, neberte mě vážně, byl to vtip

Abych pravdu řekl, finálového hlasování jsem se taktéž neúčastnil, protože jsem ani jeden web nepovažoval za natolik kvalitní, aby si to půlgiga zasloužil. Mí favorité bohužel vypadli v semifinále... :/
>spousta lidi sleduje forum jen, kdyz neco potrebují...

Jo to je pravda, ale minulé ročníky se propagovali jenom tady. Tento ročník jsme propagovali tady, na foru JPW, na foru jaknaweb.com (ale tam to smazali :). Je to asi málo, jenže např. JPW forum je asi největší svéh druhu u nás... a nic :-/

> maily
hromadné maily jsem posílal asi 3, přičemž můžu asi říct, že určitě vám měl dojít aspoň jeden.

blahapet: Označit výsledky za neregulérní, nebo snad zmanipulované je už dost silné obvinění. Já mám svědomí čisté, ale chápu, že to vypadá divně, ale je to jen další důsledek nízké účasti.


Tak mě napadá, jestli tu vůbec někdo stojí o další kolo... :-/
>> nebo snad zmanipulované je už dost silné obvinění

Ono když během jedinýho dne, tam naskáče šest bodů? Nevím, ale legalitu si pod tím rozhodně nepředstavuji, už jen vzhledem k jisté kritice na web hiddenaple, která se tu o pár řádků výše vyskytuje.

Nechci nikoho obviňovat, ale můj subj. dojem je ten, že první místo by si zasloužily weby, o kterých píšu výše. Rozhodně neříkám moje...

Jinak co se týče dalších kol, já o to stojím.
Nevím, jak jsi přišel na jeden den, finále trvalo skoro 14 dní...
Ono spis tech sest bodu vypada divne, kdyz ve finale hlasovalo dohromady asi 10 lidi - a kdyz 10 lidi si ma vybrat jeden ze 3, tak si dovedu zive predstavit jak to dopadne ... - imho finale mohlo byt tak, ze kazdy hodnotitel urci poradi tech 3 webu podle sebe a podle toho se zapocitaji body (napr: 4,2,1)...

Jinak k propagaci - kdyz uz je tehle ankete nakloneno i wz.cz, tak proc by o ni nemohlo wz.cz vsem oznamit mailem, ktery se (myslim) vyplnoval pri registraci ? ;)

K dalsim kolum - podle me je takova anketa dobra vec ...
Quine,
ač se Ti to bude zdát paranoidní, ale ze zvědavosti jsem sledoval stav ankety každý den. V posledních cca deseti dnech nebyl přidělen nikomu ani jeden hlas.
Freeze: Propagace přímo přes webzdarma nás samozřejmě taky napadla, ale nebudu nic prozrazovat, protože nevím jak to nakonec dopadne.

blahapet: Já to každý den nesledoval a u hlasů se datum bohužel neukládá. Jediné co můžu je vypsat záznamy z databáze o hlasech třetího kola:

Thalia pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3
wendy pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3
eugene pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3
MyskaMysicka pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3
HiddenApple pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3
Quinix pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3
Filo pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3
blahapet pro uplet.xf.cz, kolo 3

To je všechno co k tomu můžu říct.
<HTML>Je morální hlasovat sám pro sebe?

HiddenApple pro hiddenapple.wz.cz, kolo 3</HTML>
=Nípal=
Když se na to podivaš, tak prvni i druhe misto hlasovali pro sebe ;)

=všichni=
Ono podle me je vzdycky problem si vybrat jednu nejlepsi vec ze 3 - a kdyz uz se nechce cloveku premyslet, tak da na prvni dojem. Hodnoceni typu serazeni podle sebe a nasledneho ohodnoceni (jak jsem psal vyse) to mozna mohlo resit ...
<HTML>Freeze: To že to tak udělalo více majitelů webů, není odpovědí na moji otázku.</HTML>
Nípal: Možná není, ale na výsledku hiddenapple to nic nezmění. Původně to mělo být ve scriptu ošetřeno, ale na tohle jsem zrovna zapomněl...

Freeze: Docela zajímavý nápad ;)
» Quinix (quinix.wz.cz)
» 19. 01. 2008 19:59

nemyslel jsem porotce jako "porotce", ale "porotce" jako "kdokoli hlasující" =)

... bohužel, možná malá propagace, neochota lidí hlasovat (což byl můj případ), možná pár dalších faktorů způsobilo nízký počet hlasujících. nebylo by třeba od věci dát přímo do podmínek soutěže, že přihlášený musí hlasovat :-)

... jinak souhlasím, že hlasovat sám pro sebe je trochu nemorální. byť jsem měl přihlášeny 4 weby, v prvních kole jsem se rozhodoval pouze mezi všemi ostatními, a nechal na jiných ať rozhodnou o mně. chybička se vloudila, tak pro příště ;-)
Mám-li být upřímný, taky jsem hlasoval pro svoje weby. Ale skutečně to mělo býti ošetřeno. Zkušenost pro NWW 2008.
Nápad: co kdyby jsme letos udělali anketu o nejhorší web na Webzdarma. Jednak nebude problém s nedostatkem účastníků a jednak je na čase se taky kouknout na zoubek druhé straně žebříčku. =)
<HTML>Tome, nechci odpovídat za pořadatele, ale asi se ten nápad neujme. Zatímco měřítka pro kvalitní web jsou poměrně jasně definovaná a uplatnitelná, neboť je takových webů pomálu, kdežto špatný web se dá udělat tisíci způsoby a množství nejhorších webů je příliš velké -> špatně by se rozhodovalo. Takže já bych se přeci jen držel vršku pyramidy.

Myslím, že by nepomohlo ani stanovit měřítka pro špatný web. O prvním místě by nejspíš nedokázaly rozhodnout ani tisíciny bodu.</HTML>