nechtěný klik

Dobrý den,mám prosbu.Nechtěně jsem odhlásila počítač,ve spěchu místo vypnout jsem klikla odhlásit a tak mám jakoby mrtvej počítač ,nemohu nic stáhnout ,ani si něco nainstalovat,prostě se mnou nespolupracuje,pořád mi připomíná,že musí mít povolení od správce,chci to nahlásit do administrativy a všude možně někam,aby mi pomohli,ale odmítá v tom pokračovat,pouze s povolením správce,tak se obracím na vás,zda by to nějak nešlo tak,aby zas fungoval jako dřív,jak se přihlásit,přihlašovací jméno i heslo jsem zapoměla a ani jsem to nikam neukládala nebo prostě mi někdo pomozte ,prosím pěkně,moc děkuji předem kola
<HTML>Když neznáte jméno ani heslo, a správcem počítače je jiná osoba, než vy, obraťte se laskavě na něj.

Pokud jste správcem počítače vy, dá se to obejít. V podstatě nabootujete z nějakého jiného disku/CD jiný operační systém, který disk vidí (a může jej měnit - konkrétně adresář Windows -, to je důležité - pokud to nejde, je třeba nabootovat jiný systém, který to umí). Potom si můžete najít své jméno (v adresáři Users nebo Documents and Settings) a buďto se rozhodnout hádat své heslo (po nabootování hlavního systému), nebo úpravou některých systémových souborů jej nastavit.

Konkrétní postup se dá najít na internetu.

Úplně jako první ale mám klasickou otázku: Zkusila jste počítač vypnout (natvrdo, dlouho držte vypínací čudlík, dokud to nezhasne) a zapnout?</HTML>
o jaký operační systém se jedná? (předpokládám windows XP)

zkusil bych nabootovat instalační CD windows 98 (pokud máte tu možnost) a přes DOS smazat v prvé řadě celou složku Documents and Settings (nejdříve se přesvěčte, že v ní nemáte žádná důležitá data) možná je to hloupost, ale napadlo mě, že smazání právě této složky by mohlo zrušit nastavení používání systému pro více uživatelů, tzn nutnost zadávat heslo. já tuto složku mažu pravidelně, vždy si akorát musím zpětně "něco málo nastavit", poškozena je akorát instalace MS office. (nutno reinstalovat) ... takže žádná vzniklá škoda.

pokud používáte Váš počítač čistě jako uživatel (myšleno minimum instalovaných programů), ani reinstalace systému někdy není na škodu. protože v takovém případě se jedná pouze o "pár" hodin samotné instalace + pár ovladačů a potřebných prográmků.

OT.: Nípal : IT Crowd? ;-)
>> možná je to hloupost, ale napadlo mě, že smazání právě této složky by mohlo zrušit nastavení používání systému pro více uživatelů
no to je fakt hloupost. xp jsou jednou viceuzivatelskej system a i kdyz je smazes z disku cely, nijak to nezmenis. navic hesla tam imho ani ulozeny nejsou, takze se ani nesmazou. jedinej vysledek bude dodrbanej system a uzivatelskej profil v cudu.
<HTML>Nehledě na to, že pokud má na disku NTFS, tak si s tím 98 neporadí. A neporadí si s tím ani jiný NT systém kvůli uživatelským právům.</HTML>
Pánové ... hlavně že v Linuxu existují nástroje, které jedním kliknutím vyresetují heslo Administrátora ;)
Pokud umíte ovládat Google, tak jistě najdete celý ISO obraz bootovatelného Live CD, které je určeno přímo pro tohle.

A nemusí se nic mazat.
Dobrý den,tak dobře,musím vám poděkovat za pomoc,ale z toho ani jeden nepomohl.Tak mě zbývá další otázka:jak mám přeinstalovat počítač ,když mám originál cd a přesto mi to ukazuje ,že z toho to nejde ,protože mám novou verzi Windows,tak tomu už vůbec nerozumím.Nainstaluju si pro počítač z cd-rom celej systém,celou dobu nic,asi dva roky a když to chci přeinstalovat,tak to nejde,protože mám novou verzi a to mám přístup k počítači jen já.Pardon,opakuju se ,budu netrpělivě čekat na vaše odpovědi a názory a děkuji předem všem Kola
Nejjednuší bude naformátování disku. Tím ale přijdete o VEŠEKRÁ data, která na něm máte. V podstatě je postup zhruba takový (pro Win XP): vložíte instalační CD do mechaniky, restartujete PC, nabootujete z onoho CD. V průvodci instalací se vyhněte možnostem opravy systému (omlouvám se, ale přesné názvy neznám) a vyberte novou instalaci. Nová instalace by měla chtít naformátovat disk, takže naformátujete, nainstalujete a jedete odznova s novým systémem a bez všech dat.

Spíše bych ale doporučoval poohlédnout se po distribuci Linuxu s názvem riplinux, který umí vyresetovat heslo administrátora - tím získáte opět přístup do Vašeho systému bez ztráty dat.

Btw: riplinux naleznete na adrese http://www.tux.org/pub/people/kent-robotti/looplinux/rip/
jsou tam jak isoobrazy bootovatelných CD, tak i verze pro použití na FlashDiscích. Bližší info najdete přímo tam.
ano,OK.Ale pokaždé mi oznamuje,že k tomu má vstup pouze správce a
takže to ani to nepůjde ,jinak dík Kola
když zadám obnovení systému,tak mi ukáže okénko ,že nemám dostatečná
oprávnění zabezpečení,takže jsem úplně v .......................,že ?Nebo je nějaká šance ?
děkuji předem Kola
Hm, doporučoval bych to, co psal Tom (o 3 prispevky nahoru) - riplinux ;)
nelze v biosu nastavit bootování z CD, vložit instalační CD, nabootovat z něj a pak postupovat jak popsal tom? nemyslím si, že by systém windows vyžadoval nějaká práva při "tvrdé" reinstalaci.