Problém s Win Vista Ultimate x64

Nazdar...
Už čtyři měsíce používám Windows Vista Ultimate (64bit verzi - kvůli 4GB RAM) a nedávno jsem přeinstalovával systém - od té doby mám jenom potíže (další reinstall nepomohl)...
1 problém - Visty nerozpoznávají 90% Mass Storage zařízení (tj. flashky a externí HDD) - instalace ovladače a pak chyba
2 problém - u dost softwaru mi hází chybu instalace, když se pokouší zapsat něco do dočasnýho adresáře (přístup byl odmítnut) - dělá to třeba Photoshop CS3 a Acronis True Image 11
a 3 problém - jak možná víte, tak 64bitové Visty vyžadují digitální podpis ovladače, který pracuje "v blízkosti" jádra - nainstaloval jsem pár služeb, které podpis nemají a vždy při spuštění systému musím zmáčknout F8 a vybrat volbu Nevyžadovat digitální podpis (nebo nějak podobně)... - našel jsem příkaz, kterej přidá do bootloaderu tuhle volbu, ale s tim to nefunguje :-(

Má někdo pobodnej problém, tuší někdo, jak něco z toho vyřešit? Byl bych mooooc vděčněj...

PS: jak už jsem psal, nová instalace nepomohla (zkoušel jsem to už snad 10x) a neraďte mi, ať používám XPéčka (už nikdy), 32bit verzi systému (kvůli RAMce) nebo Linux (už ho mám na disku)...
PŘEDEM DÍKY
Reinstall OS již po 4(!) měsících? To si děláš .... ne?

Tak zrovna mě napadají jenom 3 věci:
1) počkat na SP1 a modlit se, aby z nepoužitelného OS udělal os aspoň na úrovni WinXP

2) nabbotovat nějaké LiveCD linuxu s podporou zápisu na NTFS, použít příkaz "dd if=/dev/null of=/dev/hda bs=4096" a začít odznova.

3) pokud umíš anglicky tak si můžeš pořídit 64bitová WinXP.
Něco podobného se řešilo před dvěma měsícema na našem školním fóru, nakonec se došlo k závěru že to může způsobovat odinstalování Deamon tools. Na ovladače u někoho zabírá vyhledat cestu přímo ve složce $windir\system32. Celkově převládl názor, že to pravděpodobně vyřeší až SP1

Jinak moje prozatimní zkušenost s 64b systémy => raději ne :-D
Navíc lepší systémy mají možnost využít PAE, takže ty 4GB ram v pohodě využiješ

Tom: 64bitová WinXP no fuj!
"využít PAE" Tak to už radši ty WixXP 64bit. PAE je zlo a zlem zůstane, zvlášť pokud ho budou korektně podporovat 2 aplikace ze 100.

"64b systémy => raději ne" možná u Windows. Třeba s takovými OpenSUSE 10.3 x64 nemám jediný problém.
PS: už jsi někdy zkoušel pod Windows (x64; x86) editovat obrázek o rozměrech 27500x22000px? ;) - tady se projevuje síla 64bitového Linuxu a Gimpu zkompilovaného přímo pro používaný HW :)