Formátování

Ahoj,
potřeboval bych poradit, jak mám naformátovat harddisk v notebooku. Mám tam Windows XP a potřeboval bych je smazat, aby na disku vůbec nic nebylo, a nechci dále instalovat žádný OS. Poraďte mi, prosim vás, někdo, jak to mám udělat - (nějaký postupný přesný návod), protože jenom naformátovat jako třeba karta nebo usb to nejde... Díky moc za rady...
Vlož instalačku XP a při výběru disku vyber "komplet format". Pak cd vyškubni a je to.
Blbé, ale funkční.
1) Spusť instalačku libovolného Linuxu, odstraň všechny diskové oddíly a ukonči instalaci.
2) Bootni libovolnou Live distribuci a pohraj si s příkazem rm (nejelegantnější)
3) ad MzM
Kup si nové PC (univerzální rada - vyřeší se mnohé problémy)! :-))
Ale vážně - předešlé rady by to mohly taky řešit.
start - spustit - format c:
pripadne vytvorit zachrannou disketu, nahrat na ni format, nabootovat a smazat.
Dale pak oddily, tady doporucuji provadet tak, ze mas pocitac s win a mas pripojeny ten disk zvlast. Nebo reseni MzM (markovo.wz.cz).
Kdyz pustis instalacku win, tak se te zepta, zda chces naformatovat. Po formatovani polozi nejakou otazku a to uz te nezajima, tak vytahnout CD a asi vypnout.
peta, ty me dostáváš :-D Formátovat disk s běžícíma windowsama fakt nelze...

Krom toho instalace XP žádnou otázku po formátování nepokládá, ale začne kopírovat soubory...

Jednoduší bude po spuštění instalace spustit Konzolu pro zotavení a v ní format c:
'peta, ty me dostáváš :-D Formátovat disk s běžícíma windowsama fakt nelze...'
Fungovalo do ve win3.11, win95, win98. Coz znamena, ze to lze. Je mozne, ze se tomu XP a vys brani, ale tento typ jsi nejmenoval, coz ocividne svedci neznalosti problematiky.

'Krom toho instalace XP žádnou otázku po formátování nepokládá'
Je to mozne. Myslim si, ze je mozne ho donutit i pouze k formatovani. Jedna z klaves vede tusim k uprave partition. Jina, jak pises k prime instalaci. Nepotreboval jsem, obvykle resim pripojeni k jinym win a format c: .

V jinem Pc muzes ten disk vyklikat pres okenka tento pocitac a kliknout pravym naformatovat
<HTML>'Je mozne, ze se tomu XP a vys brani, ale tento typ jsi nejmenoval, coz ocividne svedci neznalosti problematiky.'
Tazatel zmínil, že má XP, tím pádem tvoje věta očividně svědčí o neznalosti dotazu.</HTML>
ROFL :-D
http://img.ondraster.cz/up/formatca1d33.jpg

Prý že to ve win98 jde...

(Jedná se o screenshot z vmware.)