<b>Vyjádření k výpadku serveru WebZdarma.cz (definitivní)</b>

<HTML>V noci ze soboty 23.11. na neděli 24.11. byla plánována odstávka
serveru z důvodu obnovy integrity souborového systému na diskovém
poli (RAID 5). Poškození integrity vzniklo v důsledku náhodných výpadků zdroje serveru v minulých týdnech. Jednalo se o standardní údržbu, kterou bylo, dříve nebo později, nezbytné provést.

Bohužel byla nekonzistence dat natolik rozsáhlá, že jedinou další možností
byla rekonstrukce celého systému souborů jako celku. Vzhledem k objemu
a struktuře dat by však tento proces trval výrazně déle než jsme čekali (odhadovaná doba byla delší než jeden měsíc). Proto jsme kontaktovali autory použitého souborového systému, kterému se povedlo celý
proces výrazně optimalizovat (více nez stonásobně).

V pondělí 25.11. byla uživatelům dána možnost nahrát si na server data
znovu a to do kapacity 2 MB. Tím byla umožněna funkčnost webů v alespoň
omezeném rozsahu. Ve středu 27.11. byla tato kapacita povýšena na 10 MB. Během noci ze soboty 30.11. na neděli 1.12. byla obnovena všechna původní data.

Za vzniklou situaci se všem uživatelům omlouváme a doufáme, že i přes tyto
problémy nám nadále zachováte přízeň.

Team WebZdarma.cz</HTML>
diky za vyjadreni, takhle se zda byt vse jasne, i kdyz ten vypadek byl neprijemny...

jenom jeste k tomu souborovemu systemu - opravdu se jevi jako optimalni velikost bloku 4 kB? pokud ano, tak se asi vyplati optimalizovat weby tak, aby data nebyla roztrousena po malych souborech. takze misto slozky s dvaceti malymi soubory (napr. velikosti 50 - 1000 B), se vyplati vytvorit jeden vetsi soubor a napsat si knihovnu funkci, ktere s nim pracuji jako se slozkou (me by pro zacatek stacilo nacteni souboru). vysledkem bude vyrazna uspora mista (20 souboru by normalne zabiralo min. 80 kB, 20 tis. souboru pak 80 MB), nicmene uz to nebude tak intuitivni. ja pouzivam doma na lokale blok 512 B, coz je pro me potreby rozumna velikost, ale chapu, ze potreby free-webu jsou jine... takze to behem vanoc promyslim a vyhnu se "malym" souborum.
Dobrá práce, doufám ,že budete pokračovat v dobré práci.
Co znamená to http://mt.wz.cz?
<HTML>> opravdu se jevi jako optimalni velikost bloku 4 kB?

netroufal bych si v tomhle vynaset nejake silne zavery, za pouzitym sw si ale stojim a duveruji mu jeste vic nez driv

myslim, ze bych ten FS zvolil i dnes, tehdy byla jina doba a v std. kernelu zadny jiny vhodny FS pro nase potreby nebyl

> Co znamená to http://mt.wz.cz?

co by, nelibi se ti moje domovska stranka ?</HTML>
> netroufal bych si v tomhle vynaset nejake silne zavery, za pouzitym sw
> si ale stojim a duveruji mu jeste vic nez driv

> myslim, ze bych ten FS zvolil i dnes, tehdy byla jina doba a v std. kernelu
> zadny jiny vhodny FS pro nase potreby nebyl

taky jsem nic nemel proti pouzitemu FS... ja jedu doma na NTFS a taky jsem s nim spokojeny... :) jenom mi slo o to, jestli by tu velikost bloku neslo snizit (alespon na 1 kB) - ovsem nedokazu pousoudit dopad na celkovy vykon systemu, takze to bylo formou dotazu. pokud je ovsem 4 kB optimalni, budu muset prizbusobit charakter ulozenych dat - vetsi soubory, ktere se budou chovat jako adresare.
>> Co znamená to http://mt.wz.cz?
>co by, nelibi se ti moje domovska stranka ?

me to pripada spis jako BEZdomovska stranka :]
No, hlavně že tam je taky reklmama:-P
Diky ste super a drzim palec
Mám dotaz , proč se mi načte jen index.htm a při kliknutí na odkaz to hlásí chybu 404 ???? pomoc, už nevim co s tim.
>Mám dotaz , proč se mi načte jen index.htm a při kliknutí na odkaz to hlásí chybu 404 ???? pomoc, už nevim co s tim.

dej si pozor na mala avelka pismenka

myslim si ze by admin mnel tuto skutecnost nejak zviraznet pro ty mene chapave úprotoze se vtyto dotazy mnozi
skvělá práce, jste super. bylo to sice nepříjemný (výpadek), ale doufám, že to teď pojede ještě líp :-)
No, ten výpadek jste zvládli bravurně. Pořád si myslím, že webzdrama.cz je nejlepší webhosting. Ale ten dnešní výpadek...
já bych se docela rád kouknul i pres http ... stalo se neco?
Vypadek Http potvrzuji..... Taky mi to nejde.....
Uz me docela dost ...ehmm... ...ehmm... ty neustaly vypadky na tomhle servru...
Ty vypadky Tě taky v lásce moc nemají.
uz zase nemuzu pouzivat stranky ale asi to nebude jen moje chyba ani adminovi nefungujou tak kdy to zase pude? prosim presnejsi cas jedno jakej ale urcitej! ne pracuje se na tom to me neuspokojuje protoze nevim kdy tam mam zase posilat lidi aby se mi nevraceli se slovy NEFUNGUJE TI TO a vozej se po mne :(
uploadovani souboru a FTp de ===>
ftp://r-f.wz.cz@ftp.webzdarma.cz/index.htm
takhle se dostanu na stranky ja
blba cesta ale funguje muzete to zkusit taky :)
Uz jsem myslel, ze blbnou jenom me. To je pekna pruda...
:-)
Admine, mohl bys mi vysvětlit, proč se nedá stáhnout celej soubor, ale jenom část? To pak ty stránky nemusím mít, když z nich návštěvy nestáhnou to, co potřebujou. Díky.
Mam 2 otazky:
Bude nekdy oficialne zverejnen FS na kterem wz bezi?
Nemohli by ste udelat na wz pristup pres SSH (stacila by mi prace se soubory a par dalsich zakladnich funkci.....) ?
Zdá se mi to nebo už to zas beží jak má? Zdá se že nezdá, takže díky adminové
Mě se zdá, že to stále nefunguje. Celý soubor se mi prostě nestáhne.
<HTML>> Bude nekdy oficialne zverejnen FS na kterem wz bezi?

kdo to potrebuje ? :)

ssh: to je dost nepravdepodobne</HTML>