Sdílení

zdravim, máme doma víc pc a zajímalo by mě, jestli je možné sdílet přes wifi stejně jako přes LANku ...(všechny pc jsou pod routerem s adresama 192.blablabla) vlastně nevím proč by to nemělo jít ... a taky nevím proč mi to nejede když sdílení přes kábl funguje
Možná bych se podíval do nastavení wifiny, zda třeba nemá zakázané sdílení síťě.
Jinak sdílení je nezávislé na typu připojení. Ať už drátově nebo bezdrátově.
Jde to.
<HTML>Předpokládám, že dotaz se týká Windowsího sdílení. Předně je třeba zkontrolovat, zda se všechny počítače nacházejí ve stejné Windowsí síti (ta bývá obvykle nějak pojmenovaná, je to někde v těch nastavovacích okýnkách poblíž názvu počítače; říkají tomu tuším "Pracovní skupina") a zda se nacházejí ve stejné IP síti (tj. IP adresa sítě je u všech počítačů stejná - získáte ji bitovým součinem IP adresy počítače a masky).

Dále musí být síťově připojení v každém počítači, který chce sdílet, být nastaveno jako Domácí (v systému Vista), případně musí být zapnuto sdílení souborů v nastaveních síťového připojení.</HTML>
Nípal::: Moc pěkné vysvětlení... Myslím, že to podle něj nenastaví! :-D
PS: Bohužel neporadím, anžto tomu zbla nerozuměje!
Nípal: Pěkně vysvětleno, bohužel takto to nepochopí ani půlka skupiny studentů informatiky..

Windows Vista -> Síť -> Centrum sítí a sdílení -> Spravovat síťová připojení
Windows XP -> Zobrazit připojení k síti

Pravý click na wifi připojení -> vlastnosti. Najít a zašrknout políčko "Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft". Zavřít. Restart by potřeba být neměl. Toť vše.

Potom by mělo sdílení mezi stroji fungovat úplně stejně jako přes "kablík" ;)
Nípal: Jsi úplně vedle. Nezáleží na operačním systému.

Celé je to záležitostí síťové vrstvy ISO-OSI. Je potřeba ten router přepnout do režimu bridge a pak se všechna PC včetně těch přes WiFi stanou součástí jedné sítě, vlastně jedné LAN. Až je tohle rozchozené (jedou pingy), začnou specifika jednotlivých OS.

Důležité je zabezpečit WiFi nějakým šifrováním, jinak se může kdokoli stát členem LAN.
<HTML>Kit: Sorry, bridge jsem tak nějak mlčky předpokládal - mám doma WiFi router od LinkSysu (vyhraný na jedné Cisco soutěži) a ten prostě dělá LANku z drátů a bezdrátů a NATuje ji do jednoho drátu ;)</HTML>
nj, škoda že nevím co je to bridge ...jo vím že to co spojuje dvě strany řeky, ale jestli to bývá implicitně povolené....nic jako bridge sem v nastavení nenašla.
Bridge se nastavuje v routeru, přesněji řečeno se router částečně degraduje na bridge.

Souvislost s mostem tady je, spojuje 2 sítě s rozdílnou technologií na linkové vrstvě.