Relace v MySQL

Narazil jsem na problem, vlastne dva ...

pres phpMyAdmin se mi nepodarilo najit zpusob, jak vytvorit relaci mezi dvouma tabulkama ... to jsem jeste vyresil rucne, proste ...

alter table t02sys add constraint foreign key (t01pk___) references t01sys

ale pokud dam dump struktury DB z phpMyAdmina, tak se mi tam tyhle relace nevygeneruji ... a to bych potreboval :)

Je to jen zalezitost jen phpMyAdmina ? ... nebo jak to obejit ?

Radek
uch...
nas, co si delame vztahy mezi tabulkama manualne, tak nas takovyhle veci netrapi :-)

j
Coz o to ... ty relace si taky udelam rucne ... teda je spis za sebe necham vygenerovat z modelare, ale ... potreboval bych opacny postup ... ziskat z DB script, kterym tu DB zas spatky vytvorim ... nechala by se tak resit zaloha a preneseni nekam jinam.

V Oracle je neco jako DataDictionary ... chova se to jako normalni SQL tabulky, ale je v nich ulozena struktura DB, tabulek, constraintu ... Existuje neco podobnyho i v MySQL ? ... hadal bych, ze by melo.

Nemel by nekdo skriptik, ktery by to dokazal dumpnout ?

Radek
mas na mysli
show createtable tbl_name; /*nebo jak se to pise*/
?

j
to by ti melo napsat neco jako
create table priklad (id int primary key,
jmeno varchar(16),
...);
Bylo by to ono ... az na to, ze stejne jako dump v phpMyAdmin tam chyby constraint foreign key ... Ne ze by s tim stal a padal svet, ale moc by se to hodilo :o)

Radek
eh, ani nak nevim, na co to je :-)

- teda jestli to je to, co myslim, tak to akorat zpomaluje, ale mozna mysli neco jinyho ??
Ochrani to integritu dat v DB ... jako ze se nemuzes odkazovat na zaznam, ktery tam pak neexistuje ... jasne ze to zpomaluje provoz, ale urychluje vyvoj :o) a nejen to :)

Radek
ok, uz sem doma...
precet jsem si mysql manual, doporucuju kapitolu 1.4.4.6, nadavaj' tam na foreign key, ze prej to jsou strasny zverstva etc. a mimo jine i to, ze neni automaticky zpusob jak foreign key obnovit; nejde backup, dump,... (resp. jdou, ale kaslou na foreign key)

co z toho plyne:
integritu dat chranit aplikaci, ne sql serverem, je to rychlejsi

j
Na tu kapitolu se juknu ... dik za hint :o) ...

To vis, ja jsem rozmazlenej Oraclista :o) ... ale o to ze by plnohodnoty osetrovani FK bylo efektivnejsi aplikacne bych se mozna i hadal, ale do taju MySQL teprv pronikam :)

Radek
tak si prostuduj tu kapitolu, potom se pohadame :-)

argumentujou tim, ze
a) zaznamy v 99.9% vkladas v dobrym poradi
b) i pri deletu se to da overit pres app

a navic pak prej nejde db backupovat pres fily, (-> asi ani dump??),
takze kdyz se data na wz obnovi ze zalohy, muzes si hrat znova...