Zaklady

Dobry den, mam takovy problem na tomto serveru mam dtabazi, zkousel jsem si udelat takovy maly php skript, ale jaksi nefunguje jak ma:

<?php
mysql_Connect("mysql.webzdarma.cz","jmeno_databaze","heslo");
$result = mysql("aleskresta","CREATE TABLE citaty (cislo int NOT NULL,citat varchar(1000),libi int,nelibi int,oblast varchar(60),PRIMARY KEY (cislo));");
$result = mysql("aleskresta","INSERT INTO citaty VALUES (1, \"citat\", 0,0,\"oblasni\"); ");
$result = mysql("aleskresta","INSERT INTO citaty VALUES (2, \"citat2\", 0,0,\"oblasni\"); ");
$result = mysql("aleskresta", "SELECT * FROM citaty");

echo "<TABLE BORDER=1 CELLPADDING=2>";

for($i=0; $i<$pocet; $i++):
echo "<TR>\n";
echo "<TD ALIGN=CENTER>".
mysql_Result($result, $i, "cislo").
"</TD>\n";
echo "<TD>".mysql_Result($result, $i, "citat").
"</TD>\n";
echo "<TD>".mysql_Result($result, $i, "libi").
"</TD>\n";
echo "<TD>".mysql_Result($result, $i, "nelibi").
"</TD>\n";
echo "<TD ALIGN=RIGHT>".
mysql_Result($result, $i, "oblast").
"</TD>\n";
echo "</TR>\n";
endfor;
mysql_Close();
echo "</table>";
?>

po nahrani na stranku a zobrazeni v prohlizeci se mi objevi jen:<TABLE BORDER=1 CELLPADDING=2></table>

ale prece jsem do tabulky pridal zaznamy a pak ji celou vypsal ne?

diiik za jakoukoli radu
jo nasel jsem tam jednu malou chybu: varchar(1000) nejde takze jsem to zmenil na text, ale porad to stejne nic nevypise
MySQL_Result() je jen pro "menší" výpisy. V takovémto případě použij raději MySQL_Fetch_Array(). Tady máš ukázku základního výpisu z databáze:

<?php

.........

$query = MySQL_Query('SELECT id, datum, autor, nazev, obsah FROM clanky ORDER BY datum DESC, nazev ASC');

echo '<h1>Databáze článků</h3>';
echo '<table>';
echo '<thead>';
echo '<tr><th colspan="5">Vypsáno '.MySQL_Num_Rows($query).' článků</th></tr>';
echo '<tr><th>id</th><th>datum</th><th>autor</th><th>název</th><th>obsah</th></th></tr>';
echo '</thead>';
echo '<tbody>';

while ($result = MySQL_Fetch_Array($query))
{
echo '<tr><td>'.$result['id'].'</td><td>'.$result['datum'].'</td><td>'.$result['autor'].'</td><td>'.$result['nazev'].'</td><td>'.$result['obsah'].'</td></tr>';
}

echo '</tbody>';
echo '</table>';

..........

?>
na konci těch <th> jsem přehlédl jedno </th> navíc a <t r> obsahuje mezeru, ale jinak to na skriptu nic nemění....