Prosím, pomozte s phpMyAdminem

Mám velkej problém. Doma mám na PC nainstalováno PHPTriad. V phpMyAdminu jsem si v uživatelích omylem vymazal uživatele "root", který je bez hesla (je nastaven jako defaultně) a nechal jsem si tam jen sebe (svůj login a své heslo). Soubory, které mám doma, používám na připojení pomocí mysql_connect() svůj login a své heslo, což funguje normálně. Když chci ale spustit tohoto pomocníka na MySQL (phpMyAdmin), tak mi to teď napíše:

Access denied for root@localhost (user password NO):

Zkoušel jsem celej PHPTriad přeinstalovat, ale marně, vždy mi to napíše tu hlášku, i když se v souborech normálně k databázi připojím a vše funguje (pomocí mého loginu a hesla, které v phpMyAdminu ještě zůstalo), ale asi tam chybí ten defaultní "root" a bez toho prostě phpMyAdmin nelze spustit.

Taky jsem zkusil spustit konzolovou aplikaci:

c:\apache\mysql\bin\mysql.exe

... ale jakmile jí chci spustit, tak na obrazovce to blikne v PC to pípne a ona hned zmizí.

Děkuji za jakékoliv rady

Petr
V souboru config.inc.php nastav $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] na "cookie"
Díky moc a myslíš, že to tím navrátí stav do původního, že tam bude zase ten "root" a normálně půjde phpMyAdmin spustit ?

Petr
To nenavrati, ale umozni to prihlasit se jako jakykoliv uzivatel, pokud to chces resetovat, vymaz obsah adresare mysql v adresari s tabulkami
I kdyz nevim, jak se da na Windows spustit skript na znovuvytvoreni tabulek s databazemi, uzivateli a opravnenimi..
Díky, zkusím to, Pter
Radeji ty soubory nemaz, jen je nekam presun..