nejsou háčky..

Ahoj, můžete mi prosím poradit kde mám co nastavit nebo dát, abych měl data ze SQL s háčkama a čárkama. V indexu mam windows-1250 a v MySQLu jsem po přihlášení nastavil jazyk na cs-utf-8 a znakovou sadu na iso-8859-2. Potom mám sice data v tabulce hezky česky, ale po načtení jsou zase ve zkomolenině.
Předem dík, Igovlk
zkus si nastavit language a znakovou sadu stejnou?nebo pouzivej pro vsechny operace jednu jazykovou sadu. treba to helpne

ja mam podobny problem, v language nemam na vyber vubec nic nez xx_utf_8 , uz sem to tu probiral ve vlakne Diakritika v databazi,ale bohuzel kdyz sem tam hodil odkazy na screen, tak uz bez reakce!
zkus si nastavit language a znakovou sadu stejnou?nebo pouzivej pro vsechny operace jednu jazykovou sadu. treba to helpne

ja mam podobny problem, v language nemam na vyber vubec nic nez xx_utf_8 , uz sem to tu probiral ve vlakne Diakritika v databazi,ale bohuzel kdyz sem tam hodil odkazy na screen, tak uz bez reakce!
Sisa->dik, ale problém byl někde jinde..
Když jsem tam ty data poprvé cpal, tak jsem měl nastavenou v SQLu nějakou jinou znakovou sadu než českou v které se to uložilo. Když jsem si jí potom změnil na 8859-2 nebo na win-1250, tak jsem je v adminu videl sice v pohodě (pod 8859-2, ve win-1250 se to neprojevilo?!?), ale data mi pořád lezla v tom původním. Teprve teď mi došlo, že jsou pořád uložené pod jinou znakovou sadou - tou původní..
Potrženo a sečteno: Když jsem je tam hodil v anglické sadě, tak mi pak taky v anglické sadě lezly zpátky, ale pod českym asci. Stačilo mi jenom vymazat a znova nahrat data do SQLu, ale s nastavenou českou sadou.
Ano, vivat M$! Udelejme si taky nejakou svoji normu, treba cz-wz-x1, a udelame ty pismenka uplne prehazene. At jsou jeste nejake problemy. Ty s tim win-1250 stoji za prd.

U MySQL se da nastavit jednak znakova sada ukladani dat a jednak znakova stranka klienta, takze pres tyhle dve veci by se melo dosahnout vysledku i vpripade, ze www je ve win-1250 a data ulozena v iso (viz manual).
>>tak se mrkni na http://sisa.chytrak.cz/1.jpg - 3.jpg ze u me se napr iso nastavit neda :-(
sisa, nojo woknousy.... tak jeď na utf...
no jedu,protoze nic jinyho tam dat nemuzu,ale kdyz ulozim neco s diakritikou tak to v myadminu neprectu:-(
v myadminu je před přihlášením taky nějaké vybírátní kódování, nedá se to vyřešit takhle?
ne, protoze krom utf tak nic jineho nemam :-( a prihlasovani by nepomohlo,protoze by to do selectu porad vybiral stejny jazyky