nejmenší...

Chtěl bych se zase jenom zeptat, jesli existuje nákej příkaz ve SQL, kterem mě vybere nejmenší hodnotu, z jednoho rádku?

Nebo ještě líp... vybere nejmenší hodnotu, jenom když v tom řídku je míň jak dvě nuly?

Snad jsem to vysvětlit trochu k pochopení :-/

A ještě trochu Btw. Nevíte o nákym dobrym manuálu na podobný věci?
www.mysql.com :-)

Jinak k původní otázce - funkce MIN() stačit nebude?
SELECT MIN(sloupec) as nejaky_alias FROM tabulka.. S temi nulami si nejsem jistej, ale jit by to melo nejak taky...
> Nevíte o nákym dobrym manuálu na podobný věci?

MySQL manual dodavany s mySQL.
Nj... jenže v mysql.com se nevyznám ;)

No ta funkce MIN() ... asi by měla stačit, jenže jak mam proboha udělat ... krááásko.. teď ěm něco napadlo ;) .. no možá se ještě stavim ;)

Vlastně existuje ce SQL něco jako if :)) ...
Už jsem zase tady ;)

select *, (kuzelky + lyze + cyklistika + tenis_1 + tenis_2 + triatlon + volna_dis + plavani + stol_tenis + strelba) AS SOUCET AND MIN(kuzelky + lyze + cyklistika + tenis_1 + tenis_2 + triatlon + plavani + stol_tenis + strelba) AS minimalni FROM test WHERE rok = '1986' ORDER BY SOUCET DESC

... je možný aby todle fungovalo? Přesně todle nefunguuje, nevím co narvat mezi to AS SOUCET a ten MIN ... tam to taky hlásí chybu ;)
místo AND bych dal čárku
stejnak...

Mixing of GROUP columns (MIN(),MAX(),COUNT()...) with no GROUP columns is illegal if there is no GROUP BY clause
2 meca:
ked chces pouzivat tie agregacne (ci ake su to) funkcie, tak musis pouzit group by neco, meco.

napriklad group by ten rok
:-O jako jak? :) Kam mam dát ten group? :-) to su ale věci... :-/
select *, (kuzelky + lyze + cyklistika + tenis_1 + tenis_2 + triatlon + volna_dis + plavani + stol_tenis + strelba) AS SOUCET AND MIN(kuzelky + lyze + cyklistika + tenis_1 + tenis_2 + triatlon + plavani + stol_tenis + strelba) AS minimalni FROM test WHERE rok = '1986' GROUP BY rok ORDER BY SOUCET DESC
Už to jednu chvíli fungovalo.. jenže je to sčítalo dohromady a tudíš to nedělalo minimální hodnotu ;) ... tak jsem mezi ně dal čárky ... ale už zas to píše chybu :-/ ...


SELECT * , (
kuzelky + lyze + cyklistika + tenis_1 + tenis_2 + triatlon + volna_dis + plavani + stol_tenis + strelba
) AS SOUCET,
MIN( kuzelky, lyze, cyklistika, tenis_1, tenis_2, triatlon, plavani, stol_tenis, strelba ) AS minimalni
FROM test
WHERE rok = '1986'
GROUP BY rok
ORDER BY SOUCET DESC
čo to má robiť ?
to min chce jeden argument, ne nejaky seznam...
:-/ jo jastný no.. udělám to jinak.. dix ;)