poradte mi preco to nejde, dik

NAzdar lidi poradte mi, nechce vlozit do tabulky, nefunguje to ani ked namiesto $login dam $_POST['login'] al. $_POST[login]´
Tu je kod:

<body>
<!-- index.php -->
<?php
require ("definicie.php");
?>
<?php
$link = mysql_connect ($server, $meno, $heslo) or die ("Nejde nadviazat spojenie s DB");
echo "Spojenie s DB nadviazane.<br>";
$vyber_db = mysql_select_db ($databasa, $link) or die ("Nejde vybrat databasa");
echo "Databasa je vybrata.<br>";
echo ("<hr>\n");
?>

<center><H1>Prva skúška Knihy návštev</h1></center><br>
<b>Zdajte meno:</b><br>
<FORM method=POST action ="index.php">
<b>Zadaj meno: </b><input type="text" name="login"><br>
<b>Zadaj text: </b><br><textarea type="text" cols = "20" rows = "10" name="sprava"></textarea><br>
<input type=submit value="odoslat"> <input type=reset value="zrusit">
</form>
<HR>

<?php
$vklad = "insert into martin SET meno=$login, text= $sprava";
$potvrd = mysql_query($vklad) or die ("nejde to");
echo "ide to";

mysql_close ();
?>
</body>
TO už tu bylo, ne? Insert neumí set. viz manuál a ten druhý thread.
insert into tabulka (kam, kam) values ('vyraz','vyraz') == insert into tabulka set kam = 'vyraz', kam = 'vyraz';

Ten prikaz robi to iste ak neveris staci si precitat knihu Programujeme PHP profesionalne

Nechce aby premene z formulara boly vpisane do tabulky a neda sa ani ich vypisat (<?php echo $login; ?> )

neviete preco to nejde?
heh, ty uděláš 'insert into tabulka set login = $login' a pak, na další stránce chceš, aby ti echo $login vypsalo ten obsah, cos tam uložil?
Jestli je to tak, tak si zapomněl na jeden krok, a sice výběr informací z db.
Nějaký ten select do resource prom a pak fetch_row nebo ekvivalent ti to dá do pole a z toho pole to pak teprve jde přečíst viz mysql_xxx v manuálu

btw, to inser into tabulka set kam=cosi, kam=cosi jsem fakt nevěděl, nikdy jsem to takhle nepoužíval... Dík za info, zase jsem trochu chytřejší. :-D
to so SET je podla mna lepsie ale nezabudni na toto :
kam= 'vyraz' -> uvodzovky :-)
no, pokud to vyraz je cislo, tak bych tam ty uvozovky necpal.

A pomohlo to? Ještě je probém?