posledni sloupec z tabulky

poradte jak mam zjistit jmeno posledniho sloupce v tabulce, pokud nevim, kolik je v tabulce sloupcu.
Vse by vyresil prikaz, kery zjisti, kolik sloupcu ma tabulka, ale netusim, jesi vubec nejaky takovy existuje :o)
rtfm

fce:

mysql_Fetch_Field
mysql_Field_Name
mysql_field_Table


Stačí.. zbytek si najdi sám...
jop .. dik .. pouzil jsem jeste mysql_num_fields uz to dela co jsem chtel ;-)
mno .. kdyz uz jsem tu, tak mam jeste jeden problem ..
zaboha se mi nedari odradkovat pomoci "\n" a ani pomoci "\r\n" .. zkousel jsem i "\r" ale taky nic ...
Nevite nekdo, kde muze byt chyba ?
\n ti na webu neodřádkuje, na webu se odřádkovává pomocí <br/>, existuje na to hezká fce, která se jmenuje nl2br().
pokud mam ale \n strcene v echo ""; tak by to odradkovat melo ne ?
Nebo mam i v echu pouzivat <br/> ?
Odřádkuje to pouze v kódu, který vygeneruje, ale pokud to zobrazuješ jako text/html a ne jako text/plain, tak musíš použít <br />
ok .. dik za info
hmm ... tak mam o5 problem

ladil jsem formular pro vyber dat a zniceho nic se mi zacalo objevovat hlaseni o syntakticke chybe na 1. radku // tam je ovsem pouhy html kod

zkousel jsem najit chybu postupnym odstranovanim kusu php kodu a dosel jsem k zaveru ze chyba je nekde zde:
$dotaz = "select * from clenove";
$r = mysql_query($dotaz);
$pocet_sloupcu = mysql_num_fields($r);
$nazev_sloupce = mysql_field_name($r, $pocet_sloupcu - 1);
echo "<b>Nazev posledniho sloupce: $nazev_sloupce</b>";

pred timto kodem je jen pripojeni k DB ..
Pokud si zobrazim stranku s timto kodem tak se mi nezobrazi ani obsah prikazu echo.
Pokud odeberu prvni 4 zde uvedene radky kodu, tak se mi zobrazi obsah echa // samo, ze bez obsahu promenne $nazev_sloupce

Pokud vemu jen ciste php kod z te stranky a dam ho do noveho souboru, tak se zobrazi vse jak ma.

Kolem toho kousicku php kodu je jen cisty html kod a jiny php se v souboru nevyskytuje. Opravdu nevim, proc to nefunguje.


Pokud nekdo tusite, jak rozlustit tuto zahadu, tak predem diky
hmm .. tak jsem to dotahl k dokonalosti ... do testovaciho souboru jsem nacpal html omacku kolem ulozil, cele jsem to zkopiroval do puvodniho souboru, ulozil
testovaci soubor funguje a ten puvodni ne :o)
Tak nám to ukaž celé, takhle ti asi nepomůžem.....
takzahada je vyresena.... nejakym podivnym zpusobem jsem v prubehu prace zmenil u puvodniho souboru kodovani .. proto nezobrazoval to co ma :o)