checkbox pri vypisu z tabulky

jak mam zaridit, aby se mi pri vypisu z tabulky zobrazil u zaznamu, ktery ma ve sloupci xy hodnotu "ano", zasktnuty checkbox (u ostatnich nezaskrtnuty) ?

Diky za rady

<input type="checkbox"<? if ($radek[xy]=='ano') echo'checked=checked'; ?> />
diky ... uz to jede..

Pro velky uspech pridavam druhy dotaz :)
Jak mam udelat, aby po zmene stavu checkboxu u nektereho zaznamu na "zaskrtnuto" bylo do DB do tabulky xy u prislusneho zaznamu zapsano "ano" ?

Zkousela jsem to prez name, ovsem, jelikoz jsou zaznamy (s nimi i checkboxy) vypisovany v cyklu, tak je name u vcech checkboxu stejne a pri zapsani do DB jsou na "ano" zmeneny vsechny polozky :-/
no, musíš to name rozlišit ;)

nejlépe tak, že napíšeš

<input name="check<? echo $radek[id]; ?>"type="checkbox"<? if ($radek[xy]=='ano') echo'checked=checked'; ?> />

tim si zajistis, ze budes mit vracene hodnoty s nazvy $check(id)
a bude to rozlišeno....
jinak, ale když budeš mít více chceckboxu se stejnym jmenem, tak by to melo udelat imho pole....
Možná je lepší to name stvořit jako chechk[id], vrátí se pak pole, asi se to pak bude líp updatovat v db. Celé:
<input name="check[<? echo $radek[id]; ?>]" type="checkbox"<? if ($radek[xy]=='ano') echo'checked=checked'; ?> />

Protože checkboxy, které nejsou zaškrtnuté, se do post vůbec neposílají, tak asi bude dobré si někde schovat stav těch checkboxů, pak porovnat s tím, co došlo a změny uložit do db. Úplně triviální to asi nebude, ale nic extra složitého taky ne.
jop ... s temi nezaskrklymi checkboxy jsem to uz zjistila ... :-(
Snad se s tim nejak poperu a dotahnu to do zdarneho konce