php-myadmin export češtiny z databáze

ze stránky kamdes.wz.cz mi nejde exportovat databázi tak, aby se přenesla i čeština, i když se stránky zobrazují správně. Stránky jsou psané ve win-1250.
vyzkoušel sem všech devět kombinací kódování při exportu (cp připojení k MySql a cp souboru), ale ani jedno neproběhlo správně, vždycka tam byly otazníky místo ž a š, stejně jako při procházení databáze v Adminu. Poradí mi někdo jak to udělat správně?
hm.. phpmyadmin na wz zobrazuje vsechno v utf-8, tak se moc nediv .. muzes to maximalne exportovat rucne, ale to je docela slozity.
A co nějakej skript, kterej by to někam zapsal? Buď na server nebo abych si to moh stáhnout?
Nenašla by se někde ta funkce kterou MyAdmin používá na export, a upravit si ji na jiny kodovani?
jo jo to znam. Na serveru (je to jiny hosting) je phpMyAdmin, na localu mam uplne stejny-i stejne nastaveny, na serveru mam stranky, na localu uplne stejny, a at delam co delam, kdyz prenesu databazi ze serveru na localhost, misto ž a š se ulozi otazniky... tohle mi zustava zahadou...
Vyexportuj všechny tabulky pomocí php skriptu do csv souborů a tu pak zpětně pomocí php skriptu nahraj (php totiž použije obsah databáze tak, jak je, tj. na rozdíl od phpMyAdmina nekonvertuje kódování znaků).
V souvislosti s tím by mne zajímalo, jak je možné, že když při přihlašování do phpMyAdmina vyberu Language: Czech (cs-win1250), tak po přihlášení je použita vždy cs-utf-8 (a nedá se změnit). Není to nějaká blbost?
muzu se podelit skriptem, ktery vygeneruje do promenne sql vypis databaze.

(@mysql_connect($hostname,$username,$password) AND @mysql_select_db($database)) ?
$data = "" : die(); // pri uspesnem spojeni inicializuje promennou
$res = mysql_query("SHOW TABLES");
while ($row = mysql_fetch_array($res, MYSQL_NUM))
{
$res1 = mysql_query("SELECT * FROM $row[0]");
while ($row1 = mysql_fetch_array($res1, MYSQL_NUM))
{
$data .= "INSERT INTO $row[0] VALUES (";
for ($j=0;$j<($pr=mysql_num_fields($res1));$j++)
{
$data .= "'".addslashes($row1[$j])."'";
if ($j<$pr-1) $data .= ", ";
}
$data .= ");\n";
}
$data .= "\n";
}

Muze se to ukladat treba do souboru, to je jedno.
Franta: mohl bys mi prosím napsat jak by ten kód měl vypadat? Já php zas tolik neumim.. Dík
na zacatek pridas

<?php
$hostname = "mysql.webzdarma.cz";
$username = "login_na_mysql";
$password = "heslo_na_mysql";
$database = "na_wz_stejne_jako_login_na_mysql";



a na konec pridas


echo $data;
?>
Do tohohle skriptu dej správné jméno, heslo a název databáze a po spuštění se ti vytvoří v adresáři, kde je skript, soubory, pojmenované jako název_tabulky.csv, které budou obsahovat data ze stejnojmenných tabulek:

<?php

$server = 'mysql.webzdarma.cz';
$usernm = 'uziv_jmeno';
$userpw = 'heslo_do_databaze';
$dbname = 'jmeno_databaze'; // na webzdarma stejne jako $usernm
$link = @mysql_connect($server, $usernm, $userpw) or die('Nelze se pripojit do databaze: ' . mysql_error());
@mysql_select_db($dbname, $link) or die('Nelze vybrat databazi' . $dbname);
if(!$result = mysql_query("SHOW TABLES FROM $dbname", $link)){
echo "Nelze zjistit nazvy tabulek v databazi $dbname";
echo "Chyba MySQL: " . mysql_error();
exit;
}
$tables_count = 0;
while($row = mysql_fetch_row($result)){
$table_name[$tables_count] = $row[0];
$tables_count++;
}
for($i = 0; $i < $tables_count; $i++){
if(!$result = mysql_query("SELECT * FROM " . $table_name[$i], $link)) {
$data = "Tabulka " . $table_name[$i] . " neobsahuje zadna data";
} else {
$data = "";
while($row_data = mysql_fetch_row($result)) {
$data .= join(";", $row_data) . "\r\n";
}
}
$filename = $table_name[$i] . ".csv";
if(!$file = @fopen($filename, 'w')){
echo "Nelze otevrit soubor $filename pro zapis dat";
} else {
@fwrite($file, $data);
@fclose($file);
}
}
echo "Akce probehla bez chyb";

?>
díky, povedlo se to skvěle.
Dá se to pak nějak importovat zpátky?
V phpMyAdminovi klikni na SQL, do políčka vlož ten vyexportovaný text a stiskni Proveď.

Před tím bys měl vymazat obsah tabulek, které budeš importovat. Takže pozor, abys je nevymazal a pak neměl co naimportovat.
Já to tedy vyexportoval pomocí toho skriptu, ale stejně tam mám místo š,ž otazníky :(
To je zjevná kolize mezi win1250 a iso-8859-2. Ještě ti blbne ť, možná sis toho nevšiml.

http://www.jakpsatweb.cz/archiv/rozdily-kodovani.html

Už se to tu řešilo mockrát. Hledej. Nápověda "collate" česky "porovnávání".
Bohužel nikde jsem nenašel řešení. Jdou ty data nějak zachránit?