Problém s kódováním v databázi

Dobrý den. Mám problém s kódováním v databázi na WZ. Mé stránky jedou na kódování windows-1250. Do teď to fungovalo, ale když jsem exportoval data z databáze (z 1 tabulky) a opět jsem je tam naimportoval), tak si to s windows-1250 přestalo rozumět. Nedovedu si to vysvětlit a nikde jsem nenašel ani žádné nastavení nebo něco podobného. Díky za každou radu.
zvlast se nastavuje kodovani pro databazi, pro tabulku a pro sloupec typu text nebo varchar. Nejlepsi reseni je toto sjednotit.
taky by me to zajimalo ... -> nejakej navod jak to udelat ... prosim ;-)

mam totiz stejny problem ...
ale divim se protoze mi to vypise treba znaky jako "ě" ale "ž" uz ne :-(
Tady je na to téma celý román: http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=6407&t=6407

Obecně, musíš v databázi nastavit kódování, jak psal donny tabulkám a sloupcům a taky ve stejném kódování ukládat do db texty.
Jen tak naokraj - to, co máš v DB už blbě uložený (tj. otazníky místo š, č a ť), tak upozorňuju, že ty otazníky tam zůstanou.Z jednoho prostého důvodu. Jsou tam uloženy opravdu otazníky, ne nějaké znaky, které se zobrazují jako otazníky.
donny: Hele tak s tím nemůžu souhlasit. Sice se to zobrazuje jako otazníky, ale při výpisu do HTML je to zas v pořádku :)
Heslo k jádru problému: "collate"