co takhle opravdovou databazi

Planuje se na WZ zavedeni nejake opravdove databaze, ktera uz opravdu neco umi? Mam na mysli MySQL 5, nebo kdyztak PostgreSQL.

Navic, jediny rozdil mezi MySQL 5 a 4.1 (ktera na WZ bezi nyni) je pouze v poctu podporovanych funkci, neverim ze by s prechodem mohl byt nejaky problem... Kdyztak vzdycky muze bezet MySQL 4.1 a 5 soucasne.
uvedom si, ze WZ je freehosting. Nevim, jestli sis vsiml, ale server mysql je znacne pretizeny a budme radi, ze vubec funguje, natoz aby tu bezely servery dva (leda tak jestli investujes do noveho hardware...). BTW Ty si nepamatujes na problemy po poslednim upgradu mysql?

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=6925&t=6407
no, me by zajimalo na co vsichni tu "opravdovou" databazi potrebujou :)

a vzhledem k tomu co tady vetsina useru dela za bordel v DB, tak si nemyslim ze predelavat DB server je dobrej napad. budte radi ze to funguje

Gringo: kdyz chces PG databazi tak proc si sel na hosting kterej ji nema? si di na IC nebo si zaplat
fx: já tperv hosting vybírám, víš, tak obhlížím, co kde je a bude...
Navíc, takové viewy a triggery jsou fajn věc.
Gringo: vim, ale vzhledem k urovni SQL znalosti 99% uzivatelu si nemyslim ze by se lepsi DB vyplatila
presne tak, spousta uzevatelu neumi vyuzit ani moznosti mysql...
Něco na tam bude, když si tak lehce projíždím fórum, tak dost často je problém vůbec rozchodit kódování... Ale ty viewy by se mi fakt hodily, protože místo:

SELECT hrac_jmeno, hrac_prijmeni, dres,
SUM(strely_c) AS strely, SUM(trojky_c) AS trojky, SUM(sestky_c) AS sestky,
SUM(strely_a) AS strelya, SUM(trojky_a) AS trojkya, SUM(sestky_a) AS sestkya,
ROUND(SUM(strely_a) / SUM(strely_c) * 100, 2) AS strelyp,
ROUND(SUM(trojky_a) / SUM(trojky_c) * 100, 2) AS trojkyp,
ROUND(SUM(sestky_a) / SUM(sestky_c) * 100, 2) AS sestkyp,
(SUM(strely_a )*2 + SUM(trojky_a)*3 + SUM(sestky_a)) AS body
FROM hraci
LEFT JOIN zapis ON ( hrac_id = zapis.hrac )
GROUP BY hrac_id
LIMIT 0 , 30;

mi stačí zavolat jenom:

SELECT * FROM hraci_stats LIMIT 0, 30

Myslím, že rozdíl je patrný ihned...