Co je s Mysqlem?

Je chyba u mně nebo to vypadlo? Píšu:
<?php
$spojeni = mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","607840090","heslo" ) or die ('<b>Critical error!</b><br>Nepodarilo se pripojit k databazi!');
mysql_select_db("tutorial", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v db.php');
mysql_query("SET character_set_client=utf8");
mysql_query("SET character_set_connection=utf8");
mysql_query("SET character_set_results=utf8");
?>

výsledek: nepodařilo se spojit s databází.
píšu:

<?php
$spojeni = mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","607840090.wz.cz","sakrasakra" ) or die ('<b>Critical error!</b><br>Nepodarilo se pripojit k databazi!');
mysql_select_db("tutorial", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v db.php');
mysql_query("SET character_set_client=utf8");
mysql_query("SET character_set_connection=utf8");
mysql_query("SET character_set_results=utf8");
?>

výsledek: to samé v bledě červenym a ještě s errorem.
Asi se zbláznim, zejtra mám ten web funkční odevzdat! :-DDDDDD
<?php
$spojeni = mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","607840090","sakrasakra" ) or die ('<b>Critical error!</b><br>Nepodarilo se pripojit k databazi!');
mysql_select_db("607840090", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v db.php');
mysql_query("SET character_set_client=utf8");
mysql_query("SET character_set_connection=utf8");
mysql_query("SET character_set_results=utf8");
?>
asi :)))))
Divné, někomu to chodí, někomu ne. Akorát vím, že se přecházelo na mysql 5, takže to bude asi tím. Mě osobně se změna vůbec nedotkla, kdybych nečetl fórum, tak jsem na to ani nepřišel. Všechno mi funguje.
Buď to mám tak jednoduché, že to prostě fungovat musí nebo máte někde nějakou věc, co v mysql 4 chodila a v mysql 5 ne. Divné.
Nebo je to moje defenzivní politika? Vím, že MySQL není jediná db (a určitě není nejlepší), tak se to snažím psát univerzálně. A hele, už se to vyplácí. Nemusím zaplácávat fórum dotazy...
Marek z Markova, silno pochybujem, že to bude univerzálnosťou tvojho programovania, ale asi sa ti to dobre písalo, však? ;-)

Totiž ono sa im podarilo vymazať niekomu celé databázy a niekomu "len" z databáz tabuľky. A aj to niekomu všetky tabuľky a niekomu len niektoré. Takže problém bude niekde inde...
VlaDino. No jasně, že to bude spíš tím jednoduchým. Ale na druhou stranu. ;-) Proč myslíš, že to není univerzálností mého programování? Nevíš přece kolik toho umím.

Kdesi jsem viděl dotaz, kde se dotyčný ptal na cosi a varovná hláška, kterou tam uvedl říkala, že nové MySQL nepodporuje cosi staršího. Tohle bych viděl jako důvod. Spoustě lidí přestaly fungovat nějaké ty phpBB nebo podobné stažené a nainsalované věci o jejichž "střevech" dotyční nemají ani tušení, jak fungují.
Celé db, třeba InnoDB prý vůbec v nové instalaci není. Aj atd...