automaticke mazani

Chtel jsem se zeptat jestli je mozny nastavit tabulku v MySQL, tak, aby v ni mohl byt jen urcitej pocet radku... to znamena treba kdyz budu chtit aby tabulka nemela vic jak 100 radku, tak aby kdyz vlozim 101. radek aby se ten nejstarsi vlozeny radek automaticky odstranil...

Doufam, ze ste to pochopili a predem dekuji za odpovedi... :-)
Jen tak uvažuji: pokud by jsi sloupci; dejme tomu ID; nastavil datový typ itnyint s délkou 1 (nejvyšší číslo 255), tak co by se stalo při vložení 256 řádku?
Asi by to na tebe vyblilo chybu o duplicitě indexu 255 :(

Ale k čemu to vůbec potřebuješ? Není lepší vybírat pouze posledních X záznamů z tabulky a ty předchozí ignorovat?
SELECT `col`,``col2` FROM `my_table` WHERE ...podmínka... ORDER BY `col` DESC LIMIT 100
No a případně ty nepotřebné záznamy čas od času vymazat?

Jinak mě zrovna nic nenapadá :(
Tom (manual.wz.cz)
Zalezi na tom, zda je ten sloupec autoincrement ci nikoliv.
Mozna kecam, ale mam pocit, ze autoincrement si automaticky rozsiri rozsah.
V druhem pripade by mohlo nastat neco jako nevlozeni zaznamu a pravdepodobne s klauzuli OR die() to vyhodi chybu.

papirek (dynamonohejbal.wz.cz)
dotaz na COUNT, jestlize pocet>200 smaz 100 zaznamu serazeno podle datumu opacne. Nevidim v tom nic tezkeho.
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub13
# www.volny.cz/peter.mlich (zdroj: minichat.txt)
tam mam 10.000 myslim, protoze zhruba tak do 10.000 zaznamu pri dobrem naKlicovani v podstate je to bezvyznamna zatez. 100 mi prijde pomerne dost caste mazani.